ING verdubbelt jaarwinst tot meer dan 7 miljard euro
AMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn nettowinst vorig jaar verdubbeld tot bijna 7,3 miljard euro. Het financiële concern profiteerde vooral van het oplopen van de rente, waardoor ING hogere marges kon maken over bijvoorbeeld spaargeld.
"In veel opzichten was 2023 een uitdagend jaar, omdat geopolitieke en economische schokken veel van onze klanten en de samenlevingen waarin we actief zijn, hebben getroffen. Tegelijkertijd zijn de meeste economieën veerkrachtig gebleken met een lage werkloosheid, een dalende inflatie en een positieve rentestand", zegt topman Steven van Rijswijk in een toelichting.
Hij wijst er verder op dat ING is gegroeid met hypotheken. Ook lukte het om er meer klanten bij te krijgen die meerdere diensten van de bank afnemen, vooral in Duitsland, Spanje en Nederland. Dit ondanks dat de bank ook kritiek over zich heen kreeg van milieuorganisaties. Vorige maand spande Milieudefensie een klimaatrechtszaak aan tegen ING, omdat het concern "Nederlands invloedrijkste bankier van de klimaatcrisis" zou zijn.
Opbrengst uit rente
In de laatste drie maanden van vorig jaar ging de winst van ING eveneens flink omhoog, maar niet zo sterk als in voorgaande delen van het jaar. De rente-inkomsten lieten in het vierde kwartaal ook nog maar een hele beperkte toename zien. In Nederland drukte een verhoging van de spaarrente op de kwartaalcijfers. Met een spaarrente van 1,5 procent tot tegoeden van 10.000 euro zit ING overigens nog wel een stuk lager dan veel andere banken.
"Vooruitkijkend blijven we waakzaam gezien de aanhoudende geopolitieke onzekerheden", laat Van Rijswijk weten. Maar tot nu toe zijn klanten van de bank volgens hem nog niet in groten getale in problemen gekomen door bijvoorbeeld de hoge inflatie en economische recessie. Het concern zag afgelopen jaar niet de noodzaak om de stroppenpot flink aan te vullen. Het extra geld dat werd weggezet voor mogelijke kredietverliezen lag fors lager dan in 2022.
Provisie-inkomsten
ING maakte onlangs al bekend minder afhankelijk te willen worden van rente-inkomsten en de inkomsten uit provisies juist te willen verhogen. Volgens Van Rijswijk moet hierbij onder meer gedacht worden aan meer digitale diensten voor beleggers. Een ander voorbeeld is de mogelijkheid voor klanten om online verzekeringen af te sluiten. Andere Europese banken zeiden eerder ook al stappen te ondernemen om - zoals dat in de bankenwereld heet - meer te diversifiëren, omdat ze er rekening mee houden dat de flink gestegen rente weer gaat dalen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
16 minuten geledenPARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
3 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
4 uur geleden