ING wint na kwartaalcijfers op vlak Damrak
AMSTERDAM (ANP) - ING heeft vrijdag een goede indruk gemaakt bij beleggers en eindigde bovenaan in de AEX. De bank zag de winst het voorbije kwartaal bijna vervijfvoudigen ten opzichte van een jaar eerder en stelde aandeelhouders flinke beloningen in het vooruitzicht. De hoofdgraadmeter zelf eindigde vrijwel vlak na de flinke opmars eerder deze week.
Het resultaat van ING viel veel hoger uit dan analisten in doorsnee hadden verwacht. Nu banken in de eurozone vanaf oktober weer dividend mogen uitkeren of eigen aandelen mogen inkopen, kondigde de grootste bank van Nederland ook aan 3,6 miljard euro terug te laten vloeien naar de aandeelhouders.
Het aandeel ING won 3,3 procent op het nieuws. De AEX-index verloor een fractie en eindigde op 767,82 punten, waarmee een einde komt aan de reeks recordsessies die maandag werd ingezet. De grootste verliezer van de hoofdfondsen was verlichtingsbedrijf Signify met een min van 1,5 procent.
Banenrapport
De MidKap ging 0,1 procent omlaag tot 1.074,06 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen wonnen tot 0,1 procent. Parijs eindigde 0,6 procent hoger.
De financiële markten waren vrijdag in de greep van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Dat wees uit dat er in juli 943.000 arbeidsplaatsen bij zijn gekomen in de Verenigde Staten. Het herstel van de arbeidsmarkt van 's werelds grootste economie was daarmee veel krachtiger dan economen in doorsnee hadden verwacht.
Dollar
De dollar won aan waarde op het signaal dat de Amerikaanse economie steeds beter gaat draaien. De euro verloor ten opzichte van de Amerikaanse munt bijna 0,6 procent aan waarde en was 1,1765 dollar waard. Dat was een dag eerder nog 1,1843 dollar.
Biotechnoloog Galapagos meldde zijn verlies flink te hebben teruggedrongen op een hogere omzet en eindigde 0,8 procent hoger. De sterkste stijger in de MidKap was ABN AMRO met een winst van 3 procent.
Allianz
Allianz won in Frankfurt bijna 3 procent. De Duitse verzekeraar is positiever geworden over het hele jaar dankzij sterke kwartaalresultaten. Ook gaat Allianz voor 750 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. Maaltijdboxenbezorger HelloFresh sneed in zijn winstverwachting en verloor zo'n 3 procent aan beurswaarde. Covestro daalde 0,4 procent. Het Duitse chemieconcern boekte in het tweede kwartaal een flinke winst, na een verlies in dezelfde periode een jaar geleden.
De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,3 procent tot 68,25 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 70,66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.
13 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.
17 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
1 dag geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
1 dag geleden