Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING en techbedrijven houden AEX in het rood

ING en techbedrijven houden AEX in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Na het sterke koersherstel van een dag eerder waren het ING, dat met cijfers kwam, en techbedrijven als Adyen, ASML, Besi en ASMI die de graadmeter in het rood trokken. Verlichtingsproducent Signify en bierbrouwer Heineken stonden bij de winnaars. Bij Heineken kwam dat omdat branchegenoot AB InBev sterke resultaten presenteerde.

ING zakte 0,7 procent in de AEX ondanks beter dan verwachte resultaten van het concern. De bank merkte met name in Duitsland en Belgiƫ een duidelijk toename van de vraag naar beleggingsproducten, nu de spaarrentes heel erg laag zijn en geld op de spaarrekening dus vrijwel niets meer oplevert. Volgens analisten was het goede nieuws echter al in de aandelenkoers verwerkt.

Met een min van 4,4 procent was betalingsverwerker Adyen de grootste daler in de AEX. Chipbedrijven Besi, ASML en ASMI verloren tot 3,5 procent en volgden daarmee de Amerikaanse chipsector. Heineken klom 2,1 procent. Concurrent AB InBev (plus 4,8 procent in Brussel) zag de bierverkopen herstellen in het eerste kwartaal. Signify was koploper in de Amsterdamse hoofdindex met een plus van 3,3 procent.

AEX-index

De AEX-index sloot met een verlies van 0,2 procent op 712,46 punten. De MidKap steeg wel, met 0,4 procent tot 1049,58 punten. Ook elders in Europa was een wisselend beeld te zien. De beurs in Frankfurt leverde een fractie in, terwijl die in Parijs en Londen tot 0,5 procent stegen. Engelse beleggers verwerkten een rentebesluit van de Bank of England die zijn steunmaatregelen in de vorm van obligatieopkoop iets gaat verminderen.

In de MidKap zakte Air France-KLM 2,6 procent. De luchtvaartmaatschappij wordt net als sectorgenoten keihard geraakt door de coronacrisis en leed opnieuw een zwaar kwartaalverlies.

BioNTech

BioNTech verloor 10,6 procent in Frankfurt. De Duitse farmaceut die samen met Pfizer een coronavaccin heeft ontwikkeld, dreigt flink wat inkomsten te verliezen door het voorstel om patenten op coronavaccins vrij te geven. De VS scharen zich achter het plan en ook Brussel is bereid om over het voorstel te praten. Een veel forser verlies werd grotendeels goedgemaakt toen de Duitse bondskanselier Angela Merkel zich tegen het plan keerde.

De euro was 1,2054 dollar waard, tegenover 1,2002 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent in prijs tot 65,16 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 68,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index opent met verlies, chipbedrijven onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de sterke koersrally in het tweede kwartaal, die volgde op de voorlopige vredesdeal tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook wordt gewacht op de kwartaalresultaten van bedrijven, die in de komende weken naar buiten komen. Die geven mogelijk meer duidelijkheid of de aandelenkoersen van sommige bedrijven niet te hard zijn opgelopen.

1 uur geleden
Nieuw record van 21,2 miljoen passagiers voor Ryanair in juni

DUBLIN (ANP) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in juni een nieuw record geboekt bij het aantal vervoerde passagiers. In totaal stapten vorige maand 21,2 miljoen mensen aan boord van de vliegtuigen van Ryanair. Dat is een stijging van 7 procent in vergelijking met een jaar eerder.

1 uur geleden
FT: OpenAI stelt voor regering-Trump 5 procent belang te geven

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft voorgesteld om de Amerikaanse overheid een belang van 5 procent te geven in de ChatGPT-maker. Dat meldt de Financial Times op basis van ingewijden. Het zou onderdeel zijn van een plan om goede verhoudingen met de regering van president Donald Trump te waarborgen.

2 uur geleden
Zuid-Koreaanse beurs hard omlaag door uitverkoop chipbedrijven

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurs in Zuid-Korea ging donderdag hard omlaag na de sterke opmars in het tweede kwartaal. Vooral de grote chipbedrijven stonden onder druk door zorgen over de winstgevendheid van de enorme investeringen van bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) op de langere termijn. Dat wakkerde de bezorgdheid aan dat de door AI gedreven rally te ver en te snel is gegaan.

2 uur geleden
ABN AMRO: woningmarkt koelt af door hogere hypotheekrente

AMSTERDAM (ANP) - Na een sterke start van het jaar is de woningmarkt aan het afkoelen door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht hierdoor dat de huizenprijzen dit jaar met maar 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent. De groei van de inkomens en het beperkte woningaanbod stutten de prijzen wel, staat in een rapport van de bank.

10 uur geleden
Frans-Duits defensiebedrijf KNDS stelt beursgang uit

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS stelt zijn beursgang uit. Het bedrijf startte eind vorige maand het traject voor een notering op de beurzen in Parijs en Frankfurt. Maar KNDS meldt woensdag van plan te zijn het proces later pas te zullen hervatten.

11 uur geleden
Wall Street sluit lager na toespraak nieuwe Fed-voorzitter

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de toespraak van de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve in Portugal. Het was de eerste keer dat Kevin Warsh als Fed-voorzitter buiten de Verenigde Staten in het openbaar sprak.

12 uur geleden