Ingelast getuigenverhoor in zedenzaak Ali B begonnen
HAARLEM (ANP) - In de rechtbank in Haarlem is donderdagmiddag het ingelaste getuigenverhoor in de zedenzaak tegen Ali B begonnen. Het verhoor vindt plaats achter gesloten deuren.
Het betreft een nieuwe getuige die zich woensdagavond na de eerste zittingsdag meldde na het zien van televisiebeelden over de strafzaak. De vrouw beweert dat ze een meisje in 2018 in Heiloo huilend aantrof bij een bushalte. Ze heeft haar daarna achterop de fiets meegenomen. Het meisje zou de vrouw hebben verteld dat ze in Heiloo was aangerand of verkracht. In die periode bezocht Ali B in Heiloo een door Ronnie Flex georganiseerd schrijverskamp.
Mogelijk is het meisje van destijds dezelfde persoon als de anonieme vrouw die tegen Ali B aangifte heeft gedaan van verkrachting en aanranding. Zeker is dat niet, omdat de getuige bij de politie over een andere haar- en huidskleur heeft verklaard.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem maakt zich "grote zorgen over de manier waarop de politiek de politie aanstuurt". Hij reageert daarmee op het besluit van de politie om te stoppen met het organiseren van publieke religieuze bijeenkomsten, zoals voor de ramadan.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen mensen zijn in Utrecht samengekomen om stil te staan bij de dood van Alfredo Goeloe. Zij verzamelden zich op het Domplein en liepen een stille tocht door het centrum naar het Nijntje Pleintje, zag een ANP-verslaggever. Daar legden ze bloemen neer en staken kaarsen aan voor de 51-jarige man die op 12 september omkwam nadat hij onwel werd toen hij werd gearresteerd in Rotterdam-Zuid.
4 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Voor de hele bebouwde kom van Opheusden is vanaf donderdag 17.00 uur een noodverordening afgekondigd. Burgemeester Jan Kottelenberg heeft een deel van het centrum als veiligheidsrisicogebied aangemerkt. De maatregelen zijn volgens de Gelderse gemeente nodig om rellen zoals die van afgelopen donderdag te voorkomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken gaat onderzoek doen naar de werkwijze van zes organisaties die zijn ingehuurd om onderzoek te doen naar buitenlandse inmenging en manipulatie. Het gaat om de werkwijze bij onderzoeken die voor het ministerie zijn gedaan. De CDA-minister zegde dat toe tijdens een debat na vragen van BBB-leider Henk Vermeer.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een natte herfst en winter zijn waarschijnlijk nodig om in het komende voorjaar een goede uitgangspositie te hebben voor een volgend droogteseizoen. Dat zei Harold van Waveren, voorzitter van het landelijke crisisteam over de droogte, in een presentatie voor Tweede Kamerleden. "Herstel gaat maanden duren, met name voor het grondwater."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een dag nadat het sociale netwerk Hyves terugkeerde, hebben 250.000 mensen zich aangemeld voor een profiel. Dat laat eigenaar Mediahuis woensdag weten. Het hoge aantal aanmeldingen leidde tot een wachtlijst. Belangstellenden worden de komende dagen gedoseerd toegelaten om eventuele technische problemen te voorkomen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Posters van Wakker Dier moeten zichtbaar zijn op reclameborden op stations. NS Stations weigerde dat, waarop de dierenrechtenorganisatie naar de rechter stapte. Die gaf Wakker Dier woensdag gelijk in een kort geding.
7 uur geleden