Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ingelast topoverleg over Noord-Korea tijdens top APEC

Ingelast topoverleg over Noord-Korea tijdens top APEC

BANGKOK (ANP/RTR) - Als gevolg van de jongste raketlancering door Noord-Korea overleggen leiders van Australië, Canada, Japan, Nieuw-Zeeland, de VS en Zuid-Korea in Bangkok tijdens de topconferentie van de groep Azië-Pacifische Economische Samenwerking. (APEC). Het ingelaste overleg is een initiatief van de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris. De wereldleiders hebben de lancering fel veroordeeld.

Noord-Korea vuurde vrijdag een intercontinentale ballistische raket af die volgens Zuid-Koreaanse waarnemers ook New York en Washington zou kunnen bereiken. Het lijkt te gaan om een herkansing voor een type raket die Hwasong-17 ICBM wordt genoemd. Noord-Korea lanceerde 3 november ook zo'n raket maar dat mislukte.

De APEC is een instelling waar 21 landen die aan de Stille Oceaan liggen lid van zijn en die streeft naar economische integratie. Gastheer premier Prayuth Chan-ocha van Thailand heeft op de conferentie opgeroepen te streven naar duurzame groei en ontwikkeling. Niet ver van de plaats van de topconferentie in Bangkok zijn protesten tegen de premier losgebarsten. Enkele honderden betogers raakten slaags met de politie. Die arresteerde zeker tien demonstranten.

De bijeenkomst van de APEC is de derde topconferentie in Zuidoost-Azië in de afgelopen zeven dagen. Er was eerder een Zuidoost-Aziatische top in Cambodja en de top van de G20 in Indonesië.

Meer uit Buitenland

Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

1 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

2 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

2 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

3 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

3 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

4 uur geleden
Parijse regio opent kabelbaan voor openbaar vervoer

CRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.

4 uur geleden