ING wil salarissen personeel voor drie jaar bevriezen
AMSTERDAM (ANP) - ING wil de salarissen van zijn personeel voor de komende drie jaar bevriezen. Dat is de inzet van de bank bij de nieuwe cao-onderhandelingen. De vakbonden kunnen zich absoluut niet vinden in het voorstel.
ING verwijst in een toelichting aan de bonden onder meer naar de coronacrisis. "In combinatie met een lage rente op lange termijn en hoge risicokosten, vergroot dit de druk op onze operationele kosten."
FNV-bestuurder Gerard van Hees vindt het onterecht dat het personeel van ING zou moeten opdraaien voor het onder druk staande verdienmodel van de bank. "Dit is geen realistisch voorstel", zegt hij. "ING maakt ondanks alles ook nog steeds winst." Ook vindt de vakbondsman het vreemd dat de bank in deze onzekere tijden inzet op een meerjarige cao. Zelf vindt hij eenjarige afspraken meer op zijn plaats.
De vakbonden zijn vrijdag ook met eigen voorstellen gekomen richting ING. FNV houdt daarbij vast aan een looneis van 5 procent. De partijen liggen dus behoorlijk uit elkaar. De onderhandelingen starten binnenkort.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het mediabedrijf van Donald Trump wil dat handelaren en beleggers gaan betalen voor realtime toegang tot berichten op Truth Social van de populairste accounts op het platform, waaronder dat van de president zelf. Trump Media hoopt op die manier een aantrekkelijke nieuwe inkomstenbron aan te boren.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes zijn deze week stevig opgelopen door de geopolitieke onrust rond Iran en Oekraïne, meldt De Hypotheekshop. Volgens de hypotheekadviesketen verhoogden bijna alle geldverstrekkers in Nederland afgelopen dagen hun rentetarieven. Tien partijen deden dit zelfs twee keer.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat in 2040 bijna de helft van het energiegebruik in de EU elektrisch is. De Europese Commissie stelt vrijdag een streefgetal van 46 procent voor, dat later dit jaar zal staan in een wetgevingsvoorstel over energiegebruik na 2030.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft TonyBet aangesproken op een overtreding van het rolmodellenverbod. De gokwebsite heeft volgens de Ksa personen afgebeeld die door hun rugnummers, nationale shirts en uiterlijke kenmerken verwezen naar bekende internationale profvoetballers en dat is niet toegestaan.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in de eerste helft van 2026 meer winst geboekt. Het Zweedse bedrijf, een van de grootste energieleveranciers van Nederland, profiteerde van hogere elektriciteitsprijzen in Scandinavië, met name in de eerste twee maanden van het jaar. Ook een hogere productie van waterkracht en windenergie droeg bij aan het resultaat.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML gaat zijn personeel eenmalig een aandelenpakket geven ter waarde van 20.000 euro. Het Veldhovense bedrijf wil hen op die manier laten meeprofiteren van het succes dat de onderneming momenteel doormaakt. Voorwaarde is wel dat de medewerkers tot 1 januari 2030 in dienst blijven bij ASML.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Middelgrote vastgoedprojecten in Nederland dreigen vertraging op te lopen door een gebrek aan eigen vermogen. Particuliere beleggers kiezen voor kleine projecten, terwijl institutionele beleggers zich richten op de grote projecten. Daardoor is er een financieringsgat voor het segment daartussen, waarschuwt investeringsplatform NLInvesteert.
3 uur geleden