Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING verwacht verdere toename aantal woningverkopen

ING verwacht verdere toename aantal woningverkopen

AMSTERDAM (ANP) - Dit en volgend jaar zullen weer meer woningen verkocht worden in Nederland, voorspelt ING Research. Volgens de onderzoekstak van de bank komt dat vooral door investeerders die van hun huurappartementen af willen.

Huurappartementen worden sinds het ingaan van de Wet betaalbare huur in juli steeds vaker verkocht. Doordat de wet maximale huurprijzen in het middensegment oplegt, is het minder interessant voor beleggers om een woning te verhuren. Zo werden er afgelopen kwartaal al zo'n 17.000 appartementen verkocht, 33 procent meer ten opzichte van dezelfde periode twee jaar geleden.

Het woningaanbod is niet gelijk verdeeld per woningtype. Zo worden er een stuk minder grondgebonden woningen zoals rijtjeshuizen en hoekwoningen verkocht dan appartementen. Volgens ING Research komt dat mede doordat de markt voor grondgebonden woningen in een vicieuze cirkel zit. Doordat eigenaren eerst een nieuwe woning willen kopen voordat ze hun eigen woning te koop aanbieden, droogt het aanbod sneller op en houdt dat zichzelf in stand. ING Research verwacht dan ook dat stijging van het aantal verkochte woningen volgend jaar weer aangevoerd gaat worden door appartementen.

Hoge prijzen

ING Research voorspelt op basis van dat soort stijgingen dat er dit jaar ongeveer 200.000 woningen verkocht zullen worden, ongeveer 10 procent meer dan vorig jaar. Volgend jaar wordt opnieuw een stijging verwacht, maar wel een kleinere. Dan zullen er volgens ING Research ongeveer 205.000 woningen verkocht worden, 2,5 procent meer dan dit jaar.

Ondanks de verwachting dat de woningverkoop gaat toenemen, blijven de prijzen van bestaande koopwoningen hoog. In oktober kostte een bestaande woning gemiddeld 467.355 euro, volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. Volgens hypotheekadviseur De Hypotheker kunnen kopers steeds meer lenen door gestegen salarissen en gedaalde hypotheekrentes.

Meer uit Financieel

Iran wil binnenlands vliegverkeer na ruim 50 dagen weer opstarten

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.

12 minuten geleden
Peiling: helft Duitsers vindt stoppen kernenergie fout besluit

BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.

1 uur geleden
Duitse kebabketen klaagt over gebruik Krispy Kebab door KFC

BIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.

1 uur geleden
Scheepvaartorganisatie IMO werkt aan evacuatieplan Perzische Golf

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.

2 uur geleden
KLM schrapt nog een maand langer vluchten naar Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.

2 uur geleden
Oplichters vragen crypto voor veilige doorvaart Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.

2 uur geleden
AEX-index licht hoger in afwachting ontwikkelingen Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.

3 uur geleden