ING verkoopt Russische activiteiten aan Moskouse investeerder
AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een overeenkomst gesloten over de verkoop van zijn activiteiten in Rusland. De bank verkoopt deze onderdelen aan Global Development. Dat is een bedrijf van een investeerder uit Moskou met een achtergrond in financieringsdiensten, meldt ING. De Nederlandse bank verkoopt het onderdeel met een boekverlies van 400 miljoen euro. De transactie drukt in totaal voor 700 miljoen euro op de resultaten, waarschuwt de bank.
ING besloot na de Russische inval in Oekraïne geen nieuwe zaken meer te doen met Russische bedrijven. Ook nam de bank maatregelen om het Russische onderdeel apart te zetten van de netwerken en systemen van de bank. De uitstaande leningen bij Russische cliënten zijn volgens ING met driekwart gedaald.
Dat ING na het begin van de oorlog in februari 2022 Rusland niet direct verliet, kwam de bank op kritiek uit Oekraïne te staan. De toenmalige minister van Buitenlandse Zaken Dmytro Koeleba schaarde ING in november 2022 bij een groep westerse bedrijven die door hun aanwezigheid in Rusland de oorlogsmisdaden in Oekraïne financierden.
Andere merknaam
De transactie is naar verwachting in het derde kwartaal van dit jaar afgerond. Eerst moeten onder andere De Nederlandsche Bank, de Europese Centrale Bank en een afdeling van het ministerie van Financiën goedkeuring geven. Of zij instemmen is volgens een woordvoerder van ING "niet 100 procent zeker".
Als de verkoop rond is, gaat het Russische onderdeel van ING verder onder een andere merknaam. Global Development heeft dan alle activiteiten en 240 medewerkers in Rusland overgenomen.
Moeravjov
De investeerder van Global Development is Andrey Moeravjov, een ondernemer achter het financieringsbedrijf AA Factoring dat facturen van ondernemers opkoopt. Een woordvoerder van ING benadrukt dat hij niet dezelfde zakenman is als de gelijknamige Moeravjov die in de Verenigde Staten werd beschuldigd van illegale politieke donaties.
Ook onderdelen van ING buiten Rusland hebben nog leningen bij Russische klanten uitstaan. Eind september 2024 ging dat om in totaal 1 miljard euro aan leningen. ING wil die portefeuille verder afbouwen.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
8 uur geleden