Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING: woonmaatregelen kabinet onvoldoende voor behalen doelen

ING: woonmaatregelen kabinet onvoldoende voor behalen doelen

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet moet meer doen om het woningtekort in Nederland substantieel terug te dringen. Dat stelt ING in een donderdag gepubliceerde analyse van het woonbeleid. Volgens onderzoekers van de bank moet bijvoorbeeld extra geld naar woningbouw: niet de 1,5 miljard euro die het kabinet nu jaarlijks beschikbaar wil stellen, maar eerder zo'n 3 tot 5 miljard euro per jaar.

Dat bedrag noemen de onderzoekers van ING Research op basis van verwachtingen van bouwbedrijven, wooncorporaties en gemeenten. De begroting van het kabinet om jaarlijks 100.000 nieuwe woningen te realiseren zou namelijk onvoldoende rekening houden met belemmeringen in de bouw, zoals personeelstekorten bij gemeenten en het overvolle stroomnet.

ING verwacht zelfs dat het woningtekort op korte termijn verder oploopt, al kan het kabinet dat niet volledig worden aangerekend. De bank beschouwt de korte termijn als een periode van twee jaar en daarin is nieuwbouw vrijwel niet met maatregelen te beïnvloeden. De meeste kabinetsplannen zullen pas op de middellange termijn, tussen de twee en vijf jaar, effect hebben. Maar de ING-onderzoekers achten de kans klein dat de doelen dan worden gehaald, realistischer is dat pas na vijf jaar.

Tijdelijk huurcontract

Volgens ING is het kansrijker om op kortere termijn maatregelen te nemen om de bestaande woningvoorraad beter te benutten, om zo het woningtekort terug te dringen. Dan kan worden gedacht aan het introduceren van een tijdelijk huurcontract voor hospitaverhuurders, mensen die een deel van hun woning verhuren. ING verwacht dat dit soort contracten de drempel voor het verhuren van een kamer verlagen.

Maar er zijn meer structurele hervormingen nodig, stelt de bank, zoals het verder beperken van de hypotheekrenteaftrek. Die heeft namelijk tot gevolg dat de huizenprijzen grilliger worden, waardoor nieuwbouw mogelijk vertraagt. Om de stijgende woningprijzen daarnaast af te remmen, zou het kabinet kunnen denken aan een belasting op de gerealiseerde overwaarde bij de verkoop. Daarmee wordt het minder aantrekkelijk voor mensen om almaar door te stromen op de woningmarkt.

Meer uit Financieel

Airbus inspecteert tot 628 vliegtuigen om probleem metalen platen

PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.

3 uur geleden
ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

4 uur geleden
Inval FIOD in woning, volgens omroep bij oud-topman Damen

UTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.

6 uur geleden
Beurzen New York sluiten licht hoger na herstel bitcoin

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.

6 uur geleden
Trump maakt keuze nieuwe Fed-voorzitter begin 2026 bekend

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.

6 uur geleden
OpenAI meldt problemen met ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.

7 uur geleden
Bol haalt sekspoppen offline na bericht over kinderlijke modellen

DEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.

10 uur geleden