ING stuurt eerste creditcardhouders compensatie voor te hoge rente
AMSTERDAM (ANP) - ING heeft klanten met een creditcard die te veel rente hebben betaald een compensatievoorstel gestuurd. Een woordvoerster van de bank meldt dat de eerste creditcardhouders deze maand een aanbod hebben gekregen.
Sommige klanten met een doorlopend krediet bij ING hebben vanaf 2001 jarenlang te veel rente betaald omdat de bank niet genoeg meebewoog met de marktrente. Sinds het oordeel hierover van klachteninstituut Kifid een paar jaar geleden werken naast ING ook ABN AMRO en Rabobank aan compensatieregelingen voor gedupeerden. ING heeft hiervoor 255 miljoen euro opzijgezet, waarvan een deel voor creditcardhouders
De woordvoerster wil niet zeggen hoeveel creditcardhouders inmiddels een voorstel hebben gehad. De regeling geldt ook voor klanten die een doorlopend krediet of een zogeheten Continu Limiet hebben of hadden. Volgens de zegsvrouw hebben inmiddels duizenden mensen een voorstel ontvangen. Klanten die meer dan 50 euro te veel rente hebben betaald, komen daarvoor in aanmerking.
ING is de laatste van de drie grote banken die met voorstellen komt. ABN AMRO meldde in mei dat alle klanten die in aanmerking komen een aanbod hebben gehad of al zijn gecompenseerd. Rabobank zegt dat de compensatie in december vorig jaar is afgerond.
De Consumentenbond en ING bereikten eind 2021 een akkoord over het berekenen van de vergoedingen. De bank doet nu pas de eerste voorstellen omdat de compensatie per persoon verschilt, zegt de woordvoerster. "Het is een intensief traject dat we heel zorgvuldig moeten doen. Per persoon moet het verrekend worden en dat kost tijd."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiƫle markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.
12 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.
14 uur geleden