Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING: vertrouwen particuliere beleggers krijgt harde klap

ING: vertrouwen particuliere beleggers krijgt harde klap

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen van kleine beleggers is in september hard gedaald, maakt ING op uit een eigen peiling. Particuliere beleggers verwachten dat zowel de prestaties van hun beleggingsportefeuille als hun financiële situatie zullen verslechteren.

De graadmeter waarmee ING het beleggersvertrouwen meet, daalde ten opzichte van augustus 13 punten tot een stand van 62. Ieder cijfer onder de 100 wijst op pessimisme, daarboven op optimisme. Het beleggersvertrouwen komt dicht bij het historische dieptepunt van 60 punten uit 2009, ten tijde van de kredietcrisis.

De helft van de particuliere beleggers verwacht dat de AEX, de leidende graadmeter op de Amsterdamse aandelenbeurs, de komende drie maanden zal zakken. Door alle renteverhogingen, problemen met hoge inflatie en de energiecrisis staat die index nu ruim 20 procent lager dan aan het begin van 2022.

Besparingen in uitgaven

Veel beleggers kiezen er volgens Bob Homan, hoofd van het ING Investment Office, voor om geld uit hun beleggingen te halen en in de verduurzaming van hun woning te steken. Door de hoge gas- en elektriciteitsprijzen kun je zo op energiekosten besparen. "Daarmee is duidelijk dat ook beleggers kijken naar besparingen in uitgaven voor zaken waar dagelijks behoefte aan is."

Toch raakt de inflatie niet alle particuliere beleggers. Vijf op de tien beleggers gaven tegenover ING aan dat de prijsstijgingen geen effect hebben op hun koopgedrag.

De Nederlandsche Bank maakte eerder deze week bekend dat Nederlandse huishoudens in het tweede kwartaal flinke verliezen leden op aandelenbeleggingen. Volgens de centrale bank ging 6,7 miljard euro aan belegd vermogen verloren

Meer uit Financieel

ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

1 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

2 uur geleden
Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

3 uur geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

4 uur geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

6 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

8 uur geleden