ING ziet vraag naar koopwoningen verder oplopen
AMSTERDAM (ANP) - De vraag naar koopwoningen in Nederland loopt dit jaar waarschijnlijk verder op, met als gevolg nog hogere huizenprijzen. Dat voorzien deskundigen van ING. Wel verwacht de bank een toename van het aanbod aan huizen dat te koop komt te staan, al blijft dit aantal waarschijnlijk nog erg beperkt.
In een vooruitblik op de woningmarkt voor dit jaar gaat ING uit van 10 procent meer woningverkopen en een huizenprijsstijging van 5,5 procent ten opzichte van vorig jaar. "We verwachten dus een minder harde huizenprijsstijging dan vorig jaar", geven de economen aan.
Doordat beleggers steeds vaker huurwoningen in de verkoop doen en minder bestaande woningen aankopen, wordt de prijsstijging namelijk gedempt. Daarnaast zorgt de toename van het aanbod op de markt voor meer keus onder woningzoekers wat eveneens een drukkend effect heeft op de huizenprijzen, aldus ING.
Opgaande lijnen
Het algehele beeld voor de woningmarkt betreft nog steeds opgaande lijnen, maken de kenners van de bank duidelijk. "Belangrijke redenen daarvoor zijn de verwachte toename in het aantal huishoudens, hogere lonen en het positievere sentiment", geven ze aan. Door dit alles zullen meer mensen geneigd zijn hun huis te koop te zetten, maar zijn er tegelijk ook meer mensen op zoek naar huizen. En ze zijn waarschijnlijk ook bereid wat meer te bieden.
ING is met deze prognose voor de huizenprijzen iets behoudender dan De Nederlandsche Bank (DNB). Die voorspelde vorige maand ook al dat de huizenprijzen verder zullen oplopen. Maar voor 2025 gingen de deskundigen bij de centrale bank uit van een prijsstijging van 7,5 procent. In 2026 zwakt de toename volgens DNB iets af, maar bedraagt ze waarschijnlijk nog wel ruim 4 procent.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.
6 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris gaat geplande lokale verboden voor fatbikes aanvechten. Dat bevestigt eigenaar Armando Muis na berichtgeving in het AD. Volgens Muis moet niet het voertuig, maar de gebruiker worden aangepakt.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraad is hard geslonken, maar er is volgens Gasunie op dit moment geen reden tot zorg. Zo is er nog voldoende aanvoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het buitenland, laat een woordvoerster van Gasunie weten. Wel is de voorraad uitzonderlijk laag, beaamt ze.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
6 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
6 uur geleden