Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING voorziet ingewikkelde coalitievorming in Duitsland

ING voorziet ingewikkelde coalitievorming in Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Duitsland gaat een ingewikkelde coalitievorming tegemoet, stelt ING in een analyse van de voorlopige verkiezingsuitslagen. "Het Duitse politieke landschap is gefragmenteerder dan ooit", schrijft hoofdeconoom Carsten Brzeski over Nederlands belangrijkste handelspartner. Hij wijst erop dat de partijen uit het politieke centrum samen nog maar zo'n 60 procent van de stemmen hebben gekregen. In 2002 was dat nog 90 procent.

Hoewel CDU/CSU als grootste partij uit de bus is gekomen, was het resultaat voor de christendemocraten wel het een na zwakste ooit. Dat de partij van Friedrich Merz zich in de campagne agressief opstelde tegenover de Groenen, en soms zelfs samenwerking met die partij uitsloot, was volgens Brzeski "niet noodzakelijkerwijs de verstandigste zet". Het is namelijk denkbaar dat CDU/CSU de Groenen nog nodig zal hebben.

De liberale FDP schommelde zondagavond nog rond de kiesdrempel van 5 procent. Als die partij het niet redt en CDU/CSU de belofte nakomt om niet samen te werken met de radicaalrechtse AfD, komen de Groenen toch weer in beeld voor een meerderheid, samen met de SPD. Nieuwe verkiezingen zijn in dat scenario echter ook niet uit te sluiten, stelt de ING-econoom. Er is ook nog een mogelijkheid dat CDU/CSU en SPD met zijn tweeën kunnen gaan regeren.

Analyse

Hoe de volgende Duitse regering er ook uit zal zien, ze zal volgens de analyse voor de opgave staan om de economie uit een "structurele stagnatie" te trekken. De vraag is echter of partijen het daarover eens kunnen worden.

Brzeski noemt het moeilijk voor te stellen dat de volgende Duitse regering veel meer zal leveren dan "een kortstondig positief effect" van enkele belastingverlagingen, kleine hervormingen en iets meer investeringen. "Tenzij de volgende regering echt de tekenen des tijds heeft gelezen."

Meer uit Financieel

Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

5 uur geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

11 uur geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

17 uur geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

17 uur geleden
Amazon uitblinker op Wall Street na goed ontvangen cijfers

NEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursmaand oktober met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.

1 dag geleden
Ledenparlement FNV stemt tegen crisisplan toezichthouders

UTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.

1 dag geleden