ING spreekt na Shell-arrest vertrouwen uit in eigen klimaataanpak
AMSTERDAM (ANP) - ING spreekt na de vernietiging van het klimaatvonnis tegen Shell opnieuw vertrouwen uit in de eigen klimaataanpak. Daarbij herhaalt de bank bereid te zijn om die aanpak voor de rechter te verdedigen. Milieudefensie had eerder dit jaar aangekondigd ook tegen ING een klimaatzaak aan te spannen.
ING laat in een verklaring weten kennis te hebben genomen van de uitspraak van het hof, waarin staat dat Shell niet kan worden verplicht tot concrete percentages waarmee het de CO2-uitstoot moet verminderen. Milieudefensie heeft ook bij ING een klimaateis neergelegd. De organisatie wil dat de bank tegen 2030 de CO2-uitstoot in de gehele keten met minimaal 48 procent laat afnemen vergeleken met 2019. Volgens ING heeft Milieudefensie tot nu toe nog geen formele stappen ondernomen.
"We hebben in het verleden goede en constructieve gesprekken met Milieudefensie gevoerd zoals we dat ook doen met andere organisaties. We hebben vertrouwen in onze aanpak voor klimaatactie en willen deze dialoog graag voortzetten", benadrukt de bank. "Maar als Milieudefensie ervoor kiest juridische stappen te ondernemen, zijn we ook bereid om deze aanpak in de rechtszaal toe te lichten. Dat zou het begin van een lang juridisch proces worden dat mogelijk jaren duurt. En dat terwijl we allemaal inzien hoe urgent actie op de korte termijn is."
Gesprekken
Onmiddellijk stoppen met de financiering van olie en gas is niet de juiste aanpak om klimaatproblemen op te lossen, betoogde het bankconcern eerder dit jaar al. Dat komt omdat een groot deel van de wereld nog steeds energie afkomstig uit fossiele brandstoffen gebruikt voor bijvoorbeeld verwarming, koken, vervoer en de opwekking van elektriciteit.
De bank probeert daarom met klanten in gesprek te gaan om ze te bewegen hun vervuilende uitstoot te minderen. ING financiert ook de technologie en oplossingen die nodig zijn voor een duurzame toekomst. "We sluiten klanten uit die niet bereid zijn om verandering door te voeren", heeft topman Steven van Rijswijk in februari aangegeven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In een parkeergarage van een flat aan de Theodoor van Hoytemastraat in Amsterdam Nieuw-West is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
21 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.
3 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De meeste bewoners die donderdagavond hun huis uit moesten door een gaslek in een woonblok in Den Helder, kunnen 's nachts thuis slapen. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog niet klaar met het ventileren van de woningen. Sommige bewoners moeten de nacht in een hotel doorbrengen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is voor de tweede dag op rij ingezet in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. Het is daar in en rondom de Sneeuwbalstraat onrustig door mensen die brandjes stoken en de politie bekogelen met onder meer vuurwerk en bierflesjes. Twee mensen zijn aangehouden.
9 uur geleden