Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING en chipbedrijven drukken AEX in het rood

ING en chipbedrijven drukken AEX in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index gaf donderdag terrein prijs na het sterke koersherstel een dag eerder. Beleggers kregen opnieuw een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten te verwerken. Op het Damrak werd ING lager gezet na een handelsbericht. Ook de chipbedrijven gingen omlaag. Bierbrouwer Heineken wist daarentegen mee te liften op de sterke resultaten van concurrent AB InBev en behoorde tot de sterkste stijgers.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent in het rood op 710,82 punten. De hoofdindex won woensdag nog 2,5 procent. De MidKap daalde een fractie tot 1045,68 punten. Frankfurt en Parijs verloren 0,1 procent. Londen bleef vrijwel vlak in afwachting van het rentebesluit van de Bank of England.

ING zakte 1,8 procent in de AEX ondanks beter dan verwachte resultaten van het concern. De bank merkte met name in Duitsland en België een duidelijk toename van de vraag naar beleggingsproducten, nu de spaarrentes heel erg laag zijn en geld op de spaarrekening dus vrijwel niets meer oplevert. Volgens analisten was het goede nieuws echter al in de aandelenkoers verwerkt.

Air France-KLM

Ook ArcelorMittal (min 0,5 procent) ging omlaag, terwijl het staalconcern naar eigen zeggen het sterkste kwartaal in tien jaar tijd achter de rug heeft. De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML zakten tot bijna 3 procent in navolging van de koersverliezen in de Amerikaanse chipsector. Heineken klom 2 procent. Concurrent AB InBev (plus 4,5 procent) zag de bierverkopen herstellen in het eerste kwartaal. De grootste brouwer ter wereld krijgt ook een nieuwe topman.

In de MidKap zakte Air France-KLM dik 2 procent. De luchtvaartmaatschappij wordt net als sectorgenoten keihard geraakt door de coronacrisis en leed opnieuw een zwaar kwartaalverlies. Topman Benjamin Smith sprak wel de hoop uit dat vaccinatieprogramma's en de invoering van reispassen ervoor zullen zorgen dat het vliegverkeer weer op gang komt.

BioNTech

BioNTech kelderde 17 procent in Frankfurt. De Duitse farmaceut die samen met Pfizer een coronavaccin heeft ontwikkeld, dreigt flink wat inkomsten te verliezen door het voorstel om patenten op coronavaccins vrij te geven. De VS scharen zich achter het plan en ook Brussel is bereid om over het voorstel te praten. Ontwikkelingslanden vinden al langer dat de vaccins niet beschermd zouden moeten worden, zodat ook minder rijke landen hun bevolking sneller kunnen vaccineren tegen het coronavirus.

De euro was 1,2049 dollar waard, tegenover 1,2002 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent in prijs tot 65,31 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 68,69 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rechter legt Meta miljoenenboete op om schade aan kinderen

SANTA FE (ANP) - Meta moet in de Amerikaanse staat New Mexico 567 miljoen dollar (ongeveer 492 miljoen euro) betalen en zijn platformen Facebook en Instagram veiliger maken voor jonge gebruikers. Het bedrag komt bovenop een eerder opgelegde schadevergoeding van 375 miljoen dollar.

49 minuten geleden
Wall Street sluit lager, Sandisk en Western Digital bij dalers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De chipbedrijven Sandisk en Western Digital stonden bij de verliezers op Wall Street in navolging van de publicatie van kwartaalcijfers. De olieprijzen gingen juist omhoog. Beleggers keken ook uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport van de overheid dat vrijdag naar buiten komt.

6 uur geleden
Amerikaanse import Saudische olie gezakt naar nul vaten in juli

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De import van olie uit Saudi-Arabië door de Verenigde Staten is in de maand juli gedaald naar nul vaten door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz, aldus persbureau Bloomberg na cijfers van het Amerikaanse energieministerie. Het is volgens Bloomberg voor het eerst sinds 1985 dat over een volledige maand geen enkel vat Saudische olie is geïmporteerd in de VS.

7 uur geleden
FNV bezorgd om werknemers na uitstel van betaling Babboe-moeder

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV zegt zich grote zorgen te maken over het uitstel van betaling van Accell, het moederbedrijf van fietsmerken als Babboe en Batavus. Woensdag meldde de internationale fietsfabrikant met hoofdkantoor in Amsterdam dat het uitstel is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten. Dit brengt voor de 234 werknemers in Nederland grote onzekerheid met zich mee over hun baan, inkomen en toekomst, aldus de grootste vakbond van Nederland.

10 uur geleden
Plusje voor AEX-index, SBM Offshore fors hoger na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een plusje gesloten. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was de maritieme oliedienstverlener SBM Offshore een sterke stijger na goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.

11 uur geleden
ING waarschuwt klanten voor datalek bij logistieke partner

AMSTERDAM (ANP) - ING meldt dat een deel van zijn klanten mogelijk is geraakt door een datalek bij een logistieke partner. Het gaat volgens de bank om een groep klanten die met gespaarde punten bij ING een fysiek product heeft besteld dat is thuisbezorgd, bijvoorbeeld een koffer of barbecue. Bankrekeningen, betaalgegevens, spaargelden, financiële gegevens of inloggegevens van klanten en de systemen van ING zouden er niet bij betrokken zijn.

12 uur geleden
Investeerder Apollo neemt Britse vliegmaatschappij easyJet over

LONDEN (ANP) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet wordt overgenomen door de Amerikaanse investeringsmaatschappij Apollo Global Management voor een bedrag van 5,7 miljard pond, omgerekend ruim 6,6 miljard euro. Apollo betaalt 7,15 pond per aandeel in contanten voor easyJet.

12 uur geleden