Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING stijgt op Damrak na vertrek topman

ING stijgt op Damrak na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs deed donderdag een stapje terug. Ook de meeste andere Europese beurzen lieten kleine verliezen zien. Op het Damrak verwerkten beleggers de resultaten van onder meer Besi, Air France-KLM, Heijmans en Van Lanschot Kempen. Het aandeel ING werd hoger gezet na de aankondiging van het vertrek van topman Ralph Hamers.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 627,30 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 973,85 punten. Parijs en Frankfurt verloren tot 0,2 procent. Londen won een fractie.

Sterkste stijger in de AEX was ING met een winst van 1,4 procent. Hamers vertrekt op 30 juni bij de bank en gaat vanaf september aan de slag bij de Zwitserse bank UBS. Hij was sinds 2013 topman bij de bank. NN Group volgde met een plus van 1,3 procent. De activistische investeerder Elliott Management heeft een belang genomen in de verzekeraar. Levensmiddelenconcern Unilever (min 1,6 procent) noteerde ex dividend.

Air France-KLM

In de MidKap kelderde Air France-KLM ruim 7 procent. De luchtvaartcombinatie zag de operationele winst in 2019 met bijna een vijfde dalen. Financieel directeur Frédéric Gagey waarschuwde dat de problemen met het nieuwe coronavirus een hap tot wel 200 miljoen euro uit de operationele winst kunnen nemen in het eerste kwartaal. Chipbedrijf Besi (plus 4,4 procent) ging aan kop na een sterk vierde kwartaal.

Bouwer Heijmans klom 0,4 procent bij de kleinere bedrijven dankzij goed ontvangen jaarcijfers. Het bedrijf merkte wel op dat de stikstof- en PFAS-problematiek de markt voor infrastructuurprojecten onder druk zet. Vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen voerde afgelopen jaar de winst op en werd beloond met een koersstijging van 1,8 procent.

AXA

In Parijs zakte verzekeraar AXA 2,7 procent na tegenvallende resultaten. De cijfers van de Zwitserse herverzekeraar Swiss Re (min 4 procent) stelden ook teleur. Het Spaanse Telefónica daalde 3,8 procent in Madrid publicatie van de jaarcijfers.

De euro was 1,0792 dollar waard tegen 1,0790 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde een fractie in prijs tot 53,28 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 58,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Havenbedrijf: impact staking op Rotterdamse haven is beperkt

ROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.

8 minuten geleden
Groei voor industrieconcern VDL, orderportefeuille dikt aan

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.

40 minuten geleden
Werkgelegenheid VS veel sterker gegroeid dan verwacht in augustus

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.

1 uur geleden
Wall Street opent overwegend licht lager na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend kleine minnen geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de overheid over augustus. Dat viel veel beter uit dan verwacht, waardoor de verwachting voor een renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer werd versterkt.

2 uur geleden
FNV-voorman Spekman noemt oproep minister Vijlbrief 'echt onzin'

ROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.

2 uur geleden
Meer schepen door sluis bij Eefde om hogere waterstand IJssel

EEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

3 uur geleden
Frankrijk trekt ruim 1 miljard euro uit voor getroffen boeren

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.

5 uur geleden