Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING verdubbelt kwartaalwinst en gaat aandeelhouders flink belonen

ING verdubbelt kwartaalwinst en gaat aandeelhouders flink belonen

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn kwartaalwinst meer dan verdubbeld en het financiële concern wil aandeelhouders laten meeprofiteren van het succes van de bank. Komende tijd gaat ING daarom voor 2,5 miljard euro aan aandelen inkopen, werd donderdag aangekondigd bij het naar buiten brengen van de kwartaalresultaten.

Onder de streep bleef bijna 2 miljard euro winst over, van 979 miljoen euro in de vergelijkbare periode vorig jaar. Volgens topman Steven van Rijswijk ging het "ondanks de afkoelende economie en te midden van polariserende geopolitieke ontwikkelingen, die een impact hadden op het ondernemers- en consumentenvertrouwen" toch goed met de bank. Dat komt met name door de gestegen rentes, waardoor ING hogere marges kan maken over bijvoorbeeld spaargeld. Ook gingen de provisie-inkomsten omhoog.

Dit maakt dat de bank denkt er sterk genoeg voor te staan om 2,5 miljard euro te spenderen aan een aandeleninkoopprogramma. Daarmee neemt het aantal aandelen dat in de omloop is af. Het gevolg is dat de waarde van de resterende aandelen en ook de winst per aandeel zo kunnen toenemen. Zelf benadrukt ING dat de stap onderdeel uitmaakt van eerder aangekondigde plannen om de hoeveelheid overtollig kapitaal terug te brengen.

Vertrouwen

Het vertrouwen van de bank komt ook naar voren uit de lage kredietvoorzieningen. ING zette maar 183 miljoen euro opzij voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. Een jaar geleden ging nog 403 miljoen euro naar de stroppenpot.

De afname is opvallend, want De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwde vorige maand nog dat de risico's voor banken toenemen door de snel gestegen leenkosten. DNB riep banken in Nederland ook op tot voorzichtigheid. Zij zouden in hun cijfers nu nog weinig merken van financiële problemen bij klanten. Maar dit zou zomaar kunnen veranderen, ook omdat de hogere rente doorgaans met vertraging doorwerkt in de financieringskosten van bedrijven en huishoudens. "Dit maakt banken kwetsbaar voor potentiële verliezen in de toekomst", aldus DNB.

Maar risicodirecteur Ljiljana Čortan geeft aan dat ING eerder al erg voorzichtig was. Dit jaar ziet de bank juist dat de situatie beter uitpakt dan eerder voorzien, waardoor er nu ook weer eerder gedane voorzieningen zijn vrijgevallen. Čortan ziet bij de afdeling bijzonder beheer, waar probleemgevallen worden ondergebracht, ook geen grote instroom van bedrijven. En de nog uitstaande hoeveelheid geld bij Russische bedrijven loopt inmiddels ook steeds verder terug.

Meer uit Financieel

Wereldwijde voedselprijzen dalen door ruime voorraden

ROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn vorige maand voor de tweede maand op rij gedaald. Dat kwam voornamelijk door ruime voorraden, heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) vrijdag bekendgemaakt.

12 minuten geleden
AEX-index veert op na verliesbeurt, InPost stijgt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - InPost behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Poolse pakketkluisjesbedrijf heeft opnieuw een recordkwartaal achter de rug. Ook voor het huidige kwartaal voorziet het bedrijf verdere groei van het aantal pakketten. InPost bevestigde daarnaast de omzetverwachting voor het hele jaar. Wel werd het bedrijf wat voorzichtiger over de winstgroei dit jaar door de extra investeringen in het Verenigd Koninkrijk. Het aandeel steeg 1,8 procent.

2 uur geleden
Funderingsspecialist Sif wijst op lastige markt windmolenparken

ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist Sif waarschuwt dat nieuwe windmolenprojecten moeilijk op gang komen. Door lastige marktomstandigheden worden projecten uitgesteld of geannuleerd. "De markt blijft uitdagend met een beperkt aantal nieuwe aanbestedingen, en het Verenigd Koninkrijk en Europese landen die moeite hebben om succesvolle grootschalige aanbestedingen te organiseren", zegt topman Fred van Beers van het in palen voor windmolens gespecialiseerde bedrijf vrijdag bij de kwartaalcijfers.

4 uur geleden
Nieuwe game uit populaire GTA-serie opnieuw uitgesteld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De komst van de nieuwe game uit de populaire reeks Grand Theft Auto is opnieuw uitgesteld. Gamebedrijf Take-Two Interactive Software zegt dat Grand Theft Auto VI (GTA VI) in november volgend jaar zal verschijnen. Eigenlijk had het misdaadspel dit najaar moeten uitkomen, maar de release was al een keer verschoven naar mei 2026.

4 uur geleden
Chinese export daalt voor het eerst sinds februari

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in oktober onverwacht afgenomen. De uitvoer naar de Verenigde Staten daalde opnieuw door de hernieuwde handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten in de weken voor de ontmoeting van de Chinese president Xi Jinping en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump.

4 uur geleden
Chatdienstverlener CM.com wijst overnamebod Bird af

BREDA (ANP) - De leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com wijst het overnamebod van softwarebedrijf Bird af. Het bestuur van het Bredase bedrijf vindt de overnameprijs van 166 miljoen euro te laag. Ook vinden de directie en de raad van commissarissen van CM.com dat het overnamevoorstel te weinig "tastbare en materiële waarde op de lange termijn" biedt voor klanten, werknemers en aandeelhouders.

5 uur geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in september meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in september 2024. In augustus gaven consumenten 1,3 procent meer uit.

5 uur geleden