ING wil salarissen personeel voor drie jaar bevriezen
AMSTERDAM (ANP) - ING wil de salarissen van zijn personeel voor de komende drie jaar bevriezen. Dat is de inzet van de bank bij de nieuwe cao-onderhandelingen. De vakbonden kunnen zich absoluut niet vinden in het voorstel.
ING verwijst in een toelichting aan de bonden onder meer naar de coronacrisis. "In combinatie met een lage rente op lange termijn en hoge risicokosten, vergroot dit de druk op onze operationele kosten."
FNV-bestuurder Gerard van Hees vindt het onterecht dat het personeel van ING zou moeten opdraaien voor het onder druk staande verdienmodel van de bank. "Dit is geen realistisch voorstel", zegt hij. "ING maakt ondanks alles ook nog steeds winst." Ook vindt de vakbondsman het vreemd dat de bank in deze onzekere tijden inzet op een meerjarige cao. Zelf vindt hij eenjarige afspraken meer op zijn plaats.
De vakbonden zijn vrijdag ook met eigen voorstellen gekomen richting ING. FNV houdt daarbij vast aan een looneis van 5 procent. De partijen liggen dus behoorlijk uit elkaar. De onderhandelingen starten binnenkort.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen zal dit en volgend jaar maar licht stijgen, verwacht ING Research. De woningbouw profiteert van het oplopende aantal bouwvergunningen, maar stikstofbeperkingen, personeelstekort, te weinig capaciteit op het volle stroomnet en hoge bouwkosten blijven de productie remmen.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn maandag flink hoger geƫindigd. Vooral technologieaandelen zaten in de lift aan de start van de nieuwe maand, terwijl de olieprijs daalde. Dat gebeurde nadat president Donald Trump afzag van geplande aanvallen op Iran.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 25 Amerikaanse staten onder democratisch bestuur heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de regering van president Donald Trump. De staten verzetten zich tegen de nieuwste importheffingen die Trump heeft ingesteld voor zestig handelspartners.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat grote oliemaatschappijen te veel winst maken door de hoge olieprijzen als gevolg van het tekort aan ruwe olie dat is ontstaan door de Iranoorlog.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Apple is opnieuw naar de rechter gestapt vanwege een plan van de Britse regering om toegang te krijgen tot versleutelde gegevens van gebruikers, meldt de Financial Times maandag.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke winsten gesloten door de gedaalde olieprijzen. Aanleiding hiervoor is de hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De suikerbietenteelt in Nederland krijgt te maken met een "serieuze opbrengstenderving" als gevolg van de droogte en hitte. Dat zegt Evelien Drenth, sectorspecialist akkerbouw bij LTO Nederland.
10 uur geleden