ING: huizenprijzen in de lift, eind volgend jaar 4 procent hoger
AMSTERDAM (ANP) - De prijzen van koopwoningen liggen aan het einde van 2024 gemiddeld 4 procent hoger dan nu. Die inschatting maakt ING. Daarmee komen de huizenprijzen volgens de bank weer op het niveau van de prijspiek die medio 2022 werd gemeten.
De huizenprijzen lieten de afgelopen maanden ook al een stijging zien. ING schrijft dat toe aan gestegen lonen en de aanhoudende krapte op de huizenmarkt. Volgens de bank is de betaalbaarheid van een woning door hogere lonen verbeterd, waardoor kopers bereid zijn meer te betalen dan voorheen. Ook leiden hogere brutolonen tot hogere hypotheken.
Maar tegelijkertijd is er relatief weinig aanbod, terwijl er veel vraag is. Zo werden er volgens ING de afgelopen kwartalen weinig woningen te koop gezet en loopt ook het aantal nieuw gebouwde woningen terug.
Deze ontwikkelingen leiden tot de verwachting van ING dat de huizenprijzen verder zullen stijgen. Zo denkt de bank dat de lonen verder stijgen en de krapte aanhoudt en mogelijk zelfs nog iets toeneemt.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde deze week dat koopwoningen in oktober weer duurder zijn geworden in vergelijking met september. Het ging om een gemiddelde stijging van 0,7 procent. Ten opzichte van oktober 2022 lagen de huizenprijzen 2,3 procent lager.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
57 minuten geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
2 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
17 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
19 uur geleden