Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING toont herstel op wispelturig Damrak

ING toont herstel op wispelturig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - ING toonde dinsdag enig herstel op de Amsterdamse beurs, die een wispelturig koersverloop liet zien. Ook de andere banken en verzekeraars veerden op na de recente zware koersverliezen in de financiële sector. De markten bleven verder in de greep van de oorlog in Oekraïne. Naast een verdere escalatie van het conflict vrezen beleggers dat de hogere olieprijzen de al hoge inflatie verder zullen aanjagen waardoor de koopkracht van consumenten nog meer onder druk wordt gezet.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,2 procent lager op 661,25 punten. Eerder liet de hoofdindex nog een duidelijke plus zien na een fors openingsverlies. De MidKap steeg 1,9 procent tot 936,62 punten. Frankfurt en Parijs klommen tot 1,4 procent. Londen verloor 0,1 procent.

ING was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 4 procent. Speciaalchemiebedrijf DSM en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway sloten de rij met verliezen tot dik 5 procent.

Aegon

Aegon klom 3 procent. De verzekeraar zal geen nieuwe investeringen meer doen in bedrijven in Rusland en Belarus vanwege de Russische invasie in Oekraïne. Aegon heeft momenteel nog voor 27 miljoen euro aan algemene beleggingen in Rusland uitstaan. Concurrent NN Group won 3 procent en in de MidKap steeg ABN AMRO 7 procent.

Shell daalde 0,1 procent. Het olie- en gasconcern vertrekt toch helemaal uit Rusland. Shell maakte al eerder bekend zijn olie- en gaswinningsactiviteiten in het land te verkopen, maar stopt nu ook met de ongeveer vierhonderd tankstations in Rusland. Ook koopt het bedrijf geen Russische olie en gas meer.

TKH Group

In de MidKap klom TKH Group bijna 6 procent. Het technologiebedrijf zag de omzet en winst afgelopen jaar stijgen en voldeed daarmee aan zijn eigen doelstellingen. In Londen zakte Greggs 5 procent. De Britse bakkerijketen waarschuwde voor een negatieve impact op de winst dit jaar door de hogere energiekosten en grondstoffenprijzen. Adidas won 1,9 procent in Frankfurt. Het Duitse sportmerk sluit voorlopig zijn winkels en webshop in Rusland.

Een vat Amerikaanse olie werd 3,2 procent duurder op 123,26 dollar en Brentolie kostte 3,4 procent meer op 127,35 dollar per vat. De olieprijzen stegen maandag al tot ruim boven de 130 dollar na berichten over een mogelijk verbod op Russische olie door de Verenigde Staten en bondgenoten. In Europa zijn Duitsland en het Verenigd Koninkrijk echter terughoudend over een dergelijk verbod aangezien beide landen sterk afhankelijk zijn van Russische olie. De euro was 1,0885 dollar waard, tegenover 1,0863 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Chemiebedrijf Evonik verwerpt ook hoger overnamebod van BASF

ESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.

36 minuten geleden
Binance reserveert miljarden voor verliezen na aanval cryptobeurs

ABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.

1 uur geleden
Winsten oliebedrijven ExxonMobil en Chevron hard omhoog

HOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.

1 uur geleden
Minister: economische groei geen vanzelfsprekendheid

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.

2 uur geleden
Economie eurozone groeit met 0,4 procent in derde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.

3 uur geleden
Winst Audi keldert bijna 90 procent door zwakke verkopen in China

INGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.

3 uur geleden
Duitse economie groeit 0,2 procent, iets sterker dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis in een snelle raming. Daarmee viel de groei van de grootste economie van Europa sterker uit dan verwacht, want economen hadden op 0,1 procent groei gerekend.

3 uur geleden