Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING hard onderuit in AEX, Shell stijgt na resultaten

ING hard onderuit in AEX, Shell stijgt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ING was donderdag veruit de grootste daler in de AEX-index op het Damrak. De bank verdubbelde de nettowinst in 2023 bijna dankzij de hogere rentes. Daardoor kon het concern hogere marges maken over bijvoorbeeld spaargeld. ING maakte onlangs echter al bekend minder afhankelijk te willen worden van rente-inkomsten, omdat de bank verwacht dat de flink gestegen rente weer gaat dalen. Voor dit jaar rekent ING dan ook op lagere rente-inkomsten. Het aandeel kelderde ruim 8 procent. Concurrent ABN AMRO ging mee omlaag en verloor dik 3 procent.

Olie- en gasconcern Shell zag de winst in 2023 ruimschoots halveren. In 2022 boekte het concern nog een recordwinst van dik 42 miljard dollar dankzij de hoge prijzen van olie en gas door de oorlog in Oekraïne. Shell boekte desondanks meer winst dan verwacht. Ook kondigde het bedrijf een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 3,5 miljard dollar om aandeelhouders te belonen. Het aandeel won 0,9 procent.

De grote banken BNP Paribas en Deutsche Bank kwamen ook met cijfers, die gemengd werden ontvangen. In Frankfurt won Deutsche Bank dik 1 procent. De Duitse bank gaat voor 675 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen en schrapt 3500 banen om kosten te besparen. De Franse bank BNP Paribas kelderde 8,6 procent in Parijs, na een flinke winstdaling in het vierde kwartaal.

Rentebesluit VS

Beleggers verwerkten ook nog het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank liet zoals verwacht de rente onveranderd. Wel gaf de Fed aan open te staan voor een renteverlaging, al lijkt daar niet veel haast bij. De Fed wil eerst meer vertrouwen hebben dat de inflatie "zich duurzaam in de richting van 2 procent beweegt" voordat de leenkosten omlaag kunnen.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel een fractie hoger op 818,58 punten. De MidKap zakte 0,9 procent tot 891,39 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,8 procent.

Verkoop Knab

Chipbedrijf ASMI was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 2 procent. Telecomconcern KPN klom 1,8 procent dankzij een koopadvies door de Amerikaanse zakenbank Citi. ASR won 0,8 procent. De verzekeraar verkoopt onlinebank Knab aan de Oostenrijkse bank BAWAG voor 510 miljoen euro. ASR kreeg Knab in handen na de overname van de Nederlandse activiteiten van branchegenoot Aegon.

De euro was 1,0781 dollar waard, tegen 1,0849 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 75,71 dollar per vat. Een vat Brentolie kostte 0,1 procent minder op 80,44 dollar.

Meer uit Financieel

Techbeleggers Wall Street krijgen hoogtevrees, CoreWeave keldert

NEW YORK (ANP) - Op Wall Street staken dinsdag opnieuw zorgen over de hoge waarderingen van techaandelen de kop op. Dit was mede het gevolg van een neerwaartse bijstelling van de omzetverwachting voor dit jaar door datacenterbedrijf CoreWeave. Beleggers straften dit af met een ruim 16 procent lagere koers.

6 uur geleden
The Big Short-belegger: techbedrijven overdrijven AI-winsten

NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.

8 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen wint op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.

11 uur geleden
Chinese cryptofraudeur moet bijna 12 jaar de cel in

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.

11 uur geleden
Google doet recordinvestering van 5,5 miljard euro in Duitsland

BERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.

11 uur geleden
China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

12 uur geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

16 uur geleden