Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING verwacht 'behoorlijke' kwartaalgroei Nederlandse economie

ING verwacht 'behoorlijke' kwartaalgroei Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie is in het derde kwartaal opnieuw gegroeid, is de verwachting van onderzoekers van ING. Zij gaan uit van een groei van ongeveer 0,3 tot 0,5 procent ten opzichte van het tweede kwartaal. "De cijfers die tot dusverre beschikbaar zijn wijzen op een behoorlijk groeicijfer", aldus de economen. Ze waarschuwen desondanks voor zwakkere groei in de periode daarna.

De economie in ons land groeide in het tweede kwartaal nog met 1 procent, na een kleine krimp over de eerste drie maanden van dit jaar. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) publiceert donderdag de eerste officiële groeicijfers over het derde kwartaal.

ING heeft op basis van de cijfers die tot nu toe beschikbaar zijn een eerste inschatting gemaakt. Daaruit komt de verwachting naar voren dat de productie in de Nederlandse industrie met zo'n 0,5 procent tot 1 procent is gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Onder andere de auto-industrie, de bouw en de machine-industrie droegen bij aan die groei. De consumentenbestedingen zijn volgens ING iets minder gunstig voor de economie in vergelijking met productie- en verkoopcijfers, maar overwegend wel positief.

Handelstarieven

"Al met al zijn we redelijk positief over het derde kwartaal en verwachten we daarvoor nu een hogere groei dan een aantal maanden geleden", legt econoom Marcel Klok van ING uit. "Dit is echter geen reden om deze maand onze groeiverwachtingen over de gehele linie te verhogen. We hebben die voor Nederland zelfs wat verlaagd."

Zo kwam uit een maandelijkse enquête van de Europese Commissie dat de industrie in oktober pessimistischer werd over onder andere de productie de komende tijd. "Een negatiever sentiment in de industrie belooft niet per se veel goeds voor zowel de export als de investeringen", aldus Klok. "De komende kwartalen is de groei naar verwachting dus gematigd en vooral afhankelijk van de consumenten en de (semi)publieke sector."

Daarbij helpt de Amerikaanse dreiging van handelstarieven ook niet. Eerder waarschuwde ING al voor een mogelijke handelsoorlog met de Verenigde Staten, waardoor de eurozone in een recessie kan belanden. Vooral de al worstelende Duitse economie, die sterk afhankelijk is van de handel met de VS, zou volgens de economen bijzonder hard worden geraakt door bijvoorbeeld importtarieven op Europese auto's.

Meer uit Financieel

Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

5 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

6 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

6 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

9 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

10 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

11 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

12 uur geleden