Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING wil salarissen personeel voor drie jaar bevriezen

ING wil salarissen personeel voor drie jaar bevriezen

AMSTERDAM (ANP) - ING wil de salarissen van zijn personeel voor de komende drie jaar bevriezen. Dat is de inzet van de bank bij de nieuwe cao-onderhandelingen. De vakbonden kunnen zich absoluut niet vinden in het voorstel.

ING verwijst in een toelichting aan de bonden onder meer naar de coronacrisis. "In combinatie met een lage rente op lange termijn en hoge risicokosten, vergroot dit de druk op onze operationele kosten."

FNV-bestuurder Gerard van Hees vindt het onterecht dat het personeel van ING zou moeten opdraaien voor het onder druk staande verdienmodel van de bank. "Dit is geen realistisch voorstel", zegt hij. "ING maakt ondanks alles ook nog steeds winst." Ook vindt de vakbondsman het vreemd dat de bank in deze onzekere tijden inzet op een meerjarige cao. Zelf vindt hij eenjarige afspraken meer op zijn plaats.

De vakbonden zijn vrijdag ook met eigen voorstellen gekomen richting ING. FNV houdt daarbij vast aan een looneis van 5 procent. De partijen liggen dus behoorlijk uit elkaar. De onderhandelingen starten binnenkort.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt slotrecord iets aan op verder voorzichtige dag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van afgelopen dinsdag van 1112,49 werd dankzij een plus van 0,2 procent iets aangescherpt, tot 1113,35 punten. Verder was er weinig beweging op de Europese beurzen.

44 minuten geleden
Vervoer van en naar haven Rotterdam via de Rijn neemt verder af

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven ziet de gevolgen van laagwater verergeren, blijkt uit vervoerscijfers van Havenbedrijf Rotterdam over afgelopen week. Het vervoerde volume van en naar de haven via de Rijn is verder afgenomen en inmiddels meer dan 10 procent lager dan normaal.

1 uur geleden
Wall Street begint voorzichtig door afnemende hoop op Iran-deal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe week. De hoop op een spoedig akkoord van de Verenigde Staten en Iran over de heropening van de Straat van Hormuz nam af, nadat Iran verklaarde niet te onderhandelen met de VS. Ook zei Iran alleen met de VS te willen praten als aan het eisenpakket van het land wordt voldaan.

2 uur geleden
TenneT verwacht woensdag minder zonne-energie om eclips

ARNHEM (ANP) - Zonnepanelen in Nederland produceren woensdag minder door de gedeeltelijke zonsverduistering. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht maandag dat dit enkele honderden megawatt minder zal zijn. Een megawatt kan zo'n duizend huishoudens tegelijkertijd van stroom voorzien.

2 uur geleden
Nederland heeft minder last van laagwater dan Duitsland, zegt ING

ZOETERMEER/AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie heeft minder last van laagwater dan de Duitse economie, dat zegt ING-econoom Rico Luman. In Nederland zijn er door het uitgebreide vaarwegennetwerk meer alternatieve routes dan in Duitsland en bovendien is een groot deel van Nederland nog relatief goed bevaarbaar, legt hij uit.

4 uur geleden
KLM past catering op Europese vluchten aan

AMSTERDAM (ANP) - KLM past vanaf oktober de catering op Europese vluchten aan. Met het nieuwe serviceconcept Grand Café KLM krijgen passagiers volgens de luchtvaartmaatschappij meer keuze in eten en drinken, en de mogelijkheid om vooraf een maaltijd te bestellen of aan boord iets van de menukaart te kiezen.

5 uur geleden
Glastuinbouw Delfland moet nog zeker dagen wachten op extra water

ZOETERMEER (ANP) - Tuinders in het werkgebied van het hoogheemraadschap van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, moeten nog zeker een paar dagen wachten voordat ze meer water kunnen krijgen voor hun gewassen. Glastuinbouw Nederland hoopt dat de sector aan het einde van deze week aan de slag kan gaan met oplossingen die momenteel worden onderzocht voor tuinders die last hebben van de aanhoudende droogte.

5 uur geleden