Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING: populariteit occasions zit verduurzaming wagenpark dwars

ING: populariteit occasions zit verduurzaming wagenpark dwars

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar meer tweedehands auto's gekocht dan ooit. Tegelijkertijd bereikte de verkoop van nieuwe auto's het diepste punt sinds 1967. Die populariteit van oudere auto's zit de verduurzaming van het Nederlandse wagenpark dwars, waarschuwen economen van ING.

Occasions zijn volgens kenners van de bank altijd al populair geweest in Nederland, onder andere omdat hiervoor geen aanschafbelasting (bpm) geldt. Maar door grote chiptekorten in de auto-industrie was het vorig jaar ook voor kopers die wel een nieuw exemplaar wilden kopen moeilijk omdat het aanbod veel kleiner was.

Hierdoor zakte de verkoop van nieuwe auto's met 9 procent in ten opzichte van 2020 tot een totaal van 322.843 stuks. Tegelijkertijd verkochten dealers 1,3 miljoen tweedehands auto's. Daardoor veroudert het Nederlandse wagenpark alleen maar verder, zegt sectoreconoom Rico Luman. "De gemiddelde leeftijd van auto’s is begin 2021 gestegen naar elf jaar en een op de vier auto’s is ouder dan vijftien jaar. Oudere auto’s maken meer kilometers dan voorheen en dat remt de verduurzaming."

Rekeningrijden

Een oplossing om meer nieuwe elektrische of in ieder geval zuinigere auto's de weg op te krijgen zit volgens hem in een speciale vorm van rekeningrijden. Daarbij zouden bezitters van vervuilende auto's per afgelegde kilometer bijvoorbeeld meer moeten betalen dan mensen met schonere auto's.

ING verwacht dat de verkoop van nieuwe auto's dit jaar weer aantrekt, ondanks dat de chiptekorten nog aanhouden in de auto-industrie. Voor 2022 rekent de bank op 370.000 verkochte nieuwe auto's, 22 procent meer dan vorig jaar. Daarvan zal een groter deel elektrisch zijn dan vorig jaar, geholpen door nieuwe subsidies voor particulieren die stekkerauto's onder de 45.000 euro kopen.

Meer uit Financieel

Lufthansa schrapt honderden vluchten om Duitse staking vrijdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.

11 minuten geleden
Vakbond FNV opent meldpunt voor gediscrimineerde zwangere vrouwen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.

37 minuten geleden
IMF verwacht tot 50 miljard dollar aan steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.

51 minuten geleden
Beurzen in New York openen dag na opluchtingsrally licht lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.

57 minuten geleden
Brussel wil soepelere regels methaanuitstoot voor energie-import

BRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.

57 minuten geleden
Nederlandse reders zien nog veel onduidelijkheden rond Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.

2 uur geleden
Algemeen directeur WoningBouwersNL wordt nieuwe directeur LTO

DEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.

2 uur geleden