ING positieve uitschieter op lager Damrak na verbeterde adviezen
AMSTERDAM (ANP) - ING was maandag de positieve uitschieter op een overwegend negatief gestemd Damrak. De bank eindigde 3,2 procent hoger na een naar boven bijgesteld beleggingsadvies van de kenners van Deutsche Bank en zakenbank Bernstein. Ook deden de uitzichten op hoger blijvende rentes de banken goed. ABN AMRO was de op een na grootste stijger met een plus van 1,3 procent.
De verwachting dat de rentes mogelijk wat langer op een hoger niveau zullen blijven staan, komt voort uit het sterker dan verwachte Amerikaanse banenrapport van vrijdag. Dat geeft de Federal Reserve meer ruimte om langer te wachten met het verlagen van de rente. Dat is dan weer slecht voor de handel in aandelen, die meer gebaat is bij lagere rentes. Wall Street leed vrijdag al forse verliezen na het uitkomen van het rapport.
Op de eerste handelsdag van de nieuwe week ging de AEX-index 0,6 procent omlaag tot 885,28 punten. De MidKap verloor 1,2 procent tot 812,69 punten. Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,4 procent.
Olie
Shell was een andere schaarse stijger in de Amsterdamse hoofdindex. Het olie- en gasconcern klom 1,3 procent dankzij de hogere olieprijzen, die het hoogste niveau in vier maanden bereikten door berichten over nieuwe Amerikaanse sancties op olie uit Rusland. Een vat Amerikaanse olie werd 3 procent duurder op 78,81 dollar. Brentolie kostte 2 procent meer op 81,23 dollar per vat.
Betalingsverwerker Adyen was een opvallende daler in de AEX-index met een min van 5,5 procent. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI verloren tot 2 procent. Besi (min 2 procent) werd door effectenhuis Needham van de kooplijst gehaald. In de MidKap had Air France-KLM last van de hogere olieprijzen. De luchtvaartcombinatie zakte ruim 3 procent en was daarmee de grootste verliezer bij de middelgrote bedrijven. Arcadis daalde bijna 3 procent. De Amerikaanse zakenbank Jefferies verlaagde het koersdoel voor het advies- en ingenieursbureau. Het koopadvies bleef wel ongewijzigd.
De euro was 1,0216 dollar waard, tegen 1,0231 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
4 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
11 uur geleden