Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING: nieuwbouw minder aantrekkelijke optie dan voorheen

ING: nieuwbouw minder aantrekkelijke optie dan voorheen

AMSTERDAM (ANP) - Veel potentiële huizenkopers vinden nieuwbouwwoningen momenteel minder aantrekkelijk dan een jaar geleden. Ze vinden nieuwbouw nu relatief duur ten opzichte van bestaande woningen. Ook maken zij zich zorgen over de lange oplevertijd, staat in een rapport over de woningmarkt van ING.

Gevreesd wordt dat de woning tegen de tijd dat hij opgeleverd wordt, minder waard is. Ook zijn ondervraagden huiverig voor de dubbele lasten. Daarbij vrezen ze dat er een meer geschikt huis voorbijkomt in de tijd dat zij moeten wachten tot de oplevering van een nieuwbouwhuis.

Toch is een nieuwbouwwoning voor velen (61 procent) een aantrekkelijke keuze. "Vooral omdat deze beter geïsoleerd is, geen achterstallig onderhoud heeft en in algemene zin duurzamer is. Duurzaamheid en energiebesparing zijn ‘hot topics’ in de huizenmarkt", aldus ING.

De marktkenners van de bank stellen ook vast dat het vertrouwen in de woningmarkt is toegenomen. De woonindex die ING opstelt op basis van eigen onderzoek is voor het eerst in anderhalf jaar gestegen, van 81 naar 85. "Vooral onder starters neemt het vertrouwen in de woningmarkt toe." Voor het onderzoek heeft ING in het eerste kwartaal van dit jaar ruim 1000 mensen ondervraagd.

Meer uit Financieel

Ontslagen voorzitter olieconcern BP ontkent wangedrag

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De ontslagen voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, Albert Manifold, ontkent de beschuldigingen omtrent wangedrag. In een e-mail aan persbureau Bloomberg stelt hij dat er "valse verhalen" worden verteld rondom zijn gedwongen vertrek.

25 minuten geleden
Aantal faillissementen neemt met 12 procent af in april

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in april op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal werden er vorige maand 293 bedrijven failliet verklaard, een daling van 12 procent. Ten opzichte van maart daalde het aantal faillissementen met 3 procent.

33 minuten geleden
Heijmans gaat gevangenis Heerhugowaard verbouwen voor 83 miljoen

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft een opdracht gekregen voor de verbouwing van de penitentiaire inrichting (PI) van Heerhugowaard. De verbouwing van de gevangenis begint in januari volgend jaar en zal ongeveer 4,5 jaar duren. De opdracht levert Heijmans 83 miljoen euro aan omzet op.

34 minuten geleden
Gemeenten vergunden helft minder tijdelijke woningen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten gaven vorig jaar de helft minder vergunningen af voor tijdelijke woningen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Er werden in 2025 voor ongeveer 3000 tijdelijke woningen vergunningen afgegeven, tegenover 6000 in 2024.

1 uur geleden
Verkoop nieuwe benzineauto's vorige maand gehalveerd

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in Nederland is vorige maand gehalveerd ten opzichte van een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Ook de verkoop van dieselauto's liep in april met bijna 24 procent terug in Nederland.

1 uur geleden
Recorduitgaven aan WK-reclames verwacht ondanks tijdverschil

DEN HAAG (ANP) - De Oranje-reclames zullen de komende weken weer volop te zien zijn. Supermarktketens als Jumbo en Albert Heijn en KNVB-hoofdsponsor ING presenteren deze week weer grote campagnes rond het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De Stichting Etherreclame (Ster), die de reclameruimte voor de NPO verkoopt, verwacht hogere uitgaven dan tijdens het EK van 2024 in Duitsland en het WK van 2022 in Qatar.

1 uur geleden
Samsung-medewerkers ontvangen miljoenenpremies voor chipproductie

SEJONG (ANP) - Vakbonden en bedrijfsvertegenwoordigers bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung hebben een akkoord goedgekeurd waarin de chipmedewerkers gigantische premies worden beloofd.

2 uur geleden