ING zegt bij cijfers mogelijk meer over plannen met Russische tak
AMSTERDAM (ANP) - Wat gaat ING doen met zijn activiteiten in Rusland? Dat is volgens analisten de grote vraag als het financiële concern vrijdagochtend een kijkje in de boeken geeft. Ze wijzen erop dat nog altijd niet duidelijk is of ING in de regio actief wil blijven, de activiteiten wil afbouwen of ze wil verkopen.
ING greep wegens de oorlog in Oekraïne al wel in bij zijn Russische tak, waar zo'n driehonderd mensen werken. De bank besloot begin maart geen nieuwe zaken meer te doen met Russische bedrijven. Van alle Nederlandse banken heeft ING de grootste belangen in Rusland. Het concern heeft meer dan 5 miljard euro aan leningen verstrekt aan Russische klanten, wat ongeveer 1 procent is van zijn totale portefeuille.
Met de aankondigde stappen ging ING nog niet zover als sommige branchegenoten. Rabobank kondigde eind maart al aan zich volledig terug te trekken uit Rusland. Bij deze rivaal van ING ging het wel om relatief kleine zakelijke belangen in Rusland. Dochterbedrijf DLL hield zich er vooral bezig met lease- en financieringscontracten voor landbouwmachines. Deskundigen van Bloomberg Intelligence wijzen er verder op dat het voor ING nog best lastig kan zijn om eventuele kopers te vinden voor zijn onderdelen in Rusland. Het land is mede door de vele internationale sancties zwaar in isolement geraakt.
Ook het Franse Société Générale, een redelijk grote speler in Rusland, zag het niet meer zitten om er langer te blijven. De Franse bank heeft daarom aangekondigd om zijn belang in Rosbank te verkopen aan een investeringsvehikel dat is gelieerd aan de invloedrijke Russische oligarch Vladimir Potanin. Hierdoor moest Société Générale miljarden euro's afschrijven. De bank kwam eerder deze week al met kwartaalcijfers. Daaruit bleek dat Société Générale de voorbije periode wel flink heeft geprofiteerd van de oplopende rente op de financiële markten.
De lage rente drukte de voorbije jaren flink op het verdienmodel van banken. Dat er nu eindelijk verandering in aan het komen is, lijkt voor hen dus goed nieuws. In hoeverre dit laatste ook voor ING speelt, moet uit de cijfers blijken. Volgens schattingen van analisten die zijn verzameld door persbureau Bloomberg lagen de rente-inkomsten van ING afgelopen maanden nog lager dan in dezelfde periode vorig jaar. Alom wordt daarbij rekening gehouden met een daling van de winst, doordat er meer geld naar de stroppenpot zou moeten voor leningen die mogelijk nooit meer worden terugbetaald.
Meer uit Financieel
DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.
4 uur geleden