ING en ABN AMRO stijgen flink op beurs na steun Credit Suisse
AMSTERDAM (ANP) - ING en ABN AMRO zijn donderdag net als andere Europese banken flink omhooggegaan op de aandelenbeurzen. De grootste Nederlandse banken kelderden woensdag nog bijna 10 procent door de zorgen over Credit Suisse. De geplaagde Zwitserse bank, die woensdag bijna een kwart van zijn beurswaarde zag verdampen, toonde eveneens herstel. De belofte van de Zwitserse centrale bank om Credit Suisse te steunen zorgde voor opluchting bij beleggers.
Credit Suisse kondigde in de nacht van woensdag op donderdag al aan dik 50 miljard euro te lenen van de centrale bank om zijn financiële positie te versterken. Het aandeel maakte een koerssprong van 30 procent in Zürich.
De Zwitserse bank stond al langere tijd onder druk doordat klanten geld van hun rekeningen blijven halen door zorgen over de toekomst van de bank. Een opmerking van de voorzitter van de Saudi National Bank, de grootste aandeelhouder van Credit Suisse, zorgde woensdag echter voor paniek. Hij zei absoluut niet van plan te zijn extra te investeren in de bank. De voorzitter legde echter uit dat dit niet kon wegens geldende regels en dat Credit Suisse ook niet om hulp heeft gevraagd. Volgens de voorzitter was de koersval dan ook "volledig ongegrond".
Aegon en NN Group in de plus
ING dikte ruim 2 procent aan. Ook verzekeraars Aegon en NN Group veerden op en lieten plussen zien tot 1,7 procent. De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 720,97 punten. Een dag eerder kelderde de hoofdindex nog 2,9 procent. De MidKap steeg 1,2 procent tot 941,69 punten dankzij een koerswinst van dik 2 procent van ABN AMRO.
De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs kregen er tot 1,4 procent bij. In Frankfurt steeg Deutsche Bank dik 3 procent en de grote Franse bank BNP Paribas won 2 procent in Parijs. In Londen klom Barclays 3 procent.
Beleggers kijken nu in spanning uit naar de reactie van de Europese Centrale Bank (ECB) op de recente onrust in de bankensector. De ECB komt later op de dag met het rentebesluit. Algemeen werd verwacht dat de centrale bank de rente in de eurozone opnieuw met een half procentpunt zou gaan verhogen om de hardnekkige inflatie te bestrijden. Door de onrust in de bankensector zal de ECB mogelijk besluiten tot een kleinere rentestap van een kwart procentpunt.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0617 dollar waard, tegen 1,0580 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden iets op na de forse dalingen op woensdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 68,03 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 74,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - De importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Groenland zijn "absurd" en een poging tot chantage waar de EU niet aan mag toegeven. Dat heeft de Zweedse minister van Financiën Elisabeth Svantesson gezegd. De importheffing van 10 procent geldt voor alle landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Zweden. Trump dreigt het eiland, dat tot Denemarken behoort, te annexeren.
6 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december afgenomen tot 1,9 procent, meldt Eurostat. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied ligt daarmee iets lager dan de 2 procent die het Europese statistiekbureau eerder deze maand bekendmaakte. De inflatie is daarmee voor het eerst sinds mei vorig jaar weer gezakt tot onder de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB) van 2 procent.
39 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Europese Unie moet overwegen de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten op te schorten door het conflict over Groenland. Dat zegt de Duitse centrumlinkse politieke partij De Groenen in een reactie op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen, waaronder Duitsland en Nederland, een importheffing van 10 procent op te leggen omdat ze militairen naar Groenland hebben gestuurd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat er met de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor Europese landen die Groenland militair steunen een verkeerde weg wordt ingeslagen. Dat zei hij maandag op een persconferentie, het Verenigd Koninkrijk is een van die landen waar die heffing voor geldt. Starmer zegt ook vastberaden te zijn om de relatie met de Verenigde Staten sterk te houden.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën en vicekanselier Lars Klingbeil zegt dat "Europa zich niet zal laten chanteren door de Verenigde Staten om Groenland". De regering-Trump heeft de acht Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd een importheffing van 10 procent opgelegd. De heffing gaat op 1 februari in en wordt 1 juni verhoogd tot 25 procent.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure gaat de ministers van Financiën van de G7-landen bijeenroepen om te praten over handel en soevereiniteit. Dat zei hij maandag in reactie op de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wereldwijde economie groeit dit jaar naar verwachting iets harder dan eerder werd gedacht. Dat heeft het Internationaal Monetair Fonds (IMF) maandag bekendgemaakt. Het fonds heeft zijn raming voor de mondiale groei licht naar boven bijgesteld. De verwachting voor de Nederlandse economie is hetzelfde gebleven ten opzichte van de vorige raming in oktober.
1 uur geleden