ING: huizenprijzen in de lift, eind volgend jaar 4 procent hoger
AMSTERDAM (ANP) - De prijzen van koopwoningen liggen aan het einde van 2024 gemiddeld 4 procent hoger dan nu. Die inschatting maakt ING. Daarmee komen de huizenprijzen volgens de bank weer op het niveau van de prijspiek die medio 2022 werd gemeten.
De huizenprijzen lieten de afgelopen maanden ook al een stijging zien. ING schrijft dat toe aan gestegen lonen en de aanhoudende krapte op de huizenmarkt. Volgens de bank is de betaalbaarheid van een woning door hogere lonen verbeterd, waardoor kopers bereid zijn meer te betalen dan voorheen. Ook leiden hogere brutolonen tot hogere hypotheken.
Maar tegelijkertijd is er relatief weinig aanbod, terwijl er veel vraag is. Zo werden er volgens ING de afgelopen kwartalen weinig woningen te koop gezet en loopt ook het aantal nieuw gebouwde woningen terug.
Deze ontwikkelingen leiden tot de verwachting van ING dat de huizenprijzen verder zullen stijgen. Zo denkt de bank dat de lonen verder stijgen en de krapte aanhoudt en mogelijk zelfs nog iets toeneemt.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde deze week dat koopwoningen in oktober weer duurder zijn geworden in vergelijking met september. Het ging om een gemiddelde stijging van 0,7 procent. Ten opzichte van oktober 2022 lagen de huizenprijzen 2,3 procent lager.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
8 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
10 uur geleden