Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING wint na kwartaalcijfers op vlak Damrak

ING wint na kwartaalcijfers op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft vrijdag een goede indruk gemaakt bij beleggers en eindigde bovenaan in de AEX. De bank zag de winst het voorbije kwartaal bijna vervijfvoudigen ten opzichte van een jaar eerder en stelde aandeelhouders flinke beloningen in het vooruitzicht. De hoofdgraadmeter zelf eindigde vrijwel vlak na de flinke opmars eerder deze week.

Het resultaat van ING viel veel hoger uit dan analisten in doorsnee hadden verwacht. Nu banken in de eurozone vanaf oktober weer dividend mogen uitkeren of eigen aandelen mogen inkopen, kondigde de grootste bank van Nederland ook aan 3,6 miljard euro terug te laten vloeien naar de aandeelhouders.

Het aandeel ING won 3,3 procent op het nieuws. De AEX-index verloor een fractie en eindigde op 767,82 punten, waarmee een einde komt aan de reeks recordsessies die maandag werd ingezet. De grootste verliezer van de hoofdfondsen was verlichtingsbedrijf Signify met een min van 1,5 procent.

Banenrapport

De MidKap ging 0,1 procent omlaag tot 1.074,06 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen wonnen tot 0,1 procent. Parijs eindigde 0,6 procent hoger.

De financiële markten waren vrijdag in de greep van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Dat wees uit dat er in juli 943.000 arbeidsplaatsen bij zijn gekomen in de Verenigde Staten. Het herstel van de arbeidsmarkt van 's werelds grootste economie was daarmee veel krachtiger dan economen in doorsnee hadden verwacht.

Dollar

De dollar won aan waarde op het signaal dat de Amerikaanse economie steeds beter gaat draaien. De euro verloor ten opzichte van de Amerikaanse munt bijna 0,6 procent aan waarde en was 1,1765 dollar waard. Dat was een dag eerder nog 1,1843 dollar.

Biotechnoloog Galapagos meldde zijn verlies flink te hebben teruggedrongen op een hogere omzet en eindigde 0,8 procent hoger. De sterkste stijger in de MidKap was ABN AMRO met een winst van 3 procent.

Allianz

Allianz won in Frankfurt bijna 3 procent. De Duitse verzekeraar is positiever geworden over het hele jaar dankzij sterke kwartaalresultaten. Ook gaat Allianz voor 750 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. Maaltijdboxenbezorger HelloFresh sneed in zijn winstverwachting en verloor zo'n 3 procent aan beurswaarde. Covestro daalde 0,4 procent. Het Duitse chemieconcern boekte in het tweede kwartaal een flinke winst, na een verlies in dezelfde periode een jaar geleden.

De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,3 procent tot 68,25 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 70,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

35 minuten geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

1 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

2 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

2 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

4 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

5 uur geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

5 uur geleden