ING: Nederlandse economie groeit volgend jaar met 3,6 procent
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit in 2022 met 3,6 procent. Dat verwacht ING. Het aantrekken van de vraag naar diensten draagt naar verwachting bij aan dat groeicijfer. Voor dit jaar wordt gerekend op een plus van 4,4 procent.
ING verwacht dat de opleving van het coronavirus en de daaraan gerelateerde beperkende maatregelen van de overheid de opleving van de economie zullen remmen. "Dit is het belangrijkste risico bij de groeiverwachtingen, zeker met de ontwikkelingen van nieuwe varianten van het virus", zegt econoom Marcel Klok van ING in een toelichting.
Ook kampt Nederland met problemen in de toeleveringsketen, waar ook de rest van de wereld mee te maken heeft. Daarnaast is sprake van krapte op de arbeidsmarkt.
Inkomen
ING verwacht dat de Nederlandse economie volgend jaar groeit naar een niveau dat ruim 4 procent boven dat van 2019 ligt. De meeste bedrijfstakken zullen dan groter zijn dan voor corona. Dat geldt niet voor de zwaar door de coronacrisis getroffen horeca, luchtvaart en reisbranche.
Het reële inkomen van het gemiddelde werkende huishouden zal naar verwachting ongeveer gelijk zijn aan dit jaar. Dat komt door de hoog blijvende inflatie door hogere prijzen van gas, elektriciteit en brandstof. ING denkt dat de inflatie in de tweede helft van het jaar weer onder de 2 procent duikt, "als de invloed van energie kleiner is".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.
7 uur geledenROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
12 uur geleden