Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING en Aegon helpen AEX aan winst, Prosus hard onderuit

ING en Aegon helpen AEX aan winst, Prosus hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index boekte maandag een kleine winst dankzij forse koerswinsten van ING en Aegon. De banken en verzekeraars zaten in de lift door de verwachting dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente later deze week zal gaan verhogen om de hard oplopende inflatie aan te pakken. Techinvesteerder Prosus ging daarentegen flink onderuit door een zware verkoopgolf in de Chinese techsector.

De hoop op een doorbraak in de onderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zorgde daarbij voor voorzichtig optimisme bij beleggers. De twee landen zullen de gesprekken maandag per videoverbinding voortzetten. Ook zou de Russische president Vladimir Poetin bereid zijn om zijn Oekraïense ambtgenoot Volodimir Zelenski te ontmoeten.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent in de plus op 676,93 punten. De MidKap steeg 1,9 procent tot 1009,94 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 1,6 procent. De DAX in Frankfurt dikte 2,6 procent aan onder aanvoering van Deutsche Bank (plus 9 procent).

ING

ING, Aegon en NN Group gingen aan kop in de AEX met winsten tot 6 procent. Prosus (min 10 procent) bungelde onderaan na een zwaar koersverlies van het Chinese internetconcern Tencent, waarin de techinvesteerder een groot belang heeft. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal hangt Tencent mogelijk een recordboete boven het hoofd omdat zijn betaaldienst WeChat Pay niet zou voldoen aan de anti-witwasregels van Beijing.

ASMI klom 2,7 procent na een kleine overname. Het chipbedrijf koopt het Amerikaanse Reno Sub-Systems dat systemen levert voor de bouw van chipmachines. Branchegenoten ASML en Besi stegen tot 3 procent.

Just Eat Takeaway

Just Eat Takeaway zakte 8 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl won vrijdag nog 14 procent door geruchten dat het concern de Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub toch zou willen verkopen.

AkzoNobel won 3,6 procent. Het verfconcern houdt er rekening mee dat zijn Russische activiteiten zullen instorten vanwege de westerse sancties. Omdat Akzo er al rekening mee hield dat zijn Russische activiteiten snel uiteen zouden vallen, heeft het volgens topman Thierry Vanlancker weinig zin om te proberen zich terug te trekken uit het land. Akzo heeft vier verffabrieken in Rusland.

De olieprijzen gingen omlaag na de wilde prijsschommelingen afgelopen week. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,9 procent minder op 103,89 dollar. Brentolie werd 3,9 procent goedkoper op 108,28 dollar per vat. De euro was 1,0959 dollar waard, tegen 1,0934 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

12 minuten geleden
Consumentenbond waarschuwt voor onderzochte koptelefoons

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.

15 minuten geleden
ASML onthult vooruitgang die 50 procent meer chips kan opleveren

SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.

1 uur geleden
Beleggers Wall Street onzeker door nieuwe handelstarieven Trump

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.

1 uur geleden
Europees Parlement stelt stemming handelsdeal VS opnieuw uit

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.

1 uur geleden
Kosten wederopbouw Oekraïne lopen op tot 588 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De kosten van de wederopbouw van Oekraïne zijn bijna vier jaar na de inval van Rusland opgelopen tot 588 miljard dollar. Dat meldt de Wereldbank maandag in een rapport, in samenwerking met de Oekraïense regering, de Verenigde Naties en de Europese Commissie. Het bedrag is ruim 12 procent hoger dan een jaar geleden.

2 uur geleden
EU-handelschef en ministers G7 bijeen over nieuwe importheffingen

BRUSSEL (ANP) - Handelschef van de Europese Commissie Maroš Šefčovič komt maandag bijeen met de handelsministers van de G7-landen om de nieuwe Amerikaanse importheffingen te bespreken. President Donald Trump legde afgelopen weekend wereldwijde tarieven van 15 procent op, na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof op vrijdag. Dat leidde tot nieuwe onzekerheid.

4 uur geleden