ING wil af van bedrijf dat geld wegsluisde uit Rusland
DEN HAAG (ANP) - ING is bezig afscheid te nemen van het Nederlandse bedrijf Tristane Capital bv dat vooral in 2014 betrokken was bij het wegsluizen van dubieus geld uit Rusland via een Poolse dochter van ING. Bronnen bij ING bevestigen berichtgeving van het FD daarover.
De Poolse dochter van ING hielp klanten jarenlang om het geld uit Rusland naar het Westen te sluizen. Volgens het FD zijn de sleutelspelers in deze kapitaalvlucht "twee obscure Nederlandse vennootschappen" die jarenlang bankierden bij ING Bank Slaski, de Poolse tak van ING. In 2018 werd de klantrelatie met de andere partij, Schildershoven Finance bv, al beëindigd, aldus het FD.
Een en ander blijkt uit Amerikaanse geheime staatsdocumenten en meldingen van verdachte transacties die zijn ingezien door de krant. De gegevens zijn in handen van het onderzoekscollectief International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ) waarbij ook Trouw en onderzoeksplatform Investico zijn betrokken.
Spiegeltransacties
Het wegsluizen gebeurde via zogeheten spiegeltransacties, waarbij gelijktijdig in de ene valuta gekocht en in een andere wordt verkocht. Spiegeltransacties zijn niet verboden, maar op de banken die ze faciliteren rusten zware antiwitwasverplichtingen, aldus het FD.
ING werkt sinds 2017 met een programma om witwassen en andere financiële criminaliteit beter te herkennen en te bestrijden. "Dit zijn transacties van de jaren daarvoor", aldus bronnen bij de bank.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.
27 minuten geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.
3 uur geleden