Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING toont herstel op wispelturig Damrak

ING toont herstel op wispelturig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - ING toonde dinsdag enig herstel op de Amsterdamse beurs, die een wispelturig koersverloop liet zien. Ook de andere banken en verzekeraars veerden op na de recente zware koersverliezen in de financiële sector. De markten bleven verder in de greep van de oorlog in Oekraïne. Naast een verdere escalatie van het conflict vrezen beleggers dat de hogere olieprijzen de al hoge inflatie verder zullen aanjagen waardoor de koopkracht van consumenten nog meer onder druk wordt gezet.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,2 procent lager op 661,25 punten. Eerder liet de hoofdindex nog een duidelijke plus zien na een fors openingsverlies. De MidKap steeg 1,9 procent tot 936,62 punten. Frankfurt en Parijs klommen tot 1,4 procent. Londen verloor 0,1 procent.

ING was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 4 procent. Speciaalchemiebedrijf DSM en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway sloten de rij met verliezen tot dik 5 procent.

Aegon

Aegon klom 3 procent. De verzekeraar zal geen nieuwe investeringen meer doen in bedrijven in Rusland en Belarus vanwege de Russische invasie in Oekraïne. Aegon heeft momenteel nog voor 27 miljoen euro aan algemene beleggingen in Rusland uitstaan. Concurrent NN Group won 3 procent en in de MidKap steeg ABN AMRO 7 procent.

Shell daalde 0,1 procent. Het olie- en gasconcern vertrekt toch helemaal uit Rusland. Shell maakte al eerder bekend zijn olie- en gaswinningsactiviteiten in het land te verkopen, maar stopt nu ook met de ongeveer vierhonderd tankstations in Rusland. Ook koopt het bedrijf geen Russische olie en gas meer.

TKH Group

In de MidKap klom TKH Group bijna 6 procent. Het technologiebedrijf zag de omzet en winst afgelopen jaar stijgen en voldeed daarmee aan zijn eigen doelstellingen. In Londen zakte Greggs 5 procent. De Britse bakkerijketen waarschuwde voor een negatieve impact op de winst dit jaar door de hogere energiekosten en grondstoffenprijzen. Adidas won 1,9 procent in Frankfurt. Het Duitse sportmerk sluit voorlopig zijn winkels en webshop in Rusland.

Een vat Amerikaanse olie werd 3,2 procent duurder op 123,26 dollar en Brentolie kostte 3,4 procent meer op 127,35 dollar per vat. De olieprijzen stegen maandag al tot ruim boven de 130 dollar na berichten over een mogelijk verbod op Russische olie door de Verenigde Staten en bondgenoten. In Europa zijn Duitsland en het Verenigd Koninkrijk echter terughoudend over een dergelijk verbod aangezien beide landen sterk afhankelijk zijn van Russische olie. De euro was 1,0885 dollar waard, tegenover 1,0863 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

FT: Uber breidt dit jaar maaltijdbezorging in Europa uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.

1 uur geleden
Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

15 uur geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

22 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

23 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

1 dag geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

1 dag geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

1 dag geleden