ING gaat meer klanten compenseren voor te veel betaalde rente
AMSTERDAM (ANP) - ING gaat na een uitspraak bij klachteninstituut Kifid meer klanten compenseren die eerder te veel betaalden voor hun consumptieve krediet. Het gaat om een kwestie die enkele jaren terug speelde en waarvoor ING al 255 miljoen euro apart had gezet.
Destijds besloot ING alleen de te veel betaalde variabele rente boven een bedrag van 50 euro te vergoeden. Maar de geschillencommissie van het Kifid zag in november vorig jaar geen reden voor zo'n drempel. Daarom verruimt de bank zijn compensatieregeling nu en krijgen ook klanten bij wie het te veel betaalde bedrag onder de 50 euro uitkomt een vergoeding.
"Klanten op wie dit betrekking heeft, ontvangen dit jaar nog de compensatie op de betaalrekening", laat een woordvoerster weten. Hoeveel mensen het precies betreft en welk bedrag met de extra compensatie is gemoeid, wil ze niet zeggen. Wel benadrukt de zegsvrouw dat de extra vergoedingen nog passen binnen het geld dat ING hiervoor in 2021 en 2022 beschikbaar had gemaakt.
Meerdere banken volgden met hun rentes eerder niet genoeg de marktrente. Onder meer ABN AMRO en Rabobank zijn enkele jaren terug eveneens met brede compensatieregelingen gekomen, voor in totaal honderdduizenden gedupeerden. Daarmee waren honderden miljoenen euro's gemoeid.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.
1 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
2 uur geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
8 uur geleden