Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING in staartgroep rode AEX na resultaten

ING in staartgroep rode AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ING behoorde vrijdag tot de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. Het financiële concern zag de winst in het eerste kwartaal ruimschoots halveren als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Afgezien van de impact van het conflict wist ING volgens topman Steven van Rijswijk wel goede zaken te doen in de voorbije periode. De stemming op het Damrak was verder negatief na de koersval op Wall Street, waar de inflatievrees weer oplaaide.

ING zakte 2 procent. Vanwege het conflict heeft de bank 834 miljoen euro opzijgezet voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. Onder de streep bleef door die forse ingreep maar 429 miljoen euro aan winst over, tegen iets meer dan 1 miljard euro een jaar eerder. ING profiteerde wel van de oplopende rente op de financiële markten. Ook gaat de bank voor 380 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent lager op 691,34 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 1011,71 punten. De beurzen in Londen en Parijs zakten tot 1 procent. De DAX in Frankfurt verloor 0,6 procent na een sterker dan verwachte daling van de Duitse industriële productie in maart.

Adyen

Fintechbedrijf Adyen sloot de rij in de AEX met een min van 3,7 procent. Chipbedrijf Besi voerde de schaarse stijgers aan met een plus van 0,7 procent. Just Eat Takeaway (min 2,1 procent) ging verder omlaag. De maaltijdbezorger raakte de afgelopen twee dagen al zo'n 20 procent aan waarde kwijt na kritiek van aandeelhouders op het moederbedrijf van Thuisbezorgd.

In de MidKap daalde Eurocommercial Properties 0,7 procent. De investeerder in winkelvastgoed zag de resultaten in het eerste kwartaal stijgen. Ook roestvrijstaalproducent Aperam (min 1,8 procent) kwam met cijfers.

In Frankfurt zakte Adidas bijna 4 procent. Het Duitse sportmerk had afgelopen kwartaal last van coronalockdowns in Vietnam. Die zorgden voor problemen in de toeleveringsketen. Ook in China liep de vraag terug door lockdownmaatregelen. Om die reden heeft Adidas zijn verwachtingen voor dit jaar naar beneden bijgesteld.

IAG

IAG verloor bijna 6 procent in Londen. Het moederbedrijf van British Airways en Iberia wist het verlies in het eerste kwartaal minder sterk terug te dringen dan analisten hadden gehoopt. Het concern verwacht dit jaar wel weer winstgevend te zijn. IAG verlaagde wel de capaciteit voor dit jaar als gevolg van personeelstekorten op de Londense luchthaven Heathrow.

De euro was 1,0492 dollar waard, tegen 1,0506 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent tot 109,10 dollar. Brent-olie werd 0,8 procent duurder op 111,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Facebook-moeder Meta boekt flink meer winst en omzet

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.

6 uur geleden
Beurzen New York gemengd na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.

6 uur geleden
Federal Reserve houdt rente onveranderd ondanks kritiek Trump

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.

6 uur geleden
Tata Motors neemt Italiaanse truckbouwer Iveco over

TURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.

6 uur geleden
Nieuwe topman voor autoconcern Renault

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.

6 uur geleden
Airbus levert minder vliegtuigen af in eerste jaarhelft

PARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.

10 uur geleden
Veel meer tijd voor UWV om bezwaren te behandelen

ROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.

10 uur geleden