ING: huizenprijzen in de lift, eind volgend jaar 4 procent hoger
AMSTERDAM (ANP) - De prijzen van koopwoningen liggen aan het einde van 2024 gemiddeld 4 procent hoger dan nu. Die inschatting maakt ING. Daarmee komen de huizenprijzen volgens de bank weer op het niveau van de prijspiek die medio 2022 werd gemeten.
De huizenprijzen lieten de afgelopen maanden ook al een stijging zien. ING schrijft dat toe aan gestegen lonen en de aanhoudende krapte op de huizenmarkt. Volgens de bank is de betaalbaarheid van een woning door hogere lonen verbeterd, waardoor kopers bereid zijn meer te betalen dan voorheen. Ook leiden hogere brutolonen tot hogere hypotheken.
Maar tegelijkertijd is er relatief weinig aanbod, terwijl er veel vraag is. Zo werden er volgens ING de afgelopen kwartalen weinig woningen te koop gezet en loopt ook het aantal nieuw gebouwde woningen terug.
Deze ontwikkelingen leiden tot de verwachting van ING dat de huizenprijzen verder zullen stijgen. Zo denkt de bank dat de lonen verder stijgen en de krapte aanhoudt en mogelijk zelfs nog iets toeneemt.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde deze week dat koopwoningen in oktober weer duurder zijn geworden in vergelijking met september. Het ging om een gemiddelde stijging van 0,7 procent. Ten opzichte van oktober 2022 lagen de huizenprijzen 2,3 procent lager.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
46 minuten geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
7 uur geleden