ING rekent in 2026 op lagere energierekening voor huishoudens
AMSTERDAM (ANP) - De energierekening voor Nederlandse huishoudens pakt volgend jaar waarschijnlijk gunstiger uit. ING Research heeft becijferd dat huishoudens met een gemiddeld energieverbruik naar verwachting zo'n 4 procent minder voor gas en stroom hoeven te betalen.
De deskundigen van de bank stellen dat dit te danken zal zijn aan lagere variabele leveringstarieven. Daarbij wijzen ze erop dat het aanbod van gas op de internationale gasmarkt flink zal toenemen door de uitbreiding van de capaciteit voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
Deze ontwikkeling compenseert volgens de kenners al aangekondigde hogere vaste kosten en een stijging van de gasbelasting. Voor huishoudens waarvan het huis al helemaal van het gas af is, kan de daling van de energierekening zelfs extra oplopen. Dan zou het om een korting van 9 procent kunnen gaan.
In de berekeningen is ING uitgegaan van gelijkblijvend energieverbruik. Wie volgend jaar opeens flink meer stroom of gas afneemt dan dit jaar, zal natuurlijk wel een hogere rekening kunnen verwachten.
De bank keek ook naar de betaalbaarheid van energie, dus hoe de uitgaven zich ontwikkelen ten opzichte van iemands inkomen. Dit jaar is een doorsneehuishouden met een gemiddeld energieverbruik zo'n 4,4 procent van zijn besteedbaar inkomen kwijt aan energie. In 2026 verbetert dat waarschijnlijk naar ongeveer 4,1 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd dat ze de tarieven op sommige voedingsmiddelen en andere importproducten uit Argentinië, Ecuador, Guatemala en El Salvador zullen afschaffen. Dit gebeurt onder raamovereenkomsten die Amerikaanse bedrijven meer toegang tot die markten geven.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.
3 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.
4 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag de ongebruikelijke beslissing genomen de publicatie van zijn financiële resultaten uit te stellen op de dag dat deze eigenlijk zouden worden vrijgegeven. Het bedrijf heeft ook verzocht de handel in zijn aandelen stop te zetten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia werken samen met het bedrijf aan een noodoplossing om het conflict tussen de in Europa gevestigde tak en de fabriek van het bedrijf in China te omzeilen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
6 uur geleden