Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING verkoopt Russische activiteiten aan Moskouse investeerder

ING verkoopt Russische activiteiten aan Moskouse investeerder

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een overeenkomst gesloten over de verkoop van zijn activiteiten in Rusland. De bank verkoopt deze onderdelen aan Global Development. Dat is een bedrijf van een investeerder uit Moskou met een achtergrond in financieringsdiensten, meldt ING. De Nederlandse bank verkoopt het onderdeel met een boekverlies van 400 miljoen euro. De transactie drukt in totaal voor 700 miljoen euro op de resultaten, waarschuwt de bank.

ING besloot na de Russische inval in Oekraïne geen nieuwe zaken meer te doen met Russische bedrijven. Ook nam de bank maatregelen om het Russische onderdeel apart te zetten van de netwerken en systemen van de bank. De uitstaande leningen bij Russische cliënten zijn volgens ING met driekwart gedaald.

Dat ING na het begin van de oorlog in februari 2022 Rusland niet direct verliet, kwam de bank op kritiek uit Oekraïne te staan. De toenmalige minister van Buitenlandse Zaken Dmytro Koeleba schaarde ING in november 2022 bij een groep westerse bedrijven die door hun aanwezigheid in Rusland de oorlogsmisdaden in Oekraïne financierden.

Andere merknaam

De transactie is naar verwachting in het derde kwartaal van dit jaar afgerond. Eerst moeten onder andere De Nederlandsche Bank, de Europese Centrale Bank en een afdeling van het ministerie van Financiën goedkeuring geven. Of zij instemmen is volgens een woordvoerder van ING "niet 100 procent zeker".

Als de verkoop rond is, gaat het Russische onderdeel van ING verder onder een andere merknaam. Global Development heeft dan alle activiteiten en 240 medewerkers in Rusland overgenomen.

Moeravjov

De investeerder van Global Development is Andrey Moeravjov, een ondernemer achter het financieringsbedrijf AA Factoring dat facturen van ondernemers opkoopt. Een woordvoerder van ING benadrukt dat hij niet dezelfde zakenman is als de gelijknamige Moeravjov die in de Verenigde Staten werd beschuldigd van illegale politieke donaties.

Ook onderdelen van ING buiten Rusland hebben nog leningen bij Russische klanten uitstaan. Eind september 2024 ging dat om in totaal 1 miljard euro aan leningen. ING wil die portefeuille verder afbouwen.

Meer uit Financieel

Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

27 minuten geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

49 minuten geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Bronnen: SpaceX mikt bij grootste beursgang op biljoenenwaarde

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.

1 uur geleden
TNO: robotisering nodig om maakindustrie te redden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.

3 uur geleden
De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

9 uur geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

9 uur geleden