ING stijgt op hoger Damrak na steunactie in bankensector VS
AMSTERDAM (ANP) - ING en andere financiële bedrijven wisten vrijdag verder te herstellen van de onrust in de bankensector deze week. Een steunactie van verschillende grote Amerikaanse banken voor de wankele regionale bank First Republic Bank zorgde daarbij voor opluchting. Elf banken, waaronder JPMorgan, Bank of America, Citi en Wells Fargo, storten in totaal 30 miljard dollar op rekeningen bij First Republic. De bank heeft daardoor voldoende geld beschikbaar om op korte termijn aan alle geldverzoeken van klanten te voldoen.
Donderdag zorgde de steun van de Zwitserse centrale bank aan het door schandalen geplaagde financiële concern Credit Suisse al voor optimisme. Bij het herstel van de banken speelde ook mee dat de Europese Centrale Bank (ECB) de rente, zoals verwacht, opnieuw met een half procentpunt heeft verhoogd. De ECB verklaarde ook dat de Europese banken minder kwetsbaar zijn dan Amerikaanse banken zoals Silicon Valley Bank, die vorige week omviel.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,5 procent hoger op 738,19 punten. Een dag eerder won de hoofdindex ook al 1,5 procent. De MidKap steeg eveneens met 1,5 procent, tot 959,37 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,1 procent.
Shell
ING won 1,8 procent en de verzekeraars Aegon en NN Group lieten plussen zien van tot 3,2 procent. Ook olie- en gasconcern Shell veerde op na de koersdaling een dag eerder en klom 3,5 procent. Staalconcern ArcelorMittal deed het nog beter en ging aan kop met een winst van dik 4 procent. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stegen tot 2,7 procent. Bierbrouwer Heineken was de enige daler met een min van 0,4 procent.
In de MidKap won ABN AMRO dik 2 procent. De metalengroep AMG en roestvrijstaalproducent Aperam gingen aan kop met plussen tot ruim 4 procent.
Credit Suisse
Sif won 0,8 procent. De fabrikant van funderingen voor windmolens zag het bedrijfsresultaat afgelopen jaar stijgen. De nettowinst nam wel af. Het orderboek, ofwel het werk dat nog op de plank ligt, nam met ruim 50 procent toe.
Credit Suisse daalde licht in Zürich, na het stevige koersherstel een dag eerder. Boze beleggers in de VS hebben de bank aangeklaagd vanwege het forse verlies aan beurswaarde van de Zwitserse bank. Ze beweren dat de bank de eigen bedrijfsvoering te rooskleurig heeft weergegeven in het jaarverslag over 2021.
De euro was 1,0658 dollar waard, tegen 1,0622 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom 1,4 procent in prijs tot 69,27 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer op 75,67 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
6 uur geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
7 uur geleden