Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING ziet vraag naar koopwoningen verder oplopen

ING ziet vraag naar koopwoningen verder oplopen

AMSTERDAM (ANP) - De vraag naar koopwoningen in Nederland loopt dit jaar waarschijnlijk verder op, met als gevolg nog hogere huizenprijzen. Dat voorzien deskundigen van ING. Wel verwacht de bank een toename van het aanbod aan huizen dat te koop komt te staan, al blijft dit aantal waarschijnlijk nog erg beperkt.

In een vooruitblik op de woningmarkt voor dit jaar gaat ING uit van 10 procent meer woningverkopen en een huizenprijsstijging van 5,5 procent ten opzichte van vorig jaar. "We verwachten dus een minder harde huizenprijsstijging dan vorig jaar", geven de economen aan.

Doordat beleggers steeds vaker huurwoningen in de verkoop doen en minder bestaande woningen aankopen, wordt de prijsstijging namelijk gedempt. Daarnaast zorgt de toename van het aanbod op de markt voor meer keus onder woningzoekers wat eveneens een drukkend effect heeft op de huizenprijzen, aldus ING.

Opgaande lijnen

Het algehele beeld voor de woningmarkt betreft nog steeds opgaande lijnen, maken de kenners van de bank duidelijk. "Belangrijke redenen daarvoor zijn de verwachte toename in het aantal huishoudens, hogere lonen en het positievere sentiment", geven ze aan. Door dit alles zullen meer mensen geneigd zijn hun huis te koop te zetten, maar zijn er tegelijk ook meer mensen op zoek naar huizen. En ze zijn waarschijnlijk ook bereid wat meer te bieden.

ING is met deze prognose voor de huizenprijzen iets behoudender dan De Nederlandsche Bank (DNB). Die voorspelde vorige maand ook al dat de huizenprijzen verder zullen oplopen. Maar voor 2025 gingen de deskundigen bij de centrale bank uit van een prijsstijging van 7,5 procent. In 2026 zwakt de toename volgens DNB iets af, maar bedraagt ze waarschijnlijk nog wel ruim 4 procent.

Meer uit Financieel

Verzekeringsmerk Aegon verdwijnt komende maanden uit Nederland

UTRECHT (ANP) - Het verzekeringsmerk Aegon verdwijnt de komende maanden volledig uit Nederland. Verzekeraar ASR die de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van zijn branchegenoot enkele jaren terug overnam, liet woensdag weten klaar te zijn met de integratie met Aegon Nederland. Voor de laatste hypotheek- en pensioenklanten stopt ASR uiterlijk 2 juli met het gebruik van de naam Aegon, hun product gaat dan over op het ASR-label.

33 minuten geleden
FrieslandCampina houdt winst op peil door goed eerste halfjaar

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft vorig jaar de winst op peil gehouden. De sterke resultaten zijn volgens het zuivelconcern vooral het gevolg van een goed eerste halfjaar. De tweede helft van 2025 werd gekenmerkt door uitdagende marktomstandigheden en een daling van de basiszuivelprijzen. De nettowinst ging met 2,2 procent omhoog tot 328 miljoen euro, maakte het bedrijf woensdag bekend.

35 minuten geleden
FT: president Lagarde waarschijnlijk vroegtijdig weg bij ECB

LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.

2 uur geleden
Steeds meer jongeren op lichtere motoren stuwen recordverkoop

UTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.

3 uur geleden
ING: vrachtwagenheffing drijft kosten transportbedrijven flink op

AMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.

3 uur geleden
Zichtbaar verduurzaamde huizen leveren meer op bij verkoop

APELDOORN (ANP) - Wie zijn huis verduurzaamt, krijgt gemiddeld een hogere verkoopprijs wanneer hij zijn woning verkoopt. Maar daarbij is het wel belangrijk dat de verduurzaming duidelijk zichtbaar is voor huizenkopers. Denk dan aan een beter energielabel of zonnepanelen, stellen deskundigen van het Kadaster woensdag na onderzoek.

3 uur geleden
Wall Street sluit eerste dag van kortere handelsweek licht hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.

11 uur geleden