ING en chipbedrijven drukken AEX in het rood
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index gaf donderdag terrein prijs na het sterke koersherstel een dag eerder. Beleggers kregen opnieuw een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten te verwerken. Op het Damrak werd ING lager gezet na een handelsbericht. Ook de chipbedrijven gingen omlaag. Bierbrouwer Heineken wist daarentegen mee te liften op de sterke resultaten van concurrent AB InBev en behoorde tot de sterkste stijgers.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent in het rood op 710,82 punten. De hoofdindex won woensdag nog 2,5 procent. De MidKap daalde een fractie tot 1045,68 punten. Frankfurt en Parijs verloren 0,1 procent. Londen bleef vrijwel vlak in afwachting van het rentebesluit van de Bank of England.
ING zakte 1,8 procent in de AEX ondanks beter dan verwachte resultaten van het concern. De bank merkte met name in Duitsland en België een duidelijk toename van de vraag naar beleggingsproducten, nu de spaarrentes heel erg laag zijn en geld op de spaarrekening dus vrijwel niets meer oplevert. Volgens analisten was het goede nieuws echter al in de aandelenkoers verwerkt.
Air France-KLM
Ook ArcelorMittal (min 0,5 procent) ging omlaag, terwijl het staalconcern naar eigen zeggen het sterkste kwartaal in tien jaar tijd achter de rug heeft. De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML zakten tot bijna 3 procent in navolging van de koersverliezen in de Amerikaanse chipsector. Heineken klom 2 procent. Concurrent AB InBev (plus 4,5 procent) zag de bierverkopen herstellen in het eerste kwartaal. De grootste brouwer ter wereld krijgt ook een nieuwe topman.
In de MidKap zakte Air France-KLM dik 2 procent. De luchtvaartmaatschappij wordt net als sectorgenoten keihard geraakt door de coronacrisis en leed opnieuw een zwaar kwartaalverlies. Topman Benjamin Smith sprak wel de hoop uit dat vaccinatieprogramma's en de invoering van reispassen ervoor zullen zorgen dat het vliegverkeer weer op gang komt.
BioNTech
BioNTech kelderde 17 procent in Frankfurt. De Duitse farmaceut die samen met Pfizer een coronavaccin heeft ontwikkeld, dreigt flink wat inkomsten te verliezen door het voorstel om patenten op coronavaccins vrij te geven. De VS scharen zich achter het plan en ook Brussel is bereid om over het voorstel te praten. Ontwikkelingslanden vinden al langer dat de vaccins niet beschermd zouden moeten worden, zodat ook minder rijke landen hun bevolking sneller kunnen vaccineren tegen het coronavirus.
De euro was 1,2049 dollar waard, tegenover 1,2002 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent in prijs tot 65,31 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 68,69 dollar per vat.
Meer uit Financieel
OTTAWA (ANP) - De Amerikaanse importheffingen voor Canada zullen beantwoord worden met heffingen op onder meer staal- en zuivelproducten uit de Verenigde Staten, aldus de Canadese premier Mark Carney. Vrijdagavond laat klapten de onderhandelingen tussen de twee buurlanden waardoor de VS vanaf zaterdag een invoerbelasting van 50 procent hanteren voor vele Canadese producten.
3 minuten geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De directie van de Italiaanse bank Banca Generali bestudeert het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. "Hoewel momenteel een grondige analyse van de voorwaarden van het bod plaatsvindt, geeft Banca Generali binnen de wettelijke termijn en volgens de voorgeschreven procedures zijn oordeel over het bod," aldus de bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een groot deel van de claims van Ben & Jerry's tegen voormalig moederbedrijf Unilever afgewezen. De ijsmaker beschuldigde Unilever ervan te proberen de maatschappelijke standpunten van het merk te onderdrukken, de raad van bestuur te ontmantelen en de financiering van de naar het merk genoemde stichting stop te zetten.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - Luxemerken als Louis Vuitton, Dior en Gucci zien hun verkopen in China steeds verder dalen, nu nieuwe strengere belastingmaatregelen van Beijing rijke consumenten ertoe aanzetten minder uit te geven. China heeft verregaande maatregelen getroffen om kapitaaluitstroom tegen te gaan en belastinginkomsten terug te halen. Dit betekent dat Chinezen veel belasting moeten betalen over vermogen en beleggingswinsten in het buitenland.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Duitsland is sinds de gedeeltelijke legalisering van cannabis twee jaar geleden uitgegroeid tot de grootste gereguleerde cannabismarkt van Europa, meldt de Financial Times. De import neemt sterk toe, terwijl conservatieve politici waarschuwen voor toenemende criminaliteit en gezondheidsrisico's.
8 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR/AFP) - Canada heeft de onderhandelingen met de Verenigde Staten over de importtarieven opgeschort. Beide partijen gaven elkaar de schuld van het mislukken van de onderhandelingen. Volgens premier Mark Carney is onvoldoende vooruitgang geboekt om de Canadese belangen te dienen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan, al moesten de belangrijkste beursgraadmeters op weekbasis wel verlies incasseren. Beleggers werden op de kast gejaagd door schommelende rentes op staatsleningen en onduidelijkheid over de voortgang in het Midden-Oosten. Voor de brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq kwam hiermee een einde aan een winstreeks van drie weken, terwijl de Dow-Jones voor de tweede week op rij verlies leed.
19 uur geleden