ING keurt actie Extinction Rebellion in Rijksmuseum af
AMSTERDAM (ANP) - Bankconcern ING keurt de actie van Extinction Rebellion vrijdag in het Rijksmuseum in Amsterdam af. "Als ze in dialoog willen, kan dat prima met ING", zei een woordvoerder van de bank vrijdag.
Tijdens de opening van de Frans Hals-tentoonstelling gingen actievoerders van Extinction Rebellion vrijdag met bewerkte schilderijen voor kunstwerken staan. De beweging hield de actie uit protest tegen de sponsorrelatie van het museum met ING, die volgens de klimaatactivisten de grootste Nederlandse financier van de klimaat- en ecologische crisis is.
De eisen van Extinction Rebellion om direct uit fossiele brandstoffen te stappen, noemt de woordvoerder van ING te radicaal en onrealistisch. De bank ziet klimaatverandering volgens de woordvoerder als een van 's werelds grootste uitdagingen. "Daarom hebben we al veel stappen ondernomen en zullen we dat blijven doen."
Volgens de zegsman hebben ING en Extinction Rebellion hetzelfde doel; het tegengaan van klimaatverandering. "Maar we verschillen van mening over hoe we dat het beste kunnen tegengaan."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
2 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
3 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
5 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
12 uur geleden