Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING voert winst flink op ondanks geld voor compensatieregeling

ING voert winst flink op ondanks geld voor compensatieregeling

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn winst afgelopen kwartaal met bijna driekwart opgevoerd ten opzichte van een jaar eerder, ondanks dat de bank ook veel geld opzijzette voor een compensatieregeling voor klanten die een te hoge rente hebben betaald op leningen. Net als in het tweede kwartaal wist het financiële concern in de voorbije periode flink te profiteren van het aantrekken van de economie. Recente ontwikkelingen als de verstoringen van leveringsketens van bedrijven en hogere energieprijzen, zorgden niet voor problemen.

Onder de streep hield de bank bijna 1,4 miljard euro over, tegen een winst van 788 miljoen euro in het derde kwartaal van vorig jaar. Destijds moest ING nog honderden miljoenen euro's wegzetten voor leningen die mogelijk nooit meer zouden worden terugbetaald. Nu ziet het beeld er veel beter uit. Zo werden goede zaken gedaan met hypotheken. Ook heeft de coronapandemie de populariteit van mobiel bankieren duidelijk aangejaagd. Daar plukt ING nu ook de vruchten van in een land als Roemenië, waar de bank op digitaal vlak een forse groei doormaakt.

Topman Steven van Rijswijk waarschuwt wel dat de virusuitbraak nog steeds impact heeft op de bank. Hij wijst erop dat de vraag naar zakelijke leningen afgelopen kwartaal onder druk bleef staan als gevolg van de coronacrisis, terwijl de Nederlandse overheid in die periode ook nog massaal coronasteun verleende aan bedrijven. Deze week is bekend geworden dat de coronamaatregelen in Nederland ook weer worden aangescherpt, omdat besmettingscijfers oplopen.

Aanhoudende onzekerheid

Het "open en dichtgaan" van economieën is afgelopen jaar al vaker gebeurd, zegt Van Rijswijk. Hij benadrukt dat dit voor aanhoudende economische onzekerheid zorgt. Intussen merkt ING dat zaken als de verstoringen van leveringsketens en de inflatie voor sommige zakelijke klanten nu een nijpender probleem aan het worden zijn dan de coronacrisis. Maar Van Rijswijk denkt niet dat dit de resultaten van de bank zal schaden. Het concern heeft hiervoor bijvoorbeeld geen voorzieningen genomen.

ING maakte eerder al bekend in totaal 180 miljoen euro uit te trekken voor het vergoeden van mensen met financiële producten waarbij de variabele rente bij nader inzien niet voldoende marktconform was. De bank kwam met de regeling naar aanleiding van een aantal uitspraken van klachteninstituut Kifid over de berekening van rente voor doorlopende kredieten bij andere banken. Hoeveel mensen precies compensatie ontvangen en hoeveel die vergoeding dan bedraagt, is nog niet duidelijk.

Meer uit Financieel

Trump maakt vrijdag kandidaat Fed-voorzitterschap bekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.

41 minuten geleden
Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

5 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

5 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

5 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

7 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

8 uur geleden
Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

9 uur geleden