Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING stijgt op hoger Damrak na steunactie in bankensector VS

ING stijgt op hoger Damrak na steunactie in bankensector VS

AMSTERDAM (ANP) - ING en andere financiële bedrijven wisten vrijdag verder te herstellen van de onrust in de bankensector deze week. Een steunactie van verschillende grote Amerikaanse banken voor de wankele regionale bank First Republic Bank zorgde daarbij voor opluchting. Elf banken, waaronder JPMorgan, Bank of America, Citi en Wells Fargo, storten in totaal 30 miljard dollar op rekeningen bij First Republic. De bank heeft daardoor voldoende geld beschikbaar om op korte termijn aan alle geldverzoeken van klanten te voldoen.

Donderdag zorgde de steun van de Zwitserse centrale bank aan het door schandalen geplaagde financiële concern Credit Suisse al voor optimisme. Bij het herstel van de banken speelde ook mee dat de Europese Centrale Bank (ECB) de rente, zoals verwacht, opnieuw met een half procentpunt heeft verhoogd. De ECB verklaarde ook dat de Europese banken minder kwetsbaar zijn dan Amerikaanse banken zoals Silicon Valley Bank, die vorige week omviel.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,5 procent hoger op 738,19 punten. Een dag eerder won de hoofdindex ook al 1,5 procent. De MidKap steeg eveneens met 1,5 procent, tot 959,37 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,1 procent.

Shell

ING won 1,8 procent en de verzekeraars Aegon en NN Group lieten plussen zien van tot 3,2 procent. Ook olie- en gasconcern Shell veerde op na de koersdaling een dag eerder en klom 3,5 procent. Staalconcern ArcelorMittal deed het nog beter en ging aan kop met een winst van dik 4 procent. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stegen tot 2,7 procent. Bierbrouwer Heineken was de enige daler met een min van 0,4 procent.

In de MidKap won ABN AMRO dik 2 procent. De metalengroep AMG en roestvrijstaalproducent Aperam gingen aan kop met plussen tot ruim 4 procent.

Credit Suisse

Sif won 0,8 procent. De fabrikant van funderingen voor windmolens zag het bedrijfsresultaat afgelopen jaar stijgen. De nettowinst nam wel af. Het orderboek, ofwel het werk dat nog op de plank ligt, nam met ruim 50 procent toe.

Credit Suisse daalde licht in Zürich, na het stevige koersherstel een dag eerder. Boze beleggers in de VS hebben de bank aangeklaagd vanwege het forse verlies aan beurswaarde van de Zwitserse bank. Ze beweren dat de bank de eigen bedrijfsvoering te rooskleurig heeft weergegeven in het jaarverslag over 2021.

De euro was 1,0658 dollar waard, tegen 1,0622 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom 1,4 procent in prijs tot 69,27 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer op 75,67 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

3 uur geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

5 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

6 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

6 uur geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

8 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

8 uur geleden