Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING: pinbetalingen daalden tijdens lockdown onder normaal niveau

ING: pinbetalingen daalden tijdens lockdown onder normaal niveau

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal pinbetalingen is tijdens de harde lockdown weer onder het normale niveau gedaald. In de eerste twee weken van die lockdown, die op 19 december begon, kwamen de pinbetalingen 8 procent onder het gebruikelijke niveau uit, stelt ING op basis van eigen cijfers. Dat is een minder sterke afname dan tijdens de lockdown van eind 2020, toen het aantal pinbetalingen ruim 15 procent onder het normale niveau lag.

Het aantal pinbetalingen voor voedsel bleef boven het normale niveau, maar bij non-food kelderde de hoeveelheid transacties toen niet-essentiƫle winkels de deuren moesten sluiten. Bij modewinkels werd nog slechts 10 procent van het normale aantal pinbetalingen geregistreerd, bij bouwmarkten en woonwinkels was een daling van 70 procent te zien.

Ook bij diensten is een dergelijk beeld zichtbaar. Bij recreatieve en culturele activiteiten zoals musea, bioscopen, sporthallen en pretparken daalde het aantal pinbetalingen met 90 procent. In de horeca was de daling 70 procent. Hier dempten afhaal en bezorging de terugval enigszins.

Meer uit Financieel

AEX-index licht hoger in afwachting ontwikkelingen Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Iran en Israƫl spraken maandag af de aanvallen op elkaar te staken, na een escalatie van het conflict waarbij beide landen een reeks raketten lanceerden. Die aankondiging zorgde voor enige opluchting op de beurzen.

1 uur geleden
GSK betaalt miljarden voor ontwikkelaar van longkankermedicatie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse farmaceut GSK neemt voor 10,6 miljard dollar de Amerikaanse ontwikkelaar van longkankermedicatie Nuvalent over. Daarmee wil GSK uitbreiden op het gebied van oncologie. Het is de grootste overname voor GSK in meer dan tien jaar.

1 uur geleden
Sterke groei Chinese export door grote vraag naar AI-apparatuur

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in mei sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. De verstoringen in de uitvoer door de Iranoorlog werden echter gecompenseerd door de explosieve vraag naar hardware voor kunstmatige intelligentie (AI).

2 uur geleden
Stellantis roept ruim 1,3 miljoen Jeeps terug om brandgevaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis roept wereldwijd ruim 1,3 miljoen Jeeps terug vanwege brandgevaar. Verreweg de meeste auto's worden in de Verenigde Staten teruggehaald.

2 uur geleden
Prijzen vliegtickets en bungalowparken stuwen inflatie in mei

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in mei gemiddeld 3,5 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie liep daarmee verder op ten opzichte van de 2,8 procent in april.

3 uur geleden
Consumenten kopen meer goederen en iets minder diensten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben in april opnieuw meer uitgegeven, na een stijging van de bestedingen in maart. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg de consumptie met 1 procent in vergelijking met een jaar eerder. In maart groeide de consumptie met 0,9 procent.

3 uur geleden
UWV: banengroei valt tijdelijk stil bij hoge energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.

8 uur geleden