Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING en Aegon helpen AEX aan winst, Prosus hard onderuit

ING en Aegon helpen AEX aan winst, Prosus hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index boekte maandag een kleine winst dankzij forse koerswinsten van ING en Aegon. De banken en verzekeraars zaten in de lift door de verwachting dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente later deze week zal gaan verhogen om de hard oplopende inflatie aan te pakken. Techinvesteerder Prosus ging daarentegen flink onderuit door een zware verkoopgolf in de Chinese techsector.

De hoop op een doorbraak in de onderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zorgde daarbij voor voorzichtig optimisme bij beleggers. De twee landen zullen de gesprekken maandag per videoverbinding voortzetten. Ook zou de Russische president Vladimir Poetin bereid zijn om zijn Oekraïense ambtgenoot Volodimir Zelenski te ontmoeten.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent in de plus op 676,93 punten. De MidKap steeg 1,9 procent tot 1009,94 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 1,6 procent. De DAX in Frankfurt dikte 2,6 procent aan onder aanvoering van Deutsche Bank (plus 9 procent).

ING

ING, Aegon en NN Group gingen aan kop in de AEX met winsten tot 6 procent. Prosus (min 10 procent) bungelde onderaan na een zwaar koersverlies van het Chinese internetconcern Tencent, waarin de techinvesteerder een groot belang heeft. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal hangt Tencent mogelijk een recordboete boven het hoofd omdat zijn betaaldienst WeChat Pay niet zou voldoen aan de anti-witwasregels van Beijing.

ASMI klom 2,7 procent na een kleine overname. Het chipbedrijf koopt het Amerikaanse Reno Sub-Systems dat systemen levert voor de bouw van chipmachines. Branchegenoten ASML en Besi stegen tot 3 procent.

Just Eat Takeaway

Just Eat Takeaway zakte 8 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl won vrijdag nog 14 procent door geruchten dat het concern de Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub toch zou willen verkopen.

AkzoNobel won 3,6 procent. Het verfconcern houdt er rekening mee dat zijn Russische activiteiten zullen instorten vanwege de westerse sancties. Omdat Akzo er al rekening mee hield dat zijn Russische activiteiten snel uiteen zouden vallen, heeft het volgens topman Thierry Vanlancker weinig zin om te proberen zich terug te trekken uit het land. Akzo heeft vier verffabrieken in Rusland.

De olieprijzen gingen omlaag na de wilde prijsschommelingen afgelopen week. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,9 procent minder op 103,89 dollar. Brentolie werd 3,9 procent goedkoper op 108,28 dollar per vat. De euro was 1,0959 dollar waard, tegen 1,0934 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

1 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

1 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

2 uur geleden
Huishoudbeurs verwacht dit jaar meer bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.

4 uur geleden
Trump ondertekent nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.

10 uur geleden
Wall Street wint na verwerpen heffingen Trump door Hooggerechtshof

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.

15 uur geleden
Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

17 uur geleden