ING spreekt na Shell-arrest vertrouwen uit in eigen klimaataanpak
AMSTERDAM (ANP) - ING spreekt na de vernietiging van het klimaatvonnis tegen Shell opnieuw vertrouwen uit in de eigen klimaataanpak. Daarbij herhaalt de bank bereid te zijn om die aanpak voor de rechter te verdedigen. Milieudefensie had eerder dit jaar aangekondigd ook tegen ING een klimaatzaak aan te spannen.
ING laat in een verklaring weten kennis te hebben genomen van de uitspraak van het hof, waarin staat dat Shell niet kan worden verplicht tot concrete percentages waarmee het de CO2-uitstoot moet verminderen. Milieudefensie heeft ook bij ING een klimaateis neergelegd. De organisatie wil dat de bank tegen 2030 de CO2-uitstoot in de gehele keten met minimaal 48 procent laat afnemen vergeleken met 2019. Volgens ING heeft Milieudefensie tot nu toe nog geen formele stappen ondernomen.
"We hebben in het verleden goede en constructieve gesprekken met Milieudefensie gevoerd zoals we dat ook doen met andere organisaties. We hebben vertrouwen in onze aanpak voor klimaatactie en willen deze dialoog graag voortzetten", benadrukt de bank. "Maar als Milieudefensie ervoor kiest juridische stappen te ondernemen, zijn we ook bereid om deze aanpak in de rechtszaal toe te lichten. Dat zou het begin van een lang juridisch proces worden dat mogelijk jaren duurt. En dat terwijl we allemaal inzien hoe urgent actie op de korte termijn is."
Gesprekken
Onmiddellijk stoppen met de financiering van olie en gas is niet de juiste aanpak om klimaatproblemen op te lossen, betoogde het bankconcern eerder dit jaar al. Dat komt omdat een groot deel van de wereld nog steeds energie afkomstig uit fossiele brandstoffen gebruikt voor bijvoorbeeld verwarming, koken, vervoer en de opwekking van elektriciteit.
De bank probeert daarom met klanten in gesprek te gaan om ze te bewegen hun vervuilende uitstoot te minderen. ING financiert ook de technologie en oplossingen die nodig zijn voor een duurzame toekomst. "We sluiten klanten uit die niet bereid zijn om verandering door te voeren", heeft topman Steven van Rijswijk in februari aangegeven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
5 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
8 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.
19 uur geleden