Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING onderaan in lagere AEX, focus op rentebesluiten

ING onderaan in lagere AEX, focus op rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - ING was donderdag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak, die ook een verlies liet zien. De beurshandel stond vooral in het teken van de rentebesluiten van de centrale banken, waaronder die van de Bank of England. De Britse centrale bank zal de rente naar verwachting opnieuw verhogen, na het verrassende hoge inflatiecijfer in het Verenigd Koninkrijk in mei.

In Noorwegen verhoogde de centrale bank donderdag de rente met een half procentpunt tot 3,75 procent om de inflatie te bestrijden. In Zwitserland ging de rente met een kwart procentpunt omhoog. De Turkse centrale bank zal naar verwachting later op de dag de rente flink gaan verhogen. De nieuwe gouverneur van de Turkse centrale bank zou daarmee het rentebeleid in het land willen normaliseren. Eerder werd onder druk van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan de rente juist verlaagd ondanks de torenhoge inflatie in het land.

Ayden

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,9 procent lager op 752,55 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 888,77 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 1,3 procent.

Naast ING (min 1,8 procent) behoorden de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML tot de grootste dalers, met verliezen tot 1,4 procent. Verzekeraar NN Group en betaalbedrijf Adyen waren de sterkste stijgers, met plussen van 0,8 procent.

KPN

Aegon won een fractie. De verzekeraar liet tijdens een beleggersdag weten vol in te zetten op groei in de Verenigde Staten. Nu de overname van de Nederlandse verzekeringsactiviteiten door ASR binnen enkele weken is afgerond, wil Aegon onder meer het netwerk van adviseurs van zijn Amerikaanse tak Transamerica uitbreiden en verder groeien in de Amerikaanse pensioenmarkt.

KPN verloor 0,3 procent. Het telecomconcern neemt de Nederlandse activiteiten van Youfone over voor een bedrag van ongeveer 200 miljoen euro. Met de overname versterkt KPN naar eigen zeggen zijn positie in de mobiele en breedbandmarkt aanzienlijk.

Kunstmatige intelligentie

Ebusco won dik 1 procent. De fabrikant heeft een contract getekend met het Zweedse Keolis Sverige voor de levering van maximaal 125 elektrische bussen. CM.com steeg 6,7 procent. De chatleverancier is gestart met zijn nieuwe platform voor generatieve kunstmatige intelligentie (AI) bij tien van zijn voornaamste klanten.

De euro was 1,0999 dollar waard, tegen 1,0956 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,3 procent tot 71,61 dollar. Brentolie kostte ook 1,3 procent minder, op 76,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

2 uur geleden
Voorraad koffers achtergebleven op Schiphol na sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.

2 uur geleden
EUclaim: honderden claims binnen over annuleringen Schiphol

ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim heeft maandag al honderden claims binnen van reizigers van wie hun vlucht van of naar Schiphol vorige week werd geannuleerd. "De teller staat nu op bijna zeshonderd, maar dat zal nog verder oplopen", laat een woordvoerder maandag weten.

2 uur geleden
Wall Street daalt na politieke druk op Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag na het bereiken van nieuwe recordstanden op vrijdag. Beleggers reageerden negatief op de nieuwe aanval van de regering-Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank. Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, zei zondagavond een dagvaarding van het ministerie van Justitie te hebben ontvangen.

2 uur geleden
Bloomberg: gesprekken verkoop Venezolaanse olie aan afnemers Azië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.

4 uur geleden
Schiphol vindt nieuwe infradirecteur bij bouwer Heijmans

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.

5 uur geleden