
ING verkoopt Russische activiteiten aan Moskouse investeerder
AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een overeenkomst gesloten over de verkoop van zijn activiteiten in Rusland. De bank verkoopt deze onderdelen aan Global Development. Dat is een bedrijf van een investeerder uit Moskou met een achtergrond in financieringsdiensten, meldt ING. De Nederlandse bank verkoopt het onderdeel met een boekverlies van 400 miljoen euro. De transactie drukt in totaal voor 700 miljoen euro op de resultaten, waarschuwt de bank.
ING besloot na de Russische inval in Oekraïne geen nieuwe zaken meer te doen met Russische bedrijven. Ook nam de bank maatregelen om het Russische onderdeel apart te zetten van de netwerken en systemen van de bank. De uitstaande leningen bij Russische cliënten zijn volgens ING met driekwart gedaald.
Dat ING na het begin van de oorlog in februari 2022 Rusland niet direct verliet, kwam de bank op kritiek uit Oekraïne te staan. De toenmalige minister van Buitenlandse Zaken Dmytro Koeleba schaarde ING in november 2022 bij een groep westerse bedrijven die door hun aanwezigheid in Rusland de oorlogsmisdaden in Oekraïne financierden.
Andere merknaam
De transactie is naar verwachting in het derde kwartaal van dit jaar afgerond. Eerst moeten onder andere De Nederlandsche Bank, de Europese Centrale Bank en een afdeling van het ministerie van Financiën goedkeuring geven. Of zij instemmen is volgens een woordvoerder van ING "niet 100 procent zeker".
Als de verkoop rond is, gaat het Russische onderdeel van ING verder onder een andere merknaam. Global Development heeft dan alle activiteiten en 240 medewerkers in Rusland overgenomen.
Moeravjov
De investeerder van Global Development is Andrey Moeravjov, een ondernemer achter het financieringsbedrijf AA Factoring dat facturen van ondernemers opkoopt. Een woordvoerder van ING benadrukt dat hij niet dezelfde zakenman is als de gelijknamige Moeravjov die in de Verenigde Staten werd beschuldigd van illegale politieke donaties.
Ook onderdelen van ING buiten Rusland hebben nog leningen bij Russische klanten uitstaan. Eind september 2024 ging dat om in totaal 1 miljard euro aan leningen. ING wil die portefeuille verder afbouwen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Air France-KLM wil de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS overnemen. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie heeft al een belang van bijna 20 procent, maar wil dat uitbreiden naar 60,5 procent. Op die manier lijkt het concern beter te willen kunnen concurreren met rivalen als Lufthansa en British Airways-eigenaar IAG.
43 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Door een tweedaagse staking van Franse luchtverkeersleiders zijn donderdag en vrijdag ongeveer 1500 vluchten geannuleerd en worden bijna 300.000 passagiers geraakt. De luchtverkeersleiders hebben het werk neergelegd onder meer uit protest tegen personeelstekorten en hoge werkdruk.
11 uur geledenRIJSSEN (ANP) - De Nederlandse activiteiten van bouw- en infrastructuurbedrijf VolkerWessels worden overgenomen door investeerder HAL en baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis. VolkerWessels-eigenaar Reggeborgh heeft daarover in hoofdlijnen overeenstemming bereikt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een hoge koninklijke onderscheiding gekregen voor zijn werk als centralebankpresident. Knot is benoemd tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd donderdag op de afscheidsreceptie van Knot op het hoofdkantoor van DNB in Amsterdam uitgereikt door minister van Financiën Eelco Heinen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq naar nieuwe recordniveaus stegen. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat beter uitviel dan verwacht. Donderdag werd een halve dag gehandeld in New York en op vrijdag 4 juli zijn de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten. Europese beleggers verwerkten onder meer een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt dat ook voor plussen op Wall Street zorgde. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen aan het handelsfront. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.
14 uur geleden