Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING voorziet dat economische groei gematigd doorzet in 2024

ING voorziet dat economische groei gematigd doorzet in 2024

AMSTERDAM (ANP) - De groei van de Nederlandse economie zal naar verwachting in 2024 doorzetten, na een lichte groei van 0,3 procent in het afgelopen kwartaal. "Het vierde kwartaal geeft aan dat de weg omhoog weer wat is ingezet", stelt ING-econoom Marcel Klok.

"De consument heeft weer meer lucht gekregen: de koopkracht is verbeterd, de minimumlonen zijn verhoogd, minder belasting op arbeid. Ze kunnen weer meer kopen. Dat was nu juist een van de zwaktes van de afgelopen tijd", zegt Klok. Hij voorziet dat de economie in heel 2024 rond de 0,7 procent groeit.

Volgens hem krijgt de economie ook steun van overheidsuitgaven aan onder meer gezondheidszorg en onderwijs die nog groeien. "Toch mogen we niet heel uitbundig zijn, want de groei die we verwachten is gematigd. Onder andere omdat de investeringen in de rest van het jaar verder kunnen terugvallen", aldus de econoom.

Beter dan Duitsland

Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) liepen de bedrijfsinvesteringen in bijvoorbeeld bedrijfsgebouwen, bestelbusjes en machines in het afgelopen kwartaal stevig terug. Ook de bouw beleefde volgens het statistiekbureau een matig kwartaal. "Een positieve ontwikkeling is wel dat de Nederlandse industrie weer is gegroeid. Door de energiecrisis heeft de industrie het heel zwaar gehad", zegt de econoom van ING.

Hij wijst erop dat zijn verwachte jaargroei van 0,7 procent ongeveer de helft is van het gemiddelde. Daarmee doet ons land het wel beter dan Duitsland. "Daar hebben ze last van de begroting waardoor ze moeten bezuinigen, ze hebben ook meer last van de industrie die voor een deel verouderd is en van de hoge energieprijzen." ING verwacht dat de Duitse economie dit jaar met 0,2 procent krimpt.

Meer uit Financieel

WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

5 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

5 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

6 uur geleden
Grote pakketvervoerder FedEx rekent op meer winst ondanks oorlog

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.

8 uur geleden
Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

8 uur geleden
KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

9 uur geleden
ONL: onacceptabel dat kabinet niet ingrijpt om hoge energieprijs

DEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.

10 uur geleden