ING: Nederlandse economie groeit volgend jaar met 3,6 procent
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit in 2022 met 3,6 procent. Dat verwacht ING. Het aantrekken van de vraag naar diensten draagt naar verwachting bij aan dat groeicijfer. Voor dit jaar wordt gerekend op een plus van 4,4 procent.
ING verwacht dat de opleving van het coronavirus en de daaraan gerelateerde beperkende maatregelen van de overheid de opleving van de economie zullen remmen. "Dit is het belangrijkste risico bij de groeiverwachtingen, zeker met de ontwikkelingen van nieuwe varianten van het virus", zegt econoom Marcel Klok van ING in een toelichting.
Ook kampt Nederland met problemen in de toeleveringsketen, waar ook de rest van de wereld mee te maken heeft. Daarnaast is sprake van krapte op de arbeidsmarkt.
Inkomen
ING verwacht dat de Nederlandse economie volgend jaar groeit naar een niveau dat ruim 4 procent boven dat van 2019 ligt. De meeste bedrijfstakken zullen dan groter zijn dan voor corona. Dat geldt niet voor de zwaar door de coronacrisis getroffen horeca, luchtvaart en reisbranche.
Het reële inkomen van het gemiddelde werkende huishouden zal naar verwachting ongeveer gelijk zijn aan dit jaar. Dat komt door de hoog blijvende inflatie door hogere prijzen van gas, elektriciteit en brandstof. ING denkt dat de inflatie in de tweede helft van het jaar weer onder de 2 procent duikt, "als de invloed van energie kleiner is".
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De vooruitzichten voor de stabiliteit van het Nederlandse financiële stelsel staan op code oranje. Dat meldt het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), dat bestaat uit vertegenwoordigers van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), De Nederlandsche Bank (DNB) en het ministerie van Financiën.
55 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis zegt een tijd geen accountant te hebben gehad voor het indienen van belastingaangiften voor zijn bedrijf Oostappen Groep in 2020 en 2021. Tijdens de behandeling van de rechtszaak over vermeende belastingfraude over die jaren in de rechtbank in Den Bosch verklaarde hij dat de vaste accountant in 2020 afscheid van hem nam, maar dat hij twee jaar later pas een nieuwe had gevonden.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De vraag naar olie daalt in het tweede kwartaal het hardst sinds de coronapandemie, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Door de Iranoorlog zijn de prijzen voor olieproducten zo hard gestegen dat bepaalde landen en sectoren noodgedwongen hun verbruik verminderen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordwinst geboekt, mede geholpen door een recordaantal passagiers op de luchthaven. De nettowinst bedroeg 25,2 miljoen euro, tegen 23,3 miljoen euro een jaar eerder. De omzet van Eindhoven Airport steeg met 4,5 procent tot 100,5 miljoen euro, aldus het dinsdag gepubliceerde jaarverslag.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De problemen van vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis en zijn vakantieparken met de Belastingdienst zijn mogelijk groter dan eerder gedacht. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem ook van het niet op tijd doen van belastingaangifte in 2020 en 2021 voor zijn ondernemingen. Volgens het OM gaat het om een bedrag van 1 miljoen euro.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag hoger geopend. De aandacht van beleggers ging opnieuw uit naar de verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Maandag zorgden opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump al voor enige opluchting bij investeerders in de slotfase van de beurshandel. Volgens Trump wil Iran "heel graag" een deal sluiten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.
4 uur geleden