Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING voorziet dat economische groei gematigd doorzet in 2024

ING voorziet dat economische groei gematigd doorzet in 2024

AMSTERDAM (ANP) - De groei van de Nederlandse economie zal naar verwachting in 2024 doorzetten, na een lichte groei van 0,3 procent in het afgelopen kwartaal. "Het vierde kwartaal geeft aan dat de weg omhoog weer wat is ingezet", stelt ING-econoom Marcel Klok.

"De consument heeft weer meer lucht gekregen: de koopkracht is verbeterd, de minimumlonen zijn verhoogd, minder belasting op arbeid. Ze kunnen weer meer kopen. Dat was nu juist een van de zwaktes van de afgelopen tijd", zegt Klok. Hij voorziet dat de economie in heel 2024 rond de 0,7 procent groeit.

Volgens hem krijgt de economie ook steun van overheidsuitgaven aan onder meer gezondheidszorg en onderwijs die nog groeien. "Toch mogen we niet heel uitbundig zijn, want de groei die we verwachten is gematigd. Onder andere omdat de investeringen in de rest van het jaar verder kunnen terugvallen", aldus de econoom.

Beter dan Duitsland

Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) liepen de bedrijfsinvesteringen in bijvoorbeeld bedrijfsgebouwen, bestelbusjes en machines in het afgelopen kwartaal stevig terug. Ook de bouw beleefde volgens het statistiekbureau een matig kwartaal. "Een positieve ontwikkeling is wel dat de Nederlandse industrie weer is gegroeid. Door de energiecrisis heeft de industrie het heel zwaar gehad", zegt de econoom van ING.

Hij wijst erop dat zijn verwachte jaargroei van 0,7 procent ongeveer de helft is van het gemiddelde. Daarmee doet ons land het wel beter dan Duitsland. "Daar hebben ze last van de begroting waardoor ze moeten bezuinigen, ze hebben ook meer last van de industrie die voor een deel verouderd is en van de hoge energieprijzen." ING verwacht dat de Duitse economie dit jaar met 0,2 procent krimpt.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

9 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

9 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

10 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

13 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

13 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

14 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

14 uur geleden