
Ingang Israëlische ambassade in Den Haag vernield en beklad
DEN HAAG (ANP) - De ingang van de Israëlische ambassade in Den Haag is in de nacht van maandag op dinsdag vernield en beklad met rode verf. Dit meldt de ambassade op X. De vernieling gebeurde rond 03.30 uur, aldus een woordvoerder van de politie. Er zijn drie verdachten opgepakt.
Het gaat om een 29-jarige man uit Leiden, een vrouw van 30 uit Rotterdam en een derde persoon van wie de identiteit nog niet bekend is. Het Openbaar Ministerie laat weten dat het drietal wordt heengezonden en later een dagvaarding krijgt op verdenking van openlijk geweld tegen goederen.
De politiewoordvoerder kon niet zeggen welke beveiligingsmaatregelen op het moment van de vernieling bij de ambassade golden en of de beveiliging na dit incident wordt opgeschroefd.
Reactie ambassade
De ambassade spreekt op X van een "laffe daad" die "opnieuw een illustratie is van de gevaarlijke gevolgen van de toenemende haat en opruiing". "Diplomaten moeten te allen tijde veilig en ongehinderd hun werk kunnen doen. Wij hebben er alle vertrouwen in dat de Nederlandse autoriteiten alle noodzakelijke maatregelen zullen nemen om dergelijke aanvallen in de toekomst te voorkomen."
Veldkamp: onacceptabel
Buitenlandminister Caspar Veldkamp noemt het incident "onacceptabel". Hij benoemt dat de ambassades van Egypte, Jordanië en de VAE eerder ook te maken hadden met vandalisme. "We nemen deze incidenten zeer serieus. Diplomatieke posten mogen nooit doelwit worden van intimidatie", aldus de minister.
Vorig jaar maart gooide een 25-jarige Amsterdammer een brandend voorwerp naar de ambassade in Den Haag aan de Johan de Wittlaan. Het gebouw raakte licht beschadigd. Er vielen geen gewonden.
Meer uit Binnenland
VALKENSWAARD (ANP) - Op de A2 bij Valkenswaard is dinsdagavond een ernstig ongeluk gebeurd waarbij een vrachtwagen en meerdere andere voertuigen betrokken zijn. De vrachtwagen schoot door nog onbekende oorzaak door de middenberm, laat ANWB Verkeersinformatie weten. Het voertuig heeft daarbij in tegengestelde richting veel auto's geraakt. Er is een traumahelikopter ter plaatse. Over slachtoffers is nog niets bekend. Volgens Brabant Alert is de brandweer bezig om zeker één persoon uit een voertuig te bevrijden.
50 minuten geledenEPE (ANP) - Een wolf heeft dinsdagochtend een hond gebeten in het natuurgebied Renderklippen bij het Gelderse Epe. De hond maakt het "verder goed", meldt de gemeente.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag voor de rechtbank in Rotterdam twee jaar cel geëist, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen een 86-jarige man uit Oud-Alblas, die op 6 januari zou hebben geprobeerd zijn echtgenote (84) te wurgen in hun woning. Het paar was bijna zestig jaar getrouwd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dekenberaad heeft strafrechtadvocaten een e-mail gestuurd met de oproep zich te melden als ze bereid zijn om Ridouan Taghi te verdedigen. Dat bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder op de advocatuur na berichtgeving door het AD. De hoofdverdachte in het Marengo-proces zit nog altijd zonder advocaat na de arrestatie van zijn raadsman Vito Shukrula, in april.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijk informatiesysteem van het Openbaar Ministerie is sinds 17 juli niet up-to-date. Dat schrijven de verantwoordelijke demissionaire bewindspersonen in een brief aan de Tweede Kamer over de impact van het offline halen van het OM.
7 uur geledenREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft voormalig profvoetballer Ronnie S. (41) zeven jaar cel opgelegd voor drugshandel en witwassen. De oud-speler van onder meer NAC en FC Twente is schuldig aan de handel in cocaïne. De straf tegen hem viel lager uit dan de dertien jaar die het Openbaar Ministerie tegen hem had geëist. De rechtbank vindt niet alle verdenkingen bewezen.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - De droogte neemt de komende tijd toe. Door hitte en weinig neerslag krijgt vooral het zuidwesten van het land met droogte te maken, meldt Weeronline. Dit geldt niet voor het hele land, in het oosten van Groningen is het lokaal zelfs iets te nat.
10 uur geleden