Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING stijgt op Damrak na vertrek topman

ING stijgt op Damrak na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs deed donderdag een stapje terug. Ook de meeste andere Europese beurzen lieten kleine verliezen zien. Op het Damrak verwerkten beleggers de resultaten van onder meer Besi, Air France-KLM, Heijmans en Van Lanschot Kempen. Het aandeel ING werd hoger gezet na de aankondiging van het vertrek van topman Ralph Hamers.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 627,30 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 973,85 punten. Parijs en Frankfurt verloren tot 0,2 procent. Londen won een fractie.

Sterkste stijger in de AEX was ING met een winst van 1,4 procent. Hamers vertrekt op 30 juni bij de bank en gaat vanaf september aan de slag bij de Zwitserse bank UBS. Hij was sinds 2013 topman bij de bank. NN Group volgde met een plus van 1,3 procent. De activistische investeerder Elliott Management heeft een belang genomen in de verzekeraar. Levensmiddelenconcern Unilever (min 1,6 procent) noteerde ex dividend.

Air France-KLM

In de MidKap kelderde Air France-KLM ruim 7 procent. De luchtvaartcombinatie zag de operationele winst in 2019 met bijna een vijfde dalen. Financieel directeur Frédéric Gagey waarschuwde dat de problemen met het nieuwe coronavirus een hap tot wel 200 miljoen euro uit de operationele winst kunnen nemen in het eerste kwartaal. Chipbedrijf Besi (plus 4,4 procent) ging aan kop na een sterk vierde kwartaal.

Bouwer Heijmans klom 0,4 procent bij de kleinere bedrijven dankzij goed ontvangen jaarcijfers. Het bedrijf merkte wel op dat de stikstof- en PFAS-problematiek de markt voor infrastructuurprojecten onder druk zet. Vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen voerde afgelopen jaar de winst op en werd beloond met een koersstijging van 1,8 procent.

AXA

In Parijs zakte verzekeraar AXA 2,7 procent na tegenvallende resultaten. De cijfers van de Zwitserse herverzekeraar Swiss Re (min 4 procent) stelden ook teleur. Het Spaanse Telefónica daalde 3,8 procent in Madrid publicatie van de jaarcijfers.

De euro was 1,0792 dollar waard tegen 1,0790 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde een fractie in prijs tot 53,28 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 58,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse bankpresident ziet nieuwe renteverhoging ECB volgende week

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) gaat naar alle waarschijnlijkheid volgende week donderdag de rente in de eurozone opnieuw verhogen. Dat denkt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. In juni kwam de ECB ook met een renteverhoging met een kwart procentpunt om de hoge inflatie tegen te gaan.

22 minuten geleden
Warmtefonds verstrekt meer leningen en hoger bedrag

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft in de eerste acht maanden van dit jaar al meer leningen verstrekt voor energiebesparende maatregelen dan over heel 2025. Ook het verstrekte bedrag nam flink toe vergeleken met vorig jaar.

37 minuten geleden
AEX-index opent vrijwel onveranderd, olieprijzen blijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel onveranderd geopend. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de verder stijgende olieprijzen.

2 uur geleden
Consumentenbond: veel producten TikTok Shop zijn teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Met veel producten die op TikTok Shop worden aangeprezen is iets mis. Dat stelt de Consumentenbond, die tien producten heeft gekocht die op het socialemediaplatform werden gepromoot. De belangenbehartiger voor consumenten stelt dat de helft van de producten mooier werd gepresenteerd dan ze in werkelijkheid waren.

2 uur geleden
BP benoemt nieuwe voorzitter na plotseling ontslag voorganger

LONDEN (ANP) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft Ian Tyler benoemd tot bestuursvoorzitter. Hij volgt Albert Manifold op die in mei moest vertrekken na beschuldigingen van wangedrag. Met de benoeming van Tyler komt er vooralsnog een einde aan verschillende wijzigingen in de top.

2 uur geleden
Onderzoek: tientallen biljoenen naar AI-datacenters in toekomst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI) zullen de komende jaren blijven toenemen door de enorme AI-vraag. Volgens onderzoek door accountants- en adviesbureau PricewaterhouseCoopers (PwC) kan dat totale investeringsbedrag in 2050 uitkomen op 31,6 biljoen dollar, oftewel meer dan 27.000 miljard euro.

3 uur geleden
Benzineprijs stijgt tot nieuwe recordhoogte door Iranoorlog

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine heeft woensdag een nieuw record bereikt. Volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers kost een liter Euro95 nu 2,666 euro, bijna 3 cent meer dan dinsdag. Daarmee is het vorige record van 6 mei verbroken, aldus UnitedConsumers. Toen kostte een liter benzine 2,646 euro.

3 uur geleden