ING verwacht wereldwijd 1250 banen te schrappen
AMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dit jaar wereldwijd zo'n 1250 banen van operationele medewerkers te schrappen. Dat meldt de bank in een presentatie over digitalisering en de inzet van kunstmatige intelligentie (AI). Vooral op afdelingen voor klantenonderzoek en aanverwante activiteiten denkt ING met minder mensen verder te kunnen.
Vorig jaar werd al duidelijk dat ING van plan is om banen te schrappen. In een bij uitkeringsinstantie UWV ingediende prognose meldde het financiële concern mogelijk tot 950 banen in Nederland te schrappen. Die ingreep overlapt voor een deel met de donderdag bekendgemaakte reductie van het aantal operationele functies. Het is nog niet duidelijk hoeveel Nederlandse arbeidsplaatsen precies verloren gaan. ING heeft wereldwijd ruim 60.000 medewerkers.
ING wil met de inzet van technologie grotere hoeveelheden werk doen zonder dat het aantal werknemers of de kosten even hard meegroeien. In zijn presentatie voor een door Morgan Stanley georganiseerde conferentie wijst de bank bijvoorbeeld op de vele geautomatiseerde gesprekken met klanten waar geen medewerker bij aan te pas komt. ING werkt ook aan de inzet van een AI-agent bij het verstrekken van hypotheken. De verdere digitalisering en het gebruik van AI moet bij ING voor ongeveer 350 miljoen euro aan kostenvoordelen zorgen.
De afdeling voor klantenonderzoek, nodig om witwassen te bestrijden, heeft nu zo'n 6000 medewerkers. Antiwitwasafdelingen bij banken zijn in eerdere jaren hard gegroeid na fikse boetes voor laks toezicht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
15 uur geleden