ING wint in flink hogere AEX, Just Eat Takeaway omlaag
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag met een flinke winst gesloten, waarmee werd voortgeborduurd op de plus van vrijdag. Ook elders in Europa was het sentiment positief. Sterkste stijger bij de hoofdfondsen op het Damrak was financieel concern ING. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was juist hekkensluiter in de hoofdindex.
De AEX eindigde 1,6 procent hoger op 694,02 punten. De MidKap ging 0,7 procent vooruit tot 1022,55 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen lieten winsten tot 1,7 procent optekenen.
ING won 4,3 procent. Staalbedrijf ArcelorMittal, verzekeraar Aegon, verlichtingsproducent Signify en chipmachinebouwer ASML sloten met plussen tot 4,1 procent. Just Eat Takeaway sloot de rij met een koersdaling van 3,9 procent. Techinvesteerder Prosus en verzekeraar NN Group volgden met minnen tot 2 procent.
MidKap
In de MidKap had ABN AMRO een goede dag met een stijging van 4,2 procent, net als de aanbieder van postkluisjes InPost (plus 3,7 procent). Biotechnoloog Galapagos, kunstmestbedrijf OCI en koffieconcern JDE Peet's gingen bij de middelgrote fondsen met verliezen van meer dan 2 procent de handelsdag uit.
Bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 was winkelvastgoedbedrijf Eurocommercial Properties een uitblinker met een plus van bijna 6 procent. Navigatiedienstverlener TomTom en detacheerder Brunel werden tot 3,6 procent lager gezet.
Siemens Gamesa
In Madrid dikte Siemens Gamesa ruim 6 procent in waarde aan. Het Duitse Siemens Energy (min 0,7 procent in Frankfurt) legt ruim 4 miljard euro neer voor de rest van de aandelen van de grootste windmolenproducent ter wereld die het nog niet bezit. Siemens Energy had al bevestigd een bod te overwegen op de aandelen van de Duits-Spaanse maker van windturbines.
De euro steeg in waarde nadat president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) liet weten dat de rente vanaf juli waarschijnlijk zal worden verhoogd. De munt was 1,0678 dollar waard, tegen 1,0551 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 110,55 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 113,08 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
2 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.
4 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
7 uur geleden