ING koploper in licht herstellende AEX na koopadvies
AMSTERDAM (ANP) - ING was donderdag de sterkste stijger in de AEX-index, die een voorzichtig herstel liet zien na de recente zware koersverliezen. De bank werd door analisten van Morgan Stanley op de kooplijst gezet. Olie- en gasconcern Shell daalde daarentegen licht na de aankondiging dat topman Ben van Beurden aan het einde van dit jaar terugtreedt. Hij wordt opgevolgd door Wael Sawan, die momenteel leidinggeeft aan de activiteiten van Shell op het gebied van gas en duurzame energie.
De stemming op de aandelenmarkten bleef verder terughoudend. Dat komt vooral door de vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente volgende week opnieuw flink zal verhogen na het teleurstellende inflatiecijfer van de Verenigde Staten over augustus. Ook de Europese energiecrisis houdt de markten in de greep. De gasprijs ging donderdag verder omhoog, na de forse opmars een dag eerder die volgde op de plannen van de Europese Commissie om in te grijpen op de energiemarkt.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent hoger op 681,92 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 933,98 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen klommen tot 0,6 procent. Parijs daalde 0,2 procent.
Kopgroep
Naast ING (plus 4,3 procent) stond zorgtechnologiebedrijf Philips in de kopgroep met een winst van 2 procent. Ook verzekeraar Aegon (plus 1,3 procent) behoorde tot de winnaars. Speciaalchemiebedrijf DSM en supermarktconcern Ahold Delhaize sloten de rij met minnen tot 0,7 procent. Shell verloor 0,3 procent.
In de MidKap stond koffieconcern JDE Peet's onderaan met een verlies van 3,5 procent. Analisten van JPMorgan verlaagden het advies voor de eigenaar van Douwe Egberts. ABN AMRO ging aan kop met een plus van 2,6 procent. Laadpalenmaker Alfen (min 1,5 procent) maakte bekend dat zijn aandeel per 19 september wordt opgenomen in de belangrijke Stoxx Europe 600-index.
Beursnotering
Het lege beurshuis DCAC klom 2 procent. De Deense beleggingsbank Saxo Bank onderzoekt of het via deze zogeheten spac een beursnotering op het Damrak kan krijgen.
In Stockholm zakte Hennes & Mauritz 1,4 procent, na tegenvallende omzetcijfers over de periode juni tot en met augustus. De herfstcollecties van de Zweedse kledingketen kenden echter een betere start dan vorig jaar.
De euro stond op 0,9993 dollar, tegen 0,9998 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 88,17 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 93,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
8 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
9 uur geleden