ING wil salarissen personeel voor drie jaar bevriezen
AMSTERDAM (ANP) - ING wil de salarissen van zijn personeel voor de komende drie jaar bevriezen. Dat is de inzet van de bank bij de nieuwe cao-onderhandelingen. De vakbonden kunnen zich absoluut niet vinden in het voorstel.
ING verwijst in een toelichting aan de bonden onder meer naar de coronacrisis. "In combinatie met een lage rente op lange termijn en hoge risicokosten, vergroot dit de druk op onze operationele kosten."
FNV-bestuurder Gerard van Hees vindt het onterecht dat het personeel van ING zou moeten opdraaien voor het onder druk staande verdienmodel van de bank. "Dit is geen realistisch voorstel", zegt hij. "ING maakt ondanks alles ook nog steeds winst." Ook vindt de vakbondsman het vreemd dat de bank in deze onzekere tijden inzet op een meerjarige cao. Zelf vindt hij eenjarige afspraken meer op zijn plaats.
De vakbonden zijn vrijdag ook met eigen voorstellen gekomen richting ING. FNV houdt daarbij vast aan een looneis van 5 procent. De partijen liggen dus behoorlijk uit elkaar. De onderhandelingen starten binnenkort.
Meer uit Financieel
OMAHA (ANP) - Warren Buffett doet een stap terug als voorzitter van Berkshire Hathaway, het bedrijf dat onder zijn leiding is uitgegroeid tot een grote investeringsmaatschappij. Zijn zoon Howard volgt hem op. Warren Buffett gaat verder als "emeritus voorzitter" en geeft vanuit die rol zijn mening over de bedrijfsvoering, meldt Berkshire Hathaway.
56 minuten geledenDUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), laat de mogelijkheid open om haar functie vroegtijdig neer te leggen. Lagarde herhaalde dat ze in 2027 zal vertrekken als centralebankpresident, maar wilde niet zeggen of ze aanblijft tot haar ambtstermijn in oktober van dat jaar afloopt.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Ethische hackers wisten recent in te breken bij OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Onderzoekers van het beveiligingsplatform Hacktron ontdekten twee kritieke kwetsbaarheden en wisten binnen 72 uur toegang te krijgen tot interne systemen.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM doet onderzoek naar een incident op een vlucht van Amsterdam naar Curaçao, waarbij een powerbank aan boord in brand raakte. Het is volgens de luchtvaartmaatschappij nu nog te vroeg om te zeggen of het beleid rond powerbanks aan boord aangescherpt moet worden.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - Zes EU-lidstaten dringen aan op een EU-breed voorstel voor een belasting op bedrijven die enorme winst hebben gemaakt door de hoge energieprijzen, maar de Europese Commissie komt voorlopig niet met een plan daarvoor. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis voorafgaand aan overleg met EU-ministers van Economie en Financiën in Dublin.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina draagt zijn dochteronderneming in Indonesië over aan een ander groot zuivel- en drankbedrijf in het land, Ultrajaya. Het Nederlandse zuivelbedrijf krijgt in ruil daarvoor controlerend zeggenschap over Ultrajaya en moet daarna een verplicht bod uitbrengen op het hele beursgenoteerde bedrijf.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis vreest dat het verzorgen van het openbaar vervoer in de provincie Utrecht op de lange termijn onhoudbaar wordt. Het bedrijf en de provincie onderzoeken hoe de ov-concessie Utrecht Buiten (het busvervoer in Amersfoort en in het oosten en westen van de provincie) op de lange termijn "betrouwbaar, toegankelijk en financieel houdbaar kan blijven", bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van de Volkskrant.
3 uur geleden