ING wil salarissen personeel voor drie jaar bevriezen
AMSTERDAM (ANP) - ING wil de salarissen van zijn personeel voor de komende drie jaar bevriezen. Dat is de inzet van de bank bij de nieuwe cao-onderhandelingen. De vakbonden kunnen zich absoluut niet vinden in het voorstel.
ING verwijst in een toelichting aan de bonden onder meer naar de coronacrisis. "In combinatie met een lage rente op lange termijn en hoge risicokosten, vergroot dit de druk op onze operationele kosten."
FNV-bestuurder Gerard van Hees vindt het onterecht dat het personeel van ING zou moeten opdraaien voor het onder druk staande verdienmodel van de bank. "Dit is geen realistisch voorstel", zegt hij. "ING maakt ondanks alles ook nog steeds winst." Ook vindt de vakbondsman het vreemd dat de bank in deze onzekere tijden inzet op een meerjarige cao. Zelf vindt hij eenjarige afspraken meer op zijn plaats.
De vakbonden zijn vrijdag ook met eigen voorstellen gekomen richting ING. FNV houdt daarbij vast aan een looneis van 5 procent. De partijen liggen dus behoorlijk uit elkaar. De onderhandelingen starten binnenkort.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
58 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
18 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
22 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
1 dag geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
1 dag geleden