ING: Nederlandse economie groeit volgend jaar met 3,6 procent
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit in 2022 met 3,6 procent. Dat verwacht ING. Het aantrekken van de vraag naar diensten draagt naar verwachting bij aan dat groeicijfer. Voor dit jaar wordt gerekend op een plus van 4,4 procent.
ING verwacht dat de opleving van het coronavirus en de daaraan gerelateerde beperkende maatregelen van de overheid de opleving van de economie zullen remmen. "Dit is het belangrijkste risico bij de groeiverwachtingen, zeker met de ontwikkelingen van nieuwe varianten van het virus", zegt econoom Marcel Klok van ING in een toelichting.
Ook kampt Nederland met problemen in de toeleveringsketen, waar ook de rest van de wereld mee te maken heeft. Daarnaast is sprake van krapte op de arbeidsmarkt.
Inkomen
ING verwacht dat de Nederlandse economie volgend jaar groeit naar een niveau dat ruim 4 procent boven dat van 2019 ligt. De meeste bedrijfstakken zullen dan groter zijn dan voor corona. Dat geldt niet voor de zwaar door de coronacrisis getroffen horeca, luchtvaart en reisbranche.
Het reële inkomen van het gemiddelde werkende huishouden zal naar verwachting ongeveer gelijk zijn aan dit jaar. Dat komt door de hoog blijvende inflatie door hogere prijzen van gas, elektriciteit en brandstof. ING denkt dat de inflatie in de tweede helft van het jaar weer onder de 2 procent duikt, "als de invloed van energie kleiner is".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Amerikaanse olie is met ongeveer 17 procent gedaald na het bericht van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij de aanvallen op Iran voor twee weken opschort. Een vat West Texas Intermediate (WTI), de Amerikaanse benchmark, kostte dinsdagavond (Amerikaanse tijd) minder dan 95 dollar, meldt zakenzender CNBC. Eerder dinsdag was de prijs nog ruim 117 dollar.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.
10 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
10 uur geleden