Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING zakt, Shell stijgt op Damrak na kwartaalcijfers

ING zakt, Shell stijgt op Damrak na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - ING behoorde donderdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bank zag de nettowinst dalen in het derde kwartaal. Vooral de rente-inkomsten lieten een stevige daling zien door de lagere rente. Ook moest ING meer geld opzijzetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De bank gaat wel voor 2 miljard euro aan eigen aandelen inkopen en keert een contant dividend uit van 500 miljoen euro om aandeelhouders te belonen. Het aandeel werd desondanks 1,5 procent lager gezet.

Shell klom bijna 1 procent. Het olie- en gasconcern moest zijn olie afgelopen kwartaal voor een duidelijk lagere prijs verkopen dan de voorgaande maanden, maar wist de winst toch op peil te houden door betere verkopen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Shell kondigde ook een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 3,5 miljard dollar.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 877,15 punten. De hoofdindex verloor een dag eerder al 1,5 procent. De MidKap daalde 0,7 procent tot 884,69 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,6 procent.

Galapagos

Dsm-firmenich opende eveneens de boeken. Het voedings- en gezondheidsbedrijf zag de omzet en winst stijgen in het derde kwartaal en werd opnieuw positiever over de winst in het hele jaar. Het aandeel daalde echter 0,7 procent. ASMI verloor 1,8 procent. De chiptoeleverancier won een dag eerder nog ruim 5 procent, dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.

Bij de middelgrote bedrijven sloot Galapagos de rij met een verlies van 4 procent, na tegenvallende resultaten van de biotechnoloog. Advies- en ingenieursbureau Arcadis, dat de orders afgelopen kwartaal flink zag stijgen, daalde desondanks dik 1 procent.

Koersdaling Fastned

Flitshandelaar Flow Traders, die de omzet en winst flink zag stijgen in het derde kwartaal, won 0,1 procent. Vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen, die ook met cijfers kwam, daalde 0,4 procent.

Fastned zakte bijna 3 procent bij de kleinere bedrijven. Het snellaadbedrijf heeft voor meer dan 21,5 miljoen euro aan nieuwe obligaties uitgegeven om geld op te halen.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0857 dollar waard, tegen 1,0866 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 68,46 dollar. Brentolie kostte ook 0,2 procent minder, op 72,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Claimorganisatie voor luchtvaart EUclaim maakt doorstart

ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.

50 minuten geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt op en scherpt record aan

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

1 uur geleden
AEX start handelsweek iets hoger, olieprijzen stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.

1 uur geleden
Onderzoek: hitte kost Nederlandse economie 9,2 miljard euro

DEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.

2 uur geleden
DNB ziet 20 procent meer tankbeurten over de grens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.

2 uur geleden
ACM wil meer openheid over computergestuurde prijzen

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven moeten meer duidelijkheid geven over hoe online prijzen tot stand komen. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt. Voor consumenten is vaak onduidelijk hoe prijzen bij webwinkels, evenementen en luchtvaartmaatschappijen worden bepaald. Dat leidt tot misvattingen over de manier waarop prijzen tot stand zijn gekomen en schaadt het consumentenvertrouwen, volgens de toezichthouder.

2 uur geleden
Olieprijzen stijgen na Trumps afwijzing van Iraans voorstel

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De olieprijzen stijgen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dit weekend een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz was onderdeel van dat voorstel, maar de belangrijke zeestraat blijft voorlopig grotendeels gesloten voor scheepvaart. Zondag zei Trump tegen nieuwssite Axios dat hij deze week wel nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht.

3 uur geleden