Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING zakt, Shell stijgt op Damrak na kwartaalcijfers

ING zakt, Shell stijgt op Damrak na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - ING behoorde donderdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bank zag de nettowinst dalen in het derde kwartaal. Vooral de rente-inkomsten lieten een stevige daling zien door de lagere rente. Ook moest ING meer geld opzijzetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De bank gaat wel voor 2 miljard euro aan eigen aandelen inkopen en keert een contant dividend uit van 500 miljoen euro om aandeelhouders te belonen. Het aandeel werd desondanks 1,5 procent lager gezet.

Shell klom bijna 1 procent. Het olie- en gasconcern moest zijn olie afgelopen kwartaal voor een duidelijk lagere prijs verkopen dan de voorgaande maanden, maar wist de winst toch op peil te houden door betere verkopen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Shell kondigde ook een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 3,5 miljard dollar.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 877,15 punten. De hoofdindex verloor een dag eerder al 1,5 procent. De MidKap daalde 0,7 procent tot 884,69 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,6 procent.

Galapagos

Dsm-firmenich opende eveneens de boeken. Het voedings- en gezondheidsbedrijf zag de omzet en winst stijgen in het derde kwartaal en werd opnieuw positiever over de winst in het hele jaar. Het aandeel daalde echter 0,7 procent. ASMI verloor 1,8 procent. De chiptoeleverancier won een dag eerder nog ruim 5 procent, dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.

Bij de middelgrote bedrijven sloot Galapagos de rij met een verlies van 4 procent, na tegenvallende resultaten van de biotechnoloog. Advies- en ingenieursbureau Arcadis, dat de orders afgelopen kwartaal flink zag stijgen, daalde desondanks dik 1 procent.

Koersdaling Fastned

Flitshandelaar Flow Traders, die de omzet en winst flink zag stijgen in het derde kwartaal, won 0,1 procent. Vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen, die ook met cijfers kwam, daalde 0,4 procent.

Fastned zakte bijna 3 procent bij de kleinere bedrijven. Het snellaadbedrijf heeft voor meer dan 21,5 miljoen euro aan nieuwe obligaties uitgegeven om geld op te halen.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0857 dollar waard, tegen 1,0866 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 68,46 dollar. Brentolie kostte ook 0,2 procent minder, op 72,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

3 uur geleden
Macron dreigt China met heffingen om handelsoverschot met EU

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.

3 uur geleden
Indiase toezichthouder eist uitleg Elbers voor chaos bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.

7 uur geleden
Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

1 dag geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

1 dag geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriƫle metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

1 dag geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

1 dag geleden