Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING in kopgroep van voorzichtig herstellende AEX

ING in kopgroep van voorzichtig herstellende AEX

AMSTERDAM (ANP) - ING behoorde woensdag tot de sterkste stijgers in de Amsterdamse AEX-index, die een voorzichtig herstel liet zien. De beurshandel staat vooral in het teken van de centrale banken. Zo houdt Europese Centrale Bank een spoedvergadering vanwege de verkoopgolf en onrust op de obligatiemarkten.

De rentes op staatsobligaties zijn sinds de rentevergadering van de ECB van vorige week namelijk hard opgelopen. Het renteverschil tussen Duitse obligaties en schuldpapier uit de zuidelijke eurolanden, zoals Italië, is daarbij gestegen tot het hoogste niveau in meer dan twee jaar.

Daarnaast wordt gewacht op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting na het slot van de Europese beurshandel het rentetarief in de Verenigde Staten verhogen met 0,75 procentpunt. Dat zou de grootste verhoging zijn sinds 1994. Eerder werd nog gerekend op een rentestap van een half procentpunt, maar de hoge inflatie dwingt de Fed waarschijnlijk tot een hardere ingreep.

MidKap

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 655,26 punten. Dinsdag sloot de graadmeter op het laagste niveau van dit jaar. De MidKap klom 0,9 procent tot 935,97 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,1 procent. Meevallende economische cijfers uit China boden enige steun aan de beurshandel. De winkelverkopen van het land daalden in mei minder hard dan gevreesd en de industriële productie nam onverwacht toe.

ING dikte 3 procent aan. Fintechbedrijf Adyen, verzekeraar NN Group en zorgtechnologiebedrijf Philips stegen rond de 2 procent. Chipbedrijf Besi, dat een beleggersdag houdt, won 1,1 procent. Olie- en gasconcern Shell voerde de schaarse dalers aan met een verlies van 1,7 procent.

Kunstmestproducent

In de MidKap won OCI 0,1 procent. De kunstmestproducent gaat zijn ammoniakterminal in de Rotterdamse haven uitbreiden. Daarmee wil het bedrijf vooruitlopen op een vergroening van de economie. Ammoniak zou namelijk als groene brandstof voor de scheepvaart kunnen dienen.

Vivoryon klom 1,8 procent. Het Duitse biotechbedrijf zag het nettoverlies in het eerste kwartaal verder oplopen tot 6,4 miljoen euro. Het bedrijf gaf meer uit aan onderzoek en ontwikkeling en heeft naar eigen zeggen goede vooruitgang geboekt met de ontwikkeling van zijn behandelingen tegen Alzheimer.

De euro was 1,0478 dollar waard, tegen 1,0416 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 118,82 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 121,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Techbedrijven winnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.

20 minuten geleden
AI-bedrijven kunnen modellen niet beheersen, zegt klokkenluider

NEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.

1 uur geleden
Brussel wijst Poolse miljoenensteun voor truckfabrikant MAN af

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.

2 uur geleden
Bloomberg: Trump komt met nieuw plan voor lagere dieselprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

3 uur geleden
AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

5 uur geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

5 uur geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

5 uur geleden