Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ingelast topoverleg over Noord-Korea tijdens top APEC

Ingelast topoverleg over Noord-Korea tijdens top APEC

BANGKOK (ANP/RTR) - Als gevolg van de jongste raketlancering door Noord-Korea overleggen leiders van Australië, Canada, Japan, Nieuw-Zeeland, de VS en Zuid-Korea in Bangkok tijdens de topconferentie van de groep Azië-Pacifische Economische Samenwerking. (APEC). Het ingelaste overleg is een initiatief van de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris. De wereldleiders hebben de lancering fel veroordeeld.

Noord-Korea vuurde vrijdag een intercontinentale ballistische raket af die volgens Zuid-Koreaanse waarnemers ook New York en Washington zou kunnen bereiken. Het lijkt te gaan om een herkansing voor een type raket die Hwasong-17 ICBM wordt genoemd. Noord-Korea lanceerde 3 november ook zo'n raket maar dat mislukte.

De APEC is een instelling waar 21 landen die aan de Stille Oceaan liggen lid van zijn en die streeft naar economische integratie. Gastheer premier Prayuth Chan-ocha van Thailand heeft op de conferentie opgeroepen te streven naar duurzame groei en ontwikkeling. Niet ver van de plaats van de topconferentie in Bangkok zijn protesten tegen de premier losgebarsten. Enkele honderden betogers raakten slaags met de politie. Die arresteerde zeker tien demonstranten.

De bijeenkomst van de APEC is de derde topconferentie in Zuidoost-Azië in de afgelopen zeven dagen. Er was eerder een Zuidoost-Aziatische top in Cambodja en de top van de G20 in Indonesië.

Meer uit Buitenland

Geen parlementair onderzoek naar Starmer om aanstelling Mandelson

LONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.

54 minuten geleden
Hoekstra: afbouw fossiel nodig om volgende crisis te voorkomen

SANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.

1 uur geleden
Trump tegen Charles: VS hebben geen betere vrienden dan het VK

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.

3 uur geleden
Trump: Teheran zegt dat Iran op instorten staat

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.

3 uur geleden
Brussel wil 'opruimbeurt' voor regelgevingsproces

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.

3 uur geleden
Bultrug Timmy in schip geladen dat hem naar open zee moet brengen

WISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.

5 uur geleden
Noord-Korea eert soldaten die in Oekraïne zelfmoord pleegden

PYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.

5 uur geleden