Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING en techbedrijven houden AEX in het rood

ING en techbedrijven houden AEX in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Na het sterke koersherstel van een dag eerder waren het ING, dat met cijfers kwam, en techbedrijven als Adyen, ASML, Besi en ASMI die de graadmeter in het rood trokken. Verlichtingsproducent Signify en bierbrouwer Heineken stonden bij de winnaars. Bij Heineken kwam dat omdat branchegenoot AB InBev sterke resultaten presenteerde.

ING zakte 0,7 procent in de AEX ondanks beter dan verwachte resultaten van het concern. De bank merkte met name in Duitsland en België een duidelijk toename van de vraag naar beleggingsproducten, nu de spaarrentes heel erg laag zijn en geld op de spaarrekening dus vrijwel niets meer oplevert. Volgens analisten was het goede nieuws echter al in de aandelenkoers verwerkt.

Met een min van 4,4 procent was betalingsverwerker Adyen de grootste daler in de AEX. Chipbedrijven Besi, ASML en ASMI verloren tot 3,5 procent en volgden daarmee de Amerikaanse chipsector. Heineken klom 2,1 procent. Concurrent AB InBev (plus 4,8 procent in Brussel) zag de bierverkopen herstellen in het eerste kwartaal. Signify was koploper in de Amsterdamse hoofdindex met een plus van 3,3 procent.

AEX-index

De AEX-index sloot met een verlies van 0,2 procent op 712,46 punten. De MidKap steeg wel, met 0,4 procent tot 1049,58 punten. Ook elders in Europa was een wisselend beeld te zien. De beurs in Frankfurt leverde een fractie in, terwijl die in Parijs en Londen tot 0,5 procent stegen. Engelse beleggers verwerkten een rentebesluit van de Bank of England die zijn steunmaatregelen in de vorm van obligatieopkoop iets gaat verminderen.

In de MidKap zakte Air France-KLM 2,6 procent. De luchtvaartmaatschappij wordt net als sectorgenoten keihard geraakt door de coronacrisis en leed opnieuw een zwaar kwartaalverlies.

BioNTech

BioNTech verloor 10,6 procent in Frankfurt. De Duitse farmaceut die samen met Pfizer een coronavaccin heeft ontwikkeld, dreigt flink wat inkomsten te verliezen door het voorstel om patenten op coronavaccins vrij te geven. De VS scharen zich achter het plan en ook Brussel is bereid om over het voorstel te praten. Een veel forser verlies werd grotendeels goedgemaakt toen de Duitse bondskanselier Angela Merkel zich tegen het plan keerde.

De euro was 1,2054 dollar waard, tegenover 1,2002 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent in prijs tot 65,16 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 68,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

AMSTERDAM (ANP) - Energiebedrijf Vattenfall gaat een proef doen in Noord-Brabant en Limburg waarbij openbare laadplekken niet langer uitsluitend zijn bestemd voor elektrische auto's. Op geselecteerde locaties mogen ook automobilisten met een diesel- of benzineauto parkeren, zonder risico op een boete.

1 uur geleden
Duitse autofabrikant BMW schrapt 8000 banen, zeggen bronnen

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse autofabrikant BMW gaat 8000 banen schrappen, melden ingewijden tegenover het Duitse persbureau DPA. De banen verdwijnen door natuurlijk personeelsverloop en een vrijwillige ontslagregeling.

1 uur geleden
Brouwers verkopen minder bier, sector 'zwaar onder druk'

DEN HAAG (ANP) - Brouwers hebben in de eerste helft van het jaar opnieuw minder bier verkocht. Volgens brancheorganisatie Nederlandse Brouwers staat de biersector "zwaar onder druk". De brouwers vrezen dat de aangekondigde verhoging van de bieraccijns per 1 januari volgend jaar de terugloop zal verergeren.

1 uur geleden
Chipbedrijf ASMI zakt op Damrak na resultaten, IMCD wint

AMSTERDAM (ANP) - ASMI behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, ondanks sterke resultaten. De chiptoeleverancier profiteerde afgelopen kwartaal opnieuw van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) en boekte een omzet van meer dan 1 miljard euro. Topman Hichem M'Saad sprak van een sterk kwartaal. Ook werd ASMI positiever over de omzet in 2027 dankzij de aanhoudende sterke orderontvangst dit jaar.

2 uur geleden
Porsche boekt fors hogere winst dankzij duurdere modellen

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Na een moeilijke periode lijkt Porsche financieel de weg omhoog weer te hebben ingezet. De winst van de sportautofabrikant uit Stuttgart steeg in de eerste jaarhelft met 34 procent tot 1,35 miljard euro.

2 uur geleden
Toyota legt productie drie fabrieken dagen stil om aardbeving

TOYOTA CITY (ANP/RTR) - Toyota legt de werkzaamheden bij drie fabrieken in het zuiden van Japan tot vrijdag stil vanwege de zware aardbeving van dinsdag. Dat besluit heeft het autoconcern woensdag genomen, amper enkele uren nadat de dinsdag al gestaakte productie juist weer was hervat. Toyota wil de tijd nemen om de gevolgen voor leveranciers en logistiek te beoordelen.

2 uur geleden
ING: helft nieuwe auto's in 2027 elektrisch door nieuwe regels

AMSTERDAM (ANP) - Volgend jaar is naar verwachting voor het eerst meer dan de helft van alle nieuw verkochte auto's volledig elektrisch, denken economen van ING. Het grootste deel van deze nieuwe autoverkoop gaat naar zakelijke rijders, omdat steeds meer grote bedrijven werknemers met een leaseauto verplichten om elektrisch te rijden.

3 uur geleden