Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING: na 20 jaar weer minder omzet supermarkten door tabaksverbod

ING: na 20 jaar weer minder omzet supermarkten door tabaksverbod

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse supermarkten zien hun omzet dit jaar voor het eerst in twintig jaar krimpen als gevolg van het tabaksverbod dat per 1 juli inging, staat in een sectorrapport van ING. Naar verwachting komt de krimp uit op 1,5 procent en verliezen de supers ongeveer 1,7 miljard euro aan omzet. Consumenten halen hun rookwaren voortaan bij shops van tankstations, tabaks- en gemakzaken en winkels over de grens, voorzien de economen.

Zij zien het verder nog somberder in voor veel winkeliers in winkelstraten, die groeiende concurrentie ondervinden van groothandelaren die online rechtstreeks aan consumenten verkopen. Slechts een kwart van de winkeliers kan gestegen kosten volledig of grotendeels doorberekenen aan de consument. Vooral modewinkels in het middensegment hebben het zwaar door concurrentie van goedkopere ketens als Primark en H&M, de tweedehandsmarkt en goedkope Chinese online-retailers als Shein en Temu.

"De levensvatbaarheid van een toenemend aantal winkels komt door deze ontwikkelingen verder onder druk te staan. Het is dan ook geen verrassing dat de faillissementen sinds vorig jaar oplopen", aldus ING. De bank verwacht dat het aantal bedrijfsbeƫindigingen en faillissementen in de detailhandel dit jaar hoger uitvalt dan in 2023.

ING verwacht dat de omzet van de totale detailhandel dit jaar met 2 procent groeit. De verkopen van onlinezaken stijgen naar verwachting met 8 procent.

Meer uit Financieel

Nvidia steekt 5 miljard dollar in Intel voor samenwerking

SANTA CLARA (ANP) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.

22 minuten geleden
ExxonMobil schort plannen voor plasticrecycling in Rotterdam op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.

22 minuten geleden
Studie: 290 miljard schade Duitse economie door cyberaanvallen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.

1 uur geleden
Arbeidsinspectie legt Gelders uitzendbureau twee maanden stil

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.

2 uur geleden
Duitse toezichthouder keurt overname eigenaar MediaMarkt goed

BONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.

3 uur geleden
ACM begint onderzoek naar prijzen voor producten in supermarkten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.

3 uur geleden
Grotere inzet vertrouwenspersonen op werkvloer, volgens Arbo Unie

NIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.

3 uur geleden