Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING: schok van half miljard voor Nederland bij farmaheffingen VS

ING: schok van half miljard voor Nederland bij farmaheffingen VS

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie kan een schok krijgen van een half miljard euro als de Amerikaanse president Donald Trump importheffingen van 25 procent op farmaceutische producten oplegt. Dat hebben kenners van ING berekend. Door die heffingen kunnen bijvoorbeeld farmaceuten besluiten meer te investeren in productiecapaciteit in de Verenigde Staten, ten koste van investeringen in Nederland en Europa. Ook kunnen bedrijven gaan besparen op onderzoek en ontwikkeling.

Volgens ING exporteert Nederland jaarlijks voor 35,5 miljard euro aan geneesmiddelen en wordt voor 23,6 miljard euro aan farmaceutische producten geïmporteerd. De schok van een half miljard kan volgens de bank op de middellange termijn toenemen als er in de VS alternatieven worden gevonden voor Nederlandse producten. Dan heeft ING het over een termijn van zes tot tien jaar. De bank zegt dat het allerminst zeker is dat die productiecapaciteit wordt gevonden in de VS door de economische onzekerheid over Trumps beleid.

Andere Europese landen die kwetsbaar zijn voor heffingen zijn volgens ING vooral Duitsland en Ierland. Door de heffingen wil Trump dat er meer geneesmiddelen in eigen land worden geproduceerd om zo minder afhankelijk te zijn van buitenlandse leveranciers, met name in China en India.

Beschermen

ING denkt dat de prijzen in de VS zullen stijgen als gevolg van de heffingen. Verder zegt ING dat producenten van zogenoemde generieke medicijnen, kopieën van oorspronkelijke medicijnen, de Amerikaanse markt kunnen gaan mijden, waardoor er in de VS tekorten kunnen ontstaan en er meer van die middelen op de Europese markt komen. Dat zou dan weer de prijzen omlaag kunnen duwen, waardoor Europese fabrikanten minder geneigd kunnen zijn om productie naar Europa te halen, zoals de Europese Commissie graag wil.

ING zegt dan ook dat de Commissie moet opletten door de Europese farmaciesector te beschermen, terwijl tegelijkertijd stappen worden gezet om meer productie van de belangrijkste generieke medicijnen naar Europa te halen.

Meer uit Financieel

Amerikaanse regering onderzoekt importheffing op meubels

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.

1 uur geleden
Intel bevestigt deal met regering-Trump

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over hadden bericht. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.

11 uur geleden
Jubelstemming op Wall Street na uitspraken Powell

NEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.

13 uur geleden
Trump stelt dat Intel instemt met belang VS in chipfabrikant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.

15 uur geleden
PostNL staakt tijdelijk pakketverzending naar VS om nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.

16 uur geleden
Bierbrouwers: heffingen VS jammer voor Amerikaanse bierdrinker

DEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.

16 uur geleden
Canada schaft tegenheffingen op bepaalde Amerikaanse goederen af

OTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.

16 uur geleden