Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING in kopgroep AEX, biotechbedrijf Vivoryon schiet omhoog

ING in kopgroep AEX, biotechbedrijf Vivoryon schiet omhoog

AMSTERDAM (ANP) - ING behoorde dinsdag tot de kopgroep in de Amsterdamse AEX-index, die wat herstel toonde na de verliesbeurt een dag eerder. De bank profiteerde van het nieuws dat grote Amerikaanse sectorgenoten weer eigen aandelen mogen inkopen en meer dividend kunnen uitkeren. Ook biotechnologiebedrijf Vivoryon werd flink hoger gezet na een licentiedeal. De snelle opmars van de Delta-variant van het coronavirus in veel landen zorgde wel voor enige terughoudendheid op de Europese aandelenmarkten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent in de plus op 733,60 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1043,74 punten. Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent. De Duitse DAX steeg 0,9 procent.

ING dikte 2 procent aan. Amerikaanse banken als Wells Fargo, Morgan Stanley en Bank of America gaan voor miljarden dollars aan eigen aandelen inkopen en meer dividend uitkeren om hun aandeelhouders te belonen. De stap volgt op een geslaagde stresstest van de banken, waardoor de crisisbeperkingen werden opgeheven. De Amerikaanse centrale bank legde de banken in 2020 beperkingen op om voldoende kapitaal aan te houden om grote schokken aan te kunnen.

ArcelorMittal

ArcelorMittal was de sterkste stijger in de AEX met een winst van dik 2 procent. Analisten van Deutsche Bank schroefden het koersdoel voor de staalproducent op. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was de grootste daler in de AEX met een min van 0,8 procent.

Verzekeraar Aegon klom 1,1 procent dankzij een adviesverhoging door Mediobanca. AkzoNobel won 0,4 procent. De verfproducent neemt zijn Colombiaanse branchegenoot Grupo Orbis over. In de MidKap zakte fitnessketen Basic-Fit 1,2 procent na een adviesverlaging door Kepler Cheuvreux.

Vivoryon

Vivoryon steeg 8 procent. De biotechnoloog verwacht door een licentieovereenkomst met Simcere Pharmaceutical Group drie kwartalen langer vooruit te kunnen met zijn huidige kaspositie. De deal met Simcere richt zich op de ontwikkeling en verkoop van medicijnen tegen Alzheimer in China. Onder de deal ontvangt Vivoryon een vooruitbetaling en mogelijke mijlpaalbetalingen, die in totaal kunnen oplopen tot 565 miljoen dollar. Ook ontvangt Vivoryon royalty's op toekomstige verkopen.

Op de lokale markt won HAL 1,9 procent. De investeerder neemt een belang van 64 procent in Pro Gamers Group, een verkoper van computerapparatuur voor gamers. Het bedrijf heeft webwinkels in onder andere Duitsland, Finland, Groot-Brittannië en Australië.

De euro was 1,1908 dollar waard, tegen 1,1930 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 72,26 dollar. Brentolie daalde 0,7 procent in prijs tot 74,19 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Gladheid teistert Europese luchthavens

BOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.

19 minuten geleden
ECB steunt solidariteitsverklaring Fed-voorzitter Jerome Powell

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.

21 minuten geleden
Bloomberg: centrale banken werken aan steunverklaring voor Powell

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken wereldwijd werken aan een gezamenlijke steunverklaring voor de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Dat meldt een bron aan persbureau Bloomberg. Het zou een signaal van solidariteit aan Powell zijn na de dagvaarding waarmee de regering-Trump volgens de Federal Reserve de onafhankelijkheid van het instituut wil aanvallen.

57 minuten geleden
Rijksambtenaren bereiden acties voor om cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigen FNV en CNV aan. De vakbonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.

2 uur geleden
AEX-index zet verdere stap richting historische 1000 puntengrens

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend en zette daarmee de opmars richting het historische niveau van 1000 punten voort. Maandag eindigde de Amsterdamse hoofdindex al op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi. Ook op Wall Street scherpten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index de recordstanden verder aan, ondanks zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

2 uur geleden
Taiwan: brede overeenstemming met VS over handelsdeal

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Taiwan zegt dat er met de Verenigde Staten "brede overeenstemming" is over een handelsdeal. Daarbij gaan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit Taiwan omlaag en zou het Taiwanese chipconcern TSMC nog meer gaan investeren in chipproductie in de VS.

2 uur geleden
Natuurrampen veroorzaakten 224 miljard dollar schade in 2025

MÜNCHEN (ANP) - Natuurrampen hebben vorig jaar voor 224 miljard dollar aan schade gezorgd, meldt herverzekeraar Munich Re. Omgerekend is dat zo'n 192 miljard euro. Dat is lager dan een jaar eerder, toen de schade als gevolg van natuurrampen 368 miljard dollar bedroeg.

2 uur geleden