ING verbreekt verkoopovereenkomst Russische activiteiten
AMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
ING en Global Development sloten in januari vorig jaar een overeenkomst voor de verkoop. Het afronden van die verkoop werd eerder al uitgesteld. Ook toen was de reden dat de koper nog niet alle noodzakelijke goedkeuringen binnen had. ING stelt nu dat het niet verwacht dat die goedkeuringen komen en heeft de overeenkomst verbroken.
De bank zegt dat het nog steeds de Russische activiteiten wil verkopen. "Wij zien geen toekomst voor ING in Rusland en blijven gericht op het beëindigen van onze activiteiten op de Russische markt." ING onderzoekt hier momenteel de beste alternatieve actie voor, laat een woordvoerder weten.
Internationaal betalingsverkeer
De beoogde koper was Global Development, een bedrijf van een investeerder uit Moskou met een achtergrond in financieringsdiensten. Het FD meldde een maand geleden al dat de bank voorlopig nog niet van het Russische dochterbedrijf af is. Volgens de krant verhindert het Kremlin dat westerse banken vertrekken, om zo voor Rusland de aansluiting te houden op het internationale betalingsverkeer.
ING heeft na de Russische inval in Oekraïne in februari 2022 besloten geen nieuwe zaken te doen met Russische bedrijven. Ook ondernam de bank actie om het Russische onderdeel apart te zetten van de systemen en netwerken van ING.
Meer uit Financieel
DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
12 uur geleden