Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ingelast topoverleg over Noord-Korea tijdens top APEC

Ingelast topoverleg over Noord-Korea tijdens top APEC

BANGKOK (ANP/RTR) - Als gevolg van de jongste raketlancering door Noord-Korea overleggen leiders van Australië, Canada, Japan, Nieuw-Zeeland, de VS en Zuid-Korea in Bangkok tijdens de topconferentie van de groep Azië-Pacifische Economische Samenwerking. (APEC). Het ingelaste overleg is een initiatief van de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris. De wereldleiders hebben de lancering fel veroordeeld.

Noord-Korea vuurde vrijdag een intercontinentale ballistische raket af die volgens Zuid-Koreaanse waarnemers ook New York en Washington zou kunnen bereiken. Het lijkt te gaan om een herkansing voor een type raket die Hwasong-17 ICBM wordt genoemd. Noord-Korea lanceerde 3 november ook zo'n raket maar dat mislukte.

De APEC is een instelling waar 21 landen die aan de Stille Oceaan liggen lid van zijn en die streeft naar economische integratie. Gastheer premier Prayuth Chan-ocha van Thailand heeft op de conferentie opgeroepen te streven naar duurzame groei en ontwikkeling. Niet ver van de plaats van de topconferentie in Bangkok zijn protesten tegen de premier losgebarsten. Enkele honderden betogers raakten slaags met de politie. Die arresteerde zeker tien demonstranten.

De bijeenkomst van de APEC is de derde topconferentie in Zuidoost-Azië in de afgelopen zeven dagen. Er was eerder een Zuidoost-Aziatische top in Cambodja en de top van de G20 in Indonesië.

Meer uit Buitenland

Parlement Hongarije kiest voormalige rechter als nieuwe president

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement is akkoord met de keuze voor András Baka als nieuwe president. Baka was eerder onafhankelijk parlementslid, leidde enige tijd het Hongaarse Hooggerechtshof en diende als rechter bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens.

6 minuten geleden
Libanon schaft als eerste in Midden-Oosten doodstraf formeel af

BEIROET (ANP/AFP) - Het Libanese parlement heeft een wet aangenomen waarmee de doodstraf wordt afgeschaft. Het is het eerste land in het Midden-Oosten dat dit in de wet verankert.

56 minuten geleden
Dodental aardbeving Colombia verder opgelopen

PEREIRA (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - Het dodental door de aardbeving in Colombia is opgelopen naar minstens 224, aldus lokale autoriteiten. Het westen van het land werd maandag getroffen door een aardbeving met een kracht van 7.4. Daarbij vielen ook honderden gewonden.

57 minuten geleden
Hongaarse regering klaagt over uitgaven regering-Orbán

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse regering heeft een klacht ingediend over uitgaven van haar voorganger, de regering van Viktor Orbán. De strafrechtelijke klacht gaat volgens het kantoor van de huidige premier Péter Magyar over vermeende buitensporige uitgaven voor het maken van foto's en video's voor sites van Orbán.

2 uur geleden
Thailand schort nieuwe wapenvergunningen op om schoolschutter

BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul heeft nieuwe wapenvergunningen in het land opgeschort na het dodelijke schietincident op een school. Acht mensen kwamen om het leven nadat een 14-jarige jongen het vuur had geopend. Hij pleegde daarna zelfmoord.

3 uur geleden
Syrische dictator Assad bij verstek ter dood veroordeeld

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische dictator Bashar al-Assad is in zijn thuisland bij verstek ter dood veroordeeld. Hij werd in 2024 afgezet en vluchtte toen naar Rusland. De familie Assad had tientallen jaren de controle over Syrië.

5 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak Congo loopt op tot boven 2000

KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal mensen dat in de Democratische Republiek Congo is overleden aan het ebolavirus, is opgelopen tot 2011. In totaal zijn 4381 besmettingen vastgesteld. Dat blijkt uit de nieuwste data van de Congolese gezondheidsautoriteiten.

5 uur geleden