Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING verwacht dat consumenten meer uitgeven in winkelstraat

ING verwacht dat consumenten meer uitgeven in winkelstraat

AMSTERDAM (ANP) - Consumenten geven in 2025 meer uit in de winkelstraat dan vorig jaar, voorspelt ING Research. Dat komt volgens de retailkenners van de bank door de verbeterde koopkracht en door de gewenning aan de hogere prijzen. Voor dit jaar rekent ING op een omzetgroei van de detailhandel met 3,5 procent.

Ook de omzet van de supermarkten groeit naar verwachting dit jaar weer, nadat deze vorig jaar voor het eerst in twintig jaar kromp door het tabaksverbod dat werd ingevoerd. Volgens sectoreconoom Thijs Geijer van ING zal de omzetontwikkeling van supermarkten in de eerste jaarhelft nog wel negatief zijn door het tabaksverbod. Maar doordat consumenten meer producten kopen tegen hogere prijzen en het tabakseffect in de tweede helft van het jaar uit de cijfers loopt, groeit de omzet van supermarkten en speciaalzaken naar verwachting met 1,5 procent in 2025.

Voor de niet-voedingssector rekent ING in 2025 op een omzetgroei van 4 procent. Net als vorig jaar geven consumenten vooral meer geld uit aan persoonlijke verzorgingsproducten. Door de aantrekkende woningmarkt slaat daarnaast de omzetkrimp bij woonwinkels om in een lichte groei dit jaar. Ook het doe-het-zelfsegment profiteert hiervan.

Uitdagende tijden

De grootste prijsstijgingen in de detailhandel zijn volgens ING inmiddels voorbij. Vorig jaar werden goederen gemiddeld 1,5 procent duurder, waarbij vooral shampoo, parfum en schoenen in prijs stegen. Voedingsmiddelen en alcoholvrije dranken werden gemiddeld 1,7 procent duurder, terwijl kleding en elektronica juist een fractie goedkoper werden. De gemiddelde prijsstijging zal volgens ING dit jaar vergelijkbaar zijn met vorig jaar.

Hoewel ING rekent op een groei van de detailhandel, spreekt de bank wel van uitdagende tijden voor retailers. In 2024 gingen 364 retailers failliet, 8 procent meer dan in 2023. Een meerderheid van de faillissementen betrof fysieke winkels in de non-foodsector, zoals Blokker, Bristol, The Body Shop, Adam Brandstore en Game Mania.

Ook waren er vorig jaar fors meer bedrijfsbeëindigingen. Driekwart van die sluitingen betrof een webwinkel. Het aantal webwinkels is in vijf jaar tijd verdubbeld van 53.000 naar ruim 106.000. Een deel hiervan realiseert echter een minimale omzet en wordt daarom vrijwillig gestaakt.

Meer uit Financieel

China executeert voormalige topbankier om corruptie

TIANJIN (ANP/AFP/DPA) - China heeft dinsdag een voormalige topbankier geëxecuteerd vanwege een grote corruptiezaak. Ex-topmanager Bai Tianhui was schuldig bevonden aan het aannemen van omgerekend 134 miljoen euro aan smeergeld. Volgens Chinese staatsmedia is zijn executie het gevolg van die hoge sommen aan smeergeld.

30 minuten geleden
Ford en Renault werken samen aan goedkopere e-auto's voor Europa

PARIJS (ANP) - Ford en Renault hebben aangekondigd samen te werken aan betaalbaardere elektrische auto's voor de Europese markt. Het Amerikaanse autoconcern maakt voor de ontwikkeling van twee Ford-modellen gebruik van de kennis, technologie en een fabriek van zijn Franse branchegenoot. De auto's komen naar verwachting in 2028 op de Europese markt.

42 minuten geleden
Rechter zet streep door Trumps verbod op windenergieprojecten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Minder dan een jaar na het verbod van de Amerikaanse president Donald Trump op nieuwe windprojecten in de Verenigde Staten, heeft een federale rechter geoordeeld dat Trumps presidentiële bevel illegaal is. De Amerikaanse districtsrechter Patti Saris omschreef Trumps bevel als "willekeurig, grillig en in strijd met de wet". De rechter steunde daarmee meer dan een dozijn Amerikaanse staten en een milieugroep die het bevel hadden aangevochten.

1 uur geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in oktober meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in oktober 2024. In september gaven consumenten ook 0,8 procent meer uit.

2 uur geleden
Prijzen vliegtickets en voeding drukken inflatie in november

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,1 procent in oktober.

2 uur geleden
Trump uit felle kritiek op EU-boete voor socialmediabedrijf X

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.

10 uur geleden
Paramount en Warner omhoog na overnamestrijd, Netflix weer omlaag

NEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.

10 uur geleden