Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING voorziet begin herstel voor openbaar vervoer en luchtvaart

ING voorziet begin herstel voor openbaar vervoer en luchtvaart

AMSTERDAM (ANP) - Nadat het vrachtvervoer tijdens de coronacrisis al flink profiteerde van de vele onlinebestellingen, is het dit jaar ook tijd voor het goederenvervoer om de weg omhoog in te zetten. Dat verwachten economen van ING die denken dat het openbaar vervoer en de luchtvaart weer meer reizigers tegemoet kunnen zien als de coronapandemie naar de achtergrond verdwijnt. Toch zullen zij nog ver achterblijven bij de situatie van voor corona.

Bij de luchtvaart zakte het aantal passagiers tijdens de crisis ver in ten opzichte van de normale situatie. Dat zou dit jaar kunnen stijgen naar 60 procent. Voor het ov zou het aantal passagiers zelfs naar 75 procent kunnen stijgen. Een volledig herstel van het personenvervoer is nog niet in zicht omdat ons reisgedrag door corona veranderd is, meent ING.

Het goederenvervoer kwam afgelopen jaar al boven de situatie van voor corona uit. Daar zal de groei dit jaar minder hard zijn, denken de bankeconomen. Ook in het post- en pakketvervoer neemt de groei af, maar die sector is al meer dan 20 procent gegroeid ten opzichte van begin 2019.

Tekort aan personeel

De groei bij logistieke bedrijven kan nog geremd worden door tekorten aan personeel. Dat wordt steeds moeilijker te vinden. Bovendien is 1 op de 3 chauffeurs ouder dan 55 jaar en er wordt nauwelijks genoeg personeel opgeleid om hen te vervangen. De druk op de bedrijven groeit daarom. Ook hoog ziekteverzuim en Europese regelgeving over aantallen ritten buiten eigen land staan de efficiënte inzet van personeel in de weg, aldus ING.

De gestegen kosten van lonen, brandstof en materiaal zijn vermoedelijk wel makkelijker door te berekenen. Door de sterke versnippering van het wegvervoer lukt dat normaal gesproken nauwelijks, maar in de huidige markt wil iedereen de kosten kunnen dekken. Daarom zullen de prijzen voor het vervoer voor winkels, de bouw en de industrie ook gaan stijgen.

Meer uit Financieel

Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

14 minuten geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

15 minuten geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

56 minuten geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

2 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

2 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

2 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

3 uur geleden